Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uyumuyor

Babygirl

Yeni Üye
Kuşum 4 gündür bende. Diğer sahipleri 1,5-2 yaşında olduğunu söyledi. Kusla hic ilgilenmemisler kafesten bile cikarmamislar. Bu yüzden ürkek bir kuş. Şimdi bir de mekan değişikliği olduğu için her şeyden korkuyor. İlk gece karanlık bir odaya bıraktım ve yarım saat sonra baktığımda kafasını arkaya yatırarak uyumuştu. İkinci gün kafesinden çıkardık ve baya korktu o günden beri uyumuyor. Ne zaman baksam gözü açık ama uykusu var belli. Işığı kapattığımda suluğun yanına yanaşıp saatlerce sabit duruyor. Uyumadığı için hasta olmasından korkuyorum. Odayı karanlık da loş da denedim hepsinde aynı şeyi yapıyor. Alışmadığı için mi böyle yapıyor? Rahatça uyumasi için ne yapmam lazım? O böyle ürkek olunca ben de rahat olamıyorum. Rahat etsin istiyorum ne yapmalıyım

Ne güzel ona sıcak bir yuva oldunuz ☺️ ama siz gormeden illaki uyuyordur zaten onların uykuları hiç bir zaman derin olmaz uyurken mesela onun yanına gidisinizi ayak sesinizi bile duyup hemen uyanır. Ürkek olması çok normal daha önceki hayatında kafesten bile cikarmamislar böyle duyunca inanın çok üzülüyorum 😔🙏🏻 birde tabi alisma süreci de var size guvendikten ve evi tanıdıktan sonra tabikide daha huzurlu uyuyacaktir ☺️ ama onlar için akşam oldu mu karanlık ortam sağlamak daha sağlıklı. Çünkü gün ışığı aydınlandı mı onlar da uyanırlar. İsterseniz odanıza alın bir müddet birlikte uyuyabilirsiniz🙂 ben öyle yapmıştım. Ama odada TV sesi yada başka bir ses olmasın. Sağlıklı ömrü olsun inşallah 🙏🏻

Ne güzel ona sıcak bir yuva oldunuz ☺️ ama siz gormeden illaki uyuyordur zaten onların uykuları hiç bir zaman derin olmaz uyurken mesela onun yanına gidisinizi ayak sesinizi bile duyup hemen uyanır. Ürkek olması çok normal daha önceki hayatında kafesten bile cikarmamislar böyle duyunca inanın çok üzülüyorum 😔🙏🏻 birde tabi alisma süreci de var size guvendikten ve evi tanıdıktan sonra tabikide daha huzurlu uyuyacaktir ☺️ ama onlar için akşam oldu mu karanlık ortam sağlamak daha sağlıklı. Çünkü gün ışığı aydınlandı mı onlar da uyanırlar. İsterseniz odanıza alın bir müddet birlikte uyuyabilirsiniz🙂 ben öyle yapmıştım. Ama odada TV sesi yada başka bir ses olmasın. Sağlıklı ömrü olsun inşallah 🙏🏻
Çok teşekkür ederim 🙏 şimdilik evdeki herkese alışması için salonda duruyor. Işıkların tamamen kapanmasi da 12yi buluyor. Yine de oda değiştirmek alışma sürecini etkiler diye ellemiyordum. Bir de kafese yaklaştığım anda titremeye başlıyor. Korktugu icin de surekli oynatmak istemiyorum ama uyumasi daha önemli sanırım. Artik kendi odama alırım hava karardiktan sonra.

Geri