Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum uzun zamandır hasta

eyunal

Emektar Üye
Merhabalar
1 ay önce tatile gittiğim için muhabbet kuşumu dedemlere verdim orada hasta olmuş dışkısı altına yapışıyor sürekli temizliyorum hastalığı anladığım kadarı ile ishal
patates yedirmeye çalıştım pek yemedi pirinç suyu içirdik 4 gün pek etkisi olmadı muhabbet kuşunu dedemlerden alalı 1.5 hafta oldu ve aldığımız gün itibari ile bunları yaptım kuşum halsiz uyku eğlimi var ve tüyleri kabarık duruyor
bugün ise tek gözü böyle duruyor
sfyhk.jpg

Şuan bi isim gelmiyo aklıma ama petshopculardan istersen verirler.Bide petshopcuya sor bakalım :confused:

Bizim burda baya bi eski kuşcu var (sadece kuş sattığı için diyorum) kuru ekmek ve kaynatılmış pirinç suyu önerdi kuru ekmek yediremedik ama pirinç suyu içti de gelişme yok :(

avisol marka vitamini deneyebilirsiniz bide iyi bi yem kullanın kuş aç kamış olabilir

Merhabalar avisol marka ilaç kullanmaya başladım bağırsakları için ishali bakteriyel gib
Bu ara kuşum sürekli sıcak yerde durmak istiyor boynumun altına giriyor iştahı avisol ilacı kullanmaya başladığım zamandan itibaren artış gösterdi

Öncelikle ishalini düzeltmeye çalış. Aldığın ilacı kullan. Muz ve haşlanmış patates yedirmeye çalış. Kanarya yemi ver. Bu aralar yeşillik verme sakın, kuşa banyo yaptırma. Ayrıca başka bir suluğa bir kaç damla limon suyu sıkıp koy.

Öncelikle ishalini düzeltmeye çalış. Aldığın ilacı kullan. Muz ve haşlanmış patates yedirmeye çalış. Kanarya yemi ver. Bu aralar yeşillik verme sakın, kuşa banyo yaptırma. Ayrıca başka bir suluğa bir kaç damla limon suyu sıkıp koy.

Tamam peki şuan kuşum sıcağa yöneliyor boynumda yapıştı durdu alıyorum tekrar oraya gidiyor bunun zararı olur mu ?

Tamam peki şuan kuşum sıcağa yöneliyor boynumda yapıştı durdu alıyorum tekrar oraya gidiyor bunun zararı olur mu ?

Öncelikle kuşunuzu çok fazla ellemeyin ve onu çok rahatsız etmeyin. Hasta kuşu çok hareket ettirmek yanlış. Sıcak yerde tutun. Ayrıca kendimde kullanmaya başladım 1 haftadır. Bemiks kompoze ampul alabilirsin eczaneden 4 TL falan. Bir ampulun yarısını boşalt suluğuna iyi gelecektir. Her gün mutlaka suyunu değiştir. Ve önce ishalini düzeltmeye çalış.

Öncelikle kuşunuzu çok fazla ellemeyin ve onu çok rahatsız etmeyin. Hasta kuşu çok hareket ettirmek yanlış. Sıcak yerde tutun. Ayrıca kendimde kullanmaya başladım 1 haftadır. Bemiks kompoze ampul alabilirsin eczaneden 4 TL falan. Bir ampulun yarısını boşalt suluğuna iyi gelecektir. Her gün mutlaka suyunu değiştir. Ve önce ishalini düzeltmeye çalış.

kendisi kafeste durmak istemiyor ki :) elimizden geldiğince sabit tutmaya çalışıyoruz
Daha öncesinde kaynatılmış pirinç suyu içiyordu ishalinde düzelme vardı fakat halsizdi ilaç tedavisi görmemekteydi yarından itibaren ishal için önlemler alırım birde dışkısı biraz kokuyor :confused:

kendisi kafeste durmak istemiyor ki :) elimizden geldiğince sabit tutmaya çalışıyoruz
Daha öncesinde kaynatılmış pirinç suyu içiyordu ishalinde düzelme vardı fakat halsizdi ilaç tedavisi görmemekteydi yarından itibaren ishal için önlemler alırım birde dışkısı biraz kokuyor :confused:

Dışkısının kokması ishalden kaynaklanıyor olabilir fakat yine de yanlış yönlendirmek istemem bu konuda bilgim yok. Şu an dışkısı ne alemde peki? İlaçlı suyundan iiçiyor mu?

Dışkısının kokması ishalden kaynaklanıyor olabilir fakat yine de yanlış yönlendirmek istemem bu konuda bilgim yok. Şu an dışkısı ne alemde peki? İlaçlı suyundan iiçiyor mu?

Benim gördüğüm son dışkısının hacmi büyüktü şekli bozuktu beyaz kısmı ise düştü yere bulaşıyor
Evet ilaçlı suyunu içiyor

Benim gördüğüm son dışkısının hacmi büyüktü şekli bozuktu beyaz kısmı ise düştü yere bulaşıyor
Evet ilaçlı suyunu içiyor

Kıvamlı hale gelmesi iyiye işaret. Sen devam et mutlaka. Sakın hava akımında bırakma.

Geri