Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda Anlamadığım Bir Rahatsızlık Var

Az bir suyla seyreltebilirsiniz mesela bire bir oranında.

@Selçuk YÜKSEL bey iyi günler. Cocsigeel veya ronidozal bulamadım. Şimdi eczaneden flagyl ile mikostatinin alıcakken telefon geldi ve buldum ilaçlardan ikisini de şükür ki. “Sipariş verdim akşam 5 gibi gelir dükkana” dedi kuşçu. Yoktu onda da ama arıyordu. Neyse ki bulabilmiş. Bende suluğunu şimdi aldım kafesten. İlaçlardan birini alıp akşama tedaviye başlayacağım. Durumu hala aynı. Bu gece sabaha kdr ne kendi uyudu ne beni uyuttu gıcır gıcır hırıl hırıl ses çıkardı hep :(

Son düzenleme:
@Selçuk YÜKSEL bey, bir beyfendi Nebülizatör ile ilaç ve hava vermek gerekebilir yazmış. Sizce gerekli mi böyle bir şey? Ya da böyle ilaçlı buharlı bişi şart ise acaba megatrili sıcak suya damlatıp buharını soluması için de suyu kafesin yakınına falan mı koysam? Şuan kendi kendime birşeyler uyduruyorum sanırım :)

Son düzenleme:
353EFD98-4A4A-4C99-8BF0-5CABC2097258.jpeg
D14D9E60-9D82-41AD-9F4E-AB84A0E231F5.jpeg
@Selçuk YÜKSEL bey artık bıktınız benden sanırım :) ama birşey daha sormak istiyorum. 5 saattir susuz bıraktım Şekeri. İlacı şimdi teslim aldım. Ronidozal. Toz halinde. Bunu suyuna nasıl ayarlamam lazım? İnternetten baktım kimisi 2 litreye 1 çay kaşığı kimisi 1 litreye 1 çay kaşığı şeklinde yazmış, net bir kullanım dozu bulamadım açıkcası

Son düzenleme:
Estagfirullah bıkmadım. Daha önce yazmıştım sanırım. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Diğer veterinerin versiği ilacı da ağzına damlatmaya devam edin günde bir kez. 5 gün devam edeceksiniz tedaviye. İlaçlı suya probiyotik de katın.

Son düzenleme:
Estagfirullah bıkmadım. Daha önce yazmıştım sanırım. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Diğer veterinerin versiği ilacı da ağzına damlatmaya devam edin günde bir kez. 5 gün devam edeceksiniz tedaviye. İlaçlı suya probiyotik de katın.

:) sağolun Selçuk bey, acemiliğime verin lütfen.. Probiyotik olarak şuan elimde kuru(toz) maya var. İlaçlı suluğa minik bir mercimek tanesi kadar da maya koysam probiyotik olarak ihtiyacını karşılar mı? @Selçuk YÜKSEL

Hayır onu katmayın probiyotik katmanız şart da değil zaten. Olsa iyi olurdu. Ama bahsettiğim profesyonel probiyotikti maya olmaz. Suyu da bozar zaten. Maya katmayın vitamin katabilirsiniz. Su her gün taze hazırlanacak ona da dikkat edin.

Şeker’in Megatril ile 5. Günü, Ronidazol ile 1buçuk Gün oldu henüz. Durumu maalesef hala aynı. İlaçlara devam ediyoruz önümüzdeki 5 gün daha. Umarım cevap verir artık tedaviye :(

Aşağıya oyun halini ve uyku halinin linkini koyuyorum.

Son düzenleme:
Şeker’in Megatril ile 5. Günü, Ronidazol ile 1buçuk Gün oldu henüz. Durumu maalesef hala aynı. İlaçlara devam ediyoruz önümüzdeki 5 gün daha. Umarım cevap verir artık tedaviye :(

İçim acıdı

mobil uygulama ile gönderildi.

Nasıl kullanıyorsunuz ilaçları. Megatril’i ağzına damlattığınızda yuttuğundan emin oluyor musunuz ? Su içip yem yiyor mu ?
Hava kesesi paraziti için ilaç kullanmamıştık dimi ?

Nasıl kullanıyorsunuz ilaçları. Megatril’i ağzına damlattığınızda yuttuğundan emin oluyor musunuz ? Su içip yem yiyor mu ?
Hava kesesi paraziti için ilaç kullanmamıştık dimi ?

Megatril’i zaten dün ve bugün ağzından verdim daha önce suyuna veriyordukya, yuttuğunu gördüm, bu sefer herhangi bir kafa sallama ya da tıksırma olmadı, diliyle aldığını görüyorum, yani verir vermez hemen bırakmıyorum elimden. Suyunu zaten suluğu sabah koyar koymaz içiyor 8 saat susuz kalacak şekilde ayarlıyorum susuzluğunu. İlk koyduğumda içerken görüyorum. Gece suluğunu alırken de koyduğumdan daha az su kalmış oluyor suluğunda su, anlayabiliyorum ordan da içtiğini. Yem yiyor, hiç azalmadı zaten yem yemesi, günde rahat 5 6 kez ben görüyorum yerken, zaten gün içerisinde üflüyorum da yemliğini, kontrol ettiğimde de hep yenmiş oluyor + bugun dal darı da verdim çok seviyor onu moral olsun diye. Herhangi bir parazit vs ilacı sa kullanmadık @Selçuk YÜKSEL bey bir de bugün aşırı hareketliydi kafesinin içinde de dışında da hopladı zıpladı oynadı konuştu ama benden kaçmaya devam ediyor tabi haliyle.

Evet gıcırdaması da ben yanına yaklaşınca başlıyor, sinirleniyor ve ısırma hareketi sergiliyor.

Anlık durumu da budur selçuk bey

Tahta tüneğinin ıslak olmasının sebebi elma sirkesiyle sildim kafesini, ondan öyle ıslaklığı o anlık.

Bu da yorulduktan sonrası. Bir de gagasının sağını solunu kafasını çevire çevire tüneğine sürtmeye başladı.

Son düzenleme:
Gaga çevresinde mantar var. Oraya da vazelin veya mantar kremi sürün.

Gaga çevresinde mantar var. Oraya da vazelin veya mantar kremi sürün.

Günaydın Selçuk bey. Elbette, bugün mantar merhemi de alır sürerim. “Parazit ilacı kullanmadık değil mi” demiştiniz ona da ihtiyacımız varsa belirtin lütfen, hepsini beraber alayım. Bir de genel durumuyla ilgili ne diyebiliriz şuan için yani nasıl görüyorsunuz siz gidişatını? Normalde toparlanması gerekmiyor muydu 1 haftada falan

Bugün kabarmadı, sadece durduğu yerde kafasını arkaya atmadan uyudu, ara ara da esniyor zaten. Enerjisi yine iyi, gayette ötüyor normal kuş gibi ama hırlaması devam ediyor, kuyruğu sallanıyor zaten nefes alıp verirken. Akşamları gıcırdaması anladığım kadarıyla ağzına megatril damlatmak için yanına yanaştığımdan kaynaklanıyor. Sonra sabaha kadar gıcırdıyor nefes alırken. Gün içerisinde hırıldama var geceleri de hırıldamayla birlikte gıcırdaması var.

@Selçuk YÜKSEL bey iyi akşamlar. Şeker’in durumunda bir değişiklik yok. Enerjisi de aynı yüksek, solunum sıkıntısı da aynı gıcırtılı ve hırıltılı. Ronidazollü suyunu içiyor sabah zaten verirken de görüyorum. Ronidazolün yarın 5. Günü. Megatril’in 5. Günü geçti zaten de... Bugün megtril vermedim. Gözle görülür derecede zayıfladı yem yemesine rağmen, dün yumurtalı havuçlu mama yapıp verdim. Bazen arkaya atıyor kafasını uyurken, bazen atmadan uyuyor ama öyle tüm gün uyuması yok, zaman zaman kapatıyor gözlerini. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz. Tavuk gibi gıcır gıcır gıcır sabaha kadar. Yem yerken de çıkarıyor o sesi.

Geri