Karadeniz Pet

muhabbet kuşumda uyuz ve mantar varmış.

gökçen

Yeni Üye
Dün veterinere götürdüm tekrar göz çevresinden örnek alıp mikroskopta baktı. kuşum sürekli kaşınıyor göz etrafında tüyler döküldü. veteriner uyuz ve mantar var dedi kanat dibine kulak pamuğuna 1 er damla stronhold selamectin sürdü. ayrıca vet peace balancer solution verdi. günde 2 kez göz çevresine ve ayaklarına kulak pamuğu ile sür dedi.
kuşum çok zayıfladı kanını emdikleri için normalmiş. yem yiyor su içiyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57(1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57(1).jpeg
    98.9 KB · Görüntüleme: 99
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57(2).jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57(2).jpeg
    57.2 KB · Görüntüleme: 96
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.29.57.jpeg
    77.7 KB · Görüntüleme: 111
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.31.11.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 08.31.11.jpeg
    61.2 KB · Görüntüleme: 134
Vet peace balancer solution ne ilacı, ne için kullanılıyor? Google'dan ulaşamadım ilaç bilgilerine. Prospektüsünün resmini çekip eklermisin. Ayrıca bana yazdığın ivermectin etken maddeli ilacı kullandıysan eğer stronhold selamectin'e gerek yok.

Birde bu göz çevresinde tüylerin dökülmesi ornithosiste görülür yada sadece gözde enfeksiyon olduğunda görülür. Yani uyuz ve mantarla alakası yok bence.

Kuşun dışkılarının resmini eklermisin bir bakıyım.

her yerini kaşıyor özellikle göz çevresi. dışkı normal ama altını yeni temizledim atarım fotoğraf

tek ayağını içine çekti uyumaya çalışıyor suan. iş yerine getirdim yanımda. normalde evde tek kalıyor

Vet peace balancer solution ne ilacı, ne için kullanılıyor? Google'dan ulaşamadım ilaç bilgilerine. Prospektüsünün resmini çekip eklermisin. Ayrıca bana yazdığın ivermectin etken maddeli ilacı kullandıysan eğer stronhold selamectin'e gerek yok.

Birde bu göz çevresinde tüylerin dökülmesi ornithosiste görülür yada sadece gözde enfeksiyon olduğunda görülür. Yani uyuz ve mantarla alakası yok bence.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.13.58.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.13.58.jpeg
    117.9 KB · Görüntüleme: 124
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.13.59.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.13.59.jpeg
    97.1 KB · Görüntüleme: 115

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.03.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.03.jpeg
    190.3 KB · Görüntüleme: 108
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.06.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.06.jpeg
    205.2 KB · Görüntüleme: 91
  • WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.07.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-27 at 09.20.07.jpeg
    153.5 KB · Görüntüleme: 88
her yerini kaşıyor özellikle göz çevresi. dışkı normal ama altını yeni temizledim atarım fotoğraf

tek ayağını içine çekti uyumaya çalışıyor suan. iş yerine getirdim yanımda. normalde evde tek kalıyor

Kaşıması normal. Kuşu sıcak tutmaya çalış cereyandan (hava akımından) koru üşütme.

O ilaç bir işe yaramaz. Nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyormu? Hapşırma tıksırma varmı? Halsizlik iştahsızlık kabarıklık vs. varmı?

Kaşıması normal. Kuşu sıcak tutmaya çalış cereyandan (hava akımından) koru üşütme.

O ilaç bir işe yaramaz. Nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyormu? Hapşırma tıksırma varmı? Halsizlik iştahsızlık kabarıklık vs. varmı?
arada tıs tıs gibi ses çıkıyor ama sık değil. yem yiyor su içiyor. kabarıklık yok.kuyruğu öyle hareket etmiyor. eskiye göre durgun biraz. çok kaşınıyor. hangi ilaç işe yaramaz

yok hırıltı falan. arada tıksırıyo gibi 1-2 kez sık değil.

Anladım. Benim tavsiyem eczaneden TOBRASED GOZ % 0.3 damla (Tobramisin) al. Sabah akşam gözüne bir damla damlat. Ve parazit sorunu içinde enseye ivermektini damlat bir damla 10 gün sonra yine enseye bir damla damlat yeterli.

Şimdilik başka birşeye gerek yok. Ama göz problemi geçmezse doksisiklin etken maddeli antibiyotik kullanılması gerekiyor.

Anladım. Benim tavsiyem eczaneden TOBRASED GOZ % 0.3 damla (Tobramisin) al. Sabah akşam gözüne bir damla damlat. Ve parazit sorunu içinde enseye ivermektini damlat bir damla 10 gün sonra yine enseye bir damla damlat yeterli.

Şimdilik başka birşeye gerek yok. Ama göz problemi geçmezse doksisiklin etken maddeli antibiyotik kullanılması gerekiyor.
tobrased kullandım 5 gün yaramadı işe

Verilen şişede ki ilaç hayvan cildinin ph dengesini bulması için yapılmış yani asit baz dengesi için. Veteriner olarak nereye gittiniz ?

Mantar belirtilerinde de göz çevresi tüyleri dökülmesi oluyor ümit ornithosis de sulanma da oluyor yurtdisi sitelerde rastladım zaten bizim ülkemizdeki İnternet sitelerindeki bilgiler in çoğu oradan kopyala yapıştır yapılmış

Mantar belirtilerinde de göz çevresi tüyleri dökülmesi oluyor ümit ornithosis de sulanma da oluyor yurtdisi sitelerde rastladım zaten bizim ülkemizdeki İnternet sitelerindeki bilgiler in çoğu oradan kopyala yapıştır yapılmış

Mantar bile olsa o veterinerin verdiği ilaç saçma olmuş. Mantar kremi verse neyse.

Forumdaki benzer durumların hepsi tobrased ve doksisiklin ile düzeldi. Bir tek senin kuş hariç.

Mantar bile olsa o veterinerin verdiği ilaç saçma olmuş. Mantar kremi verse neyse.

Forumdaki benzer durumların hepsi tobrased ve doksisiklin ile düzeldi. Bir tek senin kuş hariç.
O ilaç antibakteriyel üretici firmanin ilaçları genelde o şekilde bende baktım en yakın benzerleri var ama şişe farklı buda veteriner oyunu gibi geldi bana

mantar başka bakteri başka.bakterilere fayda sağlar tobrased ve doksisiklin. benzer değil farklı şeyler aslında bu bahsettiklerimiz.kuş gerçekten mantar mı değil mi ondan emin olup doğru tedavi uygulayın bence. gerçekten mantar ve uyuz ise tobrased hiç bir etki etmez.ama mantar sanılıp kısacası bakteri sebepli enfeksiyon varsa tobrased direk keser etkili olur.

mantar başka bakteri başka.bakterilere fayda sağlar tobrased ve doksisiklin. benzer değil farklı şeyler aslında bu bahsettiklerimiz.kuş gerçekten mantar mı değil mi ondan emin olup doğru tedavi uygulayın bence. gerçekten mantar ve uyuz ise tobrased hiç bir etki etmez.ama mantar sanılıp kısacası bakteri sebepli enfeksiyon varsa tobrased direk keser etkili olur.
Veteriner mantar teşhisi koymuş şimdi tedavi sürecinde ilaçların nasıl etki edeceği gerçekten etkili ise bu veteriner imkanı olmayan kişiler için iyi bir konu olur

Dostum farklı olduğunu bende biliyorum. Benim dediğim çoğunlukla bakteriyel oluyor bu gibi durumlar. Tobrased damla kesmese bile doksisiklin kesiyor. Ama mantardan kaynaklı oluyorsada ben rastlamadım.

Geri