Karadeniz Pet

Muhabbet kusumla nasil oynarim

Ozan Yalcinturk

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar muhabbet kusumla nasil oyun olnarim kafesinde bir oyuncak car fakat cok ilgilenmiyor benimle nasil oynar?

Öncelikle bacakları ve karnına nazikçe parmağınızla hafif ittirerek parmağınıza alıp konuşun. Bir sağ işaret parmağınız bir sol işaret parmağınızla ile merdiven hareketi öğretin. İstediklerinizi yapınca yulafla ödüllendirin. Sabırlı olamanız ve çok emek vermeniz gerekiyor. İstediklerinizi yapmanız için 2 yol var biri ödüllendirme ki yulaf gibi diğeri cezalandırma bu da kafese kapatma olabilir. Ama ödül daha iyi bir seçenek.

Bir de kapak,çakmak ya da güçlerinin yettiği şeylerle oynamayı severler. Alıp atmayı severler.Sevdiği bir oyuncak keşfedin. Önüne koyun o atsaın siz geri verin. Misal benim kuşum çakmak, kaşık çatalla oynamaya bayılır. Fırsat geçince hemen kaşığı çatalı aşağı atıyor. Geri alıp vermemiz için bekliyor. Ve oyuna devam ediyor. Çakmağı masaya vurarak ses çıkarıyorum. Hemen geliyor. Çakmağı dik konumda koyuyorum deviriyor. Bazen birkaç çakmakla yapıyoruz bu oyunu bu tarz şeyler bulabilirsiniz ilgisine göre.

Geri