Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Irkı ve Cinsiyetini öğrenmek istiyorum

Bu kuş güzel bir dişi masallah

Kuşun sadece kafasından yerli olduğu nasıl anlaşışıyor ben anlayamıyorum bir açıklayabilirmisiniz. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum benim bildiğim ince uzun bir yapısı varsa çek, çok iriyse ve tüy yapısısandan jumbo show jumbo, çok küçükse pakistan , pakistanlardan biraz büyükse ve çok uzun bir kuş değilse yerli gibi biliyorum ben. Sadece kafasından nasıl anlaşıldığını ciddi manada merak ediyorum. Tüyünden mi beneklerinden mi bakışından mı ? Yanlış anlaşılmasını istemiyorum iki kere okudum yazdıklarımı benimkisi sadece merak öğrenmek için :)
Kendi ağzınla diyorsun diğer kuşların özelliklerini bak. O özellikleri göremezsen o kuş yerlidir BİLMİŞ GİBİ KONUŞMAYAYIMDA ben öyle yapıyorum. Ayrıca bakışlarıda dediğin gibi bakışlarındanda anlaşılır.

VSP355g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende öyle okudum dişiler nazlıdır diye benümde erkek geveliyor bişiler dişide çıt yok [emoji23]

Suan benimki de modda birşeyler geveliyor bazen anlaşılıyor hayırlısı diyelim artık

Kuşun sadece kafasından yerli olduğu nasıl anlaşışıyor ben anlayamıyorum bir açıklayabilirmisiniz. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum benim bildiğim ince uzun bir yapısı varsa çek, çok iriyse ve tüy yapısısandan jumbo show jumbo, çok küçükse pakistan , pakistanlardan biraz büyükse ve çok uzun bir kuş değilse yerli gibi biliyorum ben. Sadece kafasından nasıl anlaşıldığını ciddi manada merak ediyorum. Tüyünden mi beneklerinden mi bakışından mı ? Yanlış anlaşılmasını istemiyorum iki kere okudum yazdıklarımı benimkisi sadece merak öğrenmek için :)
çek kuşlarda; yerliye göre, kafa yapısı daha yuvarlak ve boyunları daha kalın olur. onun dışında kuyruk uzunlukları ve yan kanatları yerliye göre daha uzundur gövdeleride biraz daha iridir yerliye göre. bu kuşun kafa yapısından bariz belli zaten yerli olduğu

Dişi
image.jpg
Erkek
image.jpg
Kendi ağzınla diyorsun diğer kuşların özelliklerini bak. O özellikleri göremezsen o kuş yerlidir BİLMİŞ GİBİ KONUŞMAYAYIMDA ben öyle yapıyorum. Ayrıca bakışlarıda dediğin gibi bakışlarındanda anlaşılır.

Burada gelmiş 3 günlük Bilgin'le yanlış yanlış yorumlar yapıyorsun disi kusa erken dediğin gibi insanları yanıltıyorsun. Disi ve erkek yavrularını ekliyorum bunların ırkı söyle ozaman kafasına bakarak.

DişiEkli dosyayı görüntüle 2727 ErkekEkli dosyayı görüntüle 2726
Burada gelmiş 3 günlük Bilgin'le yanlış yanlış yorumlar yapıyorsun disi kusa erken dediğin gibi insanları yanıltıyorsun. Disi ve erkek yavrularını ekliyorum bunların ırkı söyle ozaman kafasına bakarak.
Kimseye yanlış bilgi vermiyorum ben. Ben ne yapıyorsam onu diyorum. Ayrıca buraya gelip 3 günlük vilginle diyip atar yapman hiç iyi değil..

Bu kuşlarda pakistana benziyor emin değilim kafası küçük. 2-3 aylık.

AYRICA DİŞİYE EVET ERKEK DEDİM GÖRÜCEKSİN ERKEK Bİ NET FOTO ATSIN BAKARIZ....!

fotoğraflarda karar vermek zor çok puslu çıkmışlar ama ERKEK gibi çıkmış fotoğraflarda. bu renk kuşlarda gaga tam mavi olmaz pempemsi regi olur erkeklerde o yüzden dişi denilen arkadaşlar büyük iht yanılacak. 1 ay sonra net bir fotoğraf paylaşırsanız daha sağlıklı konuşusurz
@cengiz Bak arkadaş ne yazmış asıl sen yalan yanlış bilgi verme!

:))) Gürkan bey siz biraz atarlı bir arkadaşa benziyorsunuz. Ben sadece merak ettim gerçekten ama yazdıkların biraz itici gelebilir insanlara biraz daha dikkat et bence. Ben birinin kalbini kırmayayım birini üzmeyeyim diye iki kere okuyup atıyorum mesajlarımı sende kırıldıysan hakkını helal et. Birşey daha öğrendim ama bakışından nasıl oluyor onuda açıklığa kavuşturursanız biz fakirlere bir bilgi daha vermiş olursunuz.

@kahramankoroglu Bey verdiğniz bilgiler için teşekkür ederim gerçekten merak ettiğim birşeydi öğrenmiş oldum sayenizde.

Pakistan'ımı :D Çekıstovak Pakistan dediğin kuşlar Pakistan kuşları serçeden bile küçük oluyor.

Pakistan'ımı :D Çekıstovak Pakistan dediğin kuşlar Pakistan kuşları serçeden bile küçük oluyor.
Kafa yapısı onu andırıyor bana gözleri baya yukarda oldugu için. Ama ben yerli tüm hayvanları kafadan tanırım!

Evet bu sezonun ilk yavruları teşekkürler Ali bey

kusum suanki hali bulanikmi bilmiyorum bi bakarsanız hem dişi mi erkek mi net cevap vermiş olursunuz hem de irkini söylersiniz arkadaşlar size zahmet

kusum suanki hali bulanikmi bilmiyorum bi bakarsanız hem dişi mi erkek mi net cevap vermiş olursunuz hem de irkini söylersiniz arkadaşlar size zahmet
Foto gelmedi bana!

Kardeş senlik bir şey yok 3 günlük diyorlar deli oluyorum bişiler oluyor bana kötü söz demek istemiyorum biraz sabırsızım sabrım yok ynai her neyse internett http://www.nasil.gen.tr/muhabbet-kusu-irk-ve-cesitleri.html buradan bakabilirsiniz ben buradan ezberledim! Herşey burada yazıyor.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kuslarim-yuvaya-girmiyor.52945/

bu konuyu neden düzelttin o zaman neyse yasına veriyorum mümkün mertebe insanları yanlış yönlendirme çok anlamış gibi.

Ben hiç çift beslemedim hep tek besledim alım satım yptım.

Bu kuşlar çift e hayliyle bilmedim sıkıntı varmı ?

Bide bana diyorsun bu konudaki kuş erkek dişi diyorsun [emoji16]

10 yasındamı başladın alım satıma:D

Cengiz bey kuşlar yuvalığa kendisi mi giriyor yoksa siz tek tek kendiniz mi yuvalığa koyuyorsunuz?

Geri