Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ırkı, yaşı vb.

Limon10

Yeni Üye
Arkadaşlar sizden muhabbet kuşumun ırkı, cinsiyeti ve yaşı hakkında bilgi almak istiyorum. (Biliyorum yaşını tam olarak tahmin etmek zor fakat tahmini bir şeyler söyleyebilirseniz sevinirim.
34837
34838
34839

Teşekkür ederim, Show Jumbo diye aldım ama emin olamadım. Sizce kesin Jumbo mu? Eğer öyleyse Jumbo ve Show Jumbo arasında ki fark nedir?

Teşekkür ederim, Show Jumbo diye aldım ama emin olamadım. Sizce kesin Jumbo mu? Eğer öyleyse Jumbo ve Show Jumbo arasında ki fark nedir?

Şov kuşu jumbo ile boyut olarak aynıdır hatta küçük te olabilir. Ancak tüy yapısından dolayı daha kabarık durur, özellikle yüz ve kafa tüyleri kabarıktır. Ama dediğim gibi şov kuşları bile kendi aralarında kalite bakımından farklılıklar göstere bilir. İnternette yaz şov jumbo diye, gelen fotoğraflarla karşılaştır istersen.

Şov kuşu jumbo ile boyut olarak aynıdır hatta küçük te olabilir. Ancak tüy yapısından dolayı daha kabarık durur, özellikle yüz ve kafa tüyleri kabarıktır. Ama dediğim gibi şov kuşları bile kendi aralarında kalite bakımından farklılıklar göstere bilir. İnternette yaz şov jumbo diye, gelen fotoğraflarla karşılaştır istersen.

Anladım çok teşekkür ederim. Kuşu dediğim gibi yeni aldım çok fazla bilgim yok açıkcası ama yanına aynı ırktan bir dişi almak istiyorum (bildiğim kadarıyla kuşum erkek).
Bu durumda dişi bir Jumbo almam daha mantıklı olur değil mi? Ve sizce kuşum vasıflı mı?

Çok değil, normal.
Yanına ingiliz bir dişi verebilirim. Sağdaki ikisi de olur.

53022849_565992970548672_4849426850696396800_n.jpg

Alacağım zaman bir düşünürüm, şuan için teşekkür edeyim. Sizce kuşum vasıflı mıdır?
Ve tam olarak ne zaman boy olarak erişkinliğe ulaşır? Ve mümkünse ilerde bu kuşun ne şekilde görüneceği hakkında bilgi verebilirmisiniz? (Bir fotoğafla eğer mümkünse).

4 aylık ve 8 aylık olduğunda tüy değiştirecek. Asıl şeklini o zaman alır. Kafasının üzeri ve arkasındaki çizgiler kaybolacak. Tamamen sarı olacak o bölüm. Diğer kısımlarda çok değişiklik olmaz.
Bence vasıflı değil.

Anladım, teşekkür ederim

Geri