Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ölüm Sebebi Nedir?

m.ahmet35

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumun ölüm nedenini hala bulamıyorum.

Daha düne kadar capcanlı olan kuşum öldü sebebini hala anlamış değilim lütfen yardımcı olun...

Yemini suyunu eksik etmem mamasına kadar yaparım arada suyuna bal bazen elma sirkesi koyardım hiç ihmal etmezdim elma soyup verirdim marul kıvırcık vs.

Kuş dişiydi son 1 2 haftadır kafesin dibinden yukarı çıkmıyordu arada sırada çkardı sürekli birşeyleri kemirme peşindeydi yanlızdı kafesin dibine koyduğum a4 kağıdını kemiriyordu ya da yiyordu köşeleri ısırıyordu kafesin kenarına elimi uzattığımda elime zıplayıp ısırıyordu oyun mu yapıyordu bilmiyorum bana oyun gibi geldi. Yanlız olmasına rağmen 4 tane yumurta bıraktı veya 5. Bana kur yapıyordu dün bit ilacı sıktım yüzüne gelmeyecek şekilde zaten ondan sonra oldu ne olduysa

Dün gece gözlemlediğim birşeyler vardı halsizleşme tünekde ayakda duramıyordu sağ tarafına basıyordu sol kanadını kaldırarak yürüyordu hiçbir yere çarptığı da yok uçurduğumda normal uçuyordu. Normalde elimi ısıran kuş dün gece çok zayıftı elimi bile ısırıcak hali yoktu, dışkısın da ishalleşme gibi bir durumda yoktu dün gece uçururken uçamaz vaziyete geldi sesinde kalınlaşma oldu bu sabah ötüyordu aradan 10 15 dakika geçti gittim baktım kafesin dibinde gözü açık bir şekilde duruyordu ve hareketsizdi ilk başta yumurtluyor gibi sandım fakat hafifce kafese vurdugumda tepki vermiyordu elimize aldık tepki 0 kafesin çeşitli yerlerinde yemler var büyük ihtimal yem kusmuş dün gece gagasını tellere sürtüyordu birde. Dışkısından bahsedicek olursak ishalimsi yeşil ve ishalimsi siyah beyaz dışkılar mevcut fotoğraf çekemiyorum maalesef. En çok merak ettiğim ölüm nedeni nedir? Birde nelere dikkat etmeliydim?

Hastalık belirtilerini önceden de göstermiş zaten, kuşlar açlığa çok dayanıksızdır. Onları mikrobik hastalığın organ yetersizliğine kadar ilerlemesi değil halsizlikten yem yiyemez hale gelip aç kalmaları öldürüyor öncelikle. Bu yüzden bir gecelik açlık sonrası sabah ölüyor kuşlar.

Kuşunuzun muhtemelen ishali önceden de vardı, belki kursak hastalığı yüzünden yediğini kusuyor ve beslenemiyordu. Bu kısır döngüden çıkarmadıkları takdirde ölüm çok hızlı oluyor. Ben de kuşumu bu şekilde kaybettim.

Bu arada mevsim geçişi zamanında çok mu kuş ölüyor yoksa ben mi algıda seçicilik yapıyorum bilmiyorum.

Hastalık belirtilerini önceden de göstermiş zaten, kuşlar açlığa çok dayanıksızdır. Onları mikrobik hastalığın organ yetersizliğine kadar ilerlemesi değil halsizlikten yem yiyemez hale gelip aç kalmaları öldürüyor öncelikle. Bu yüzden bir gecelik açlık sonrası sabah ölüyor kuşlar.

Kuşunuzun muhtemelen ishali önceden de vardı, belki kursak hastalığı yüzünden yediğini kusuyor ve beslenemiyordu. Bu kısır döngüden çıkarmadıkları takdirde ölüm çok hızlı oluyor. Ben de kuşumu bu şekilde kaybettim.

Bu arada mevsim geçişi zamanında çok mu kuş ölüyor yoksa ben mi algıda seçicilik yapıyorum bilmiyorum.

Daha yeni ishal oldu ve hiç aç bırakmadım şuana kadar zaten günlük yemliğini temizliyordum kırılmış yemleri üflüyordum 3 günde bir yeni yem koyuyordum günübirlik ishalden öldü diye düşünüyorum yazık oldu cidden çok da seviyordum.

Uzaktan otopsi raporu mu istiyorsunuz? Kimse kesin olarak neden öldüğünü söyleyemez bu anlattıklarınızla.

Ölüm nedenini soruyorsunuz bir çok sebebi olabilir bakteri mantar parazit. Mantar ihtimali daha kuvvetli. Sesi de kalınlaşmışsa. Önemli bir sebebi daha var 2 haftadır kafesin dibine çökmüş ve takatsiz kalmış siz de seyretmişsiniz. Ölüm sebebi bu.

Ölüm nedenini soruyorsunuz bir çok sebebi olabilir bakteri mantar parazit. Mantar ihtimali daha kuvvetli. Sesi de kalınlaşmışsa. Önemli bir sebebi daha var 2 haftadır kafesin dibine çökmüş ve takatsiz kalmış siz de seyretmişsiniz. Ölüm sebebi bu.

Kafesin dibinde sürekli kalmıyordu ara ara iner bi 1 saat veya 30dk durur yine çıkardı. Uçuşu normal yemesi dışkısı ötüşü herşey ne olduysa 1 gün içinde oldu.

Mantardan ölmüş o zaman mantar sinsi bir hastalıktır. Uzman olmayan belirtilerini anlayamaz.

Geri