Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun popo kısmında oluşan şişlik

Kayas

Yeni Üye
Kuşum dişi 7 yaşında, yumurtadan çıktığından beri bakıyoruz, yeri geldi hasta oldu elma sirkesi verdik göz nezlesi oldu defalarca hastalandı şükürler olsun her seferinde iyileşmeyi başardı, yaşlandı haliyle artık bu sefer böyle bir hastalıkla karşılaştık, popo kısmına yakın şişlik oluştu, şişlik sert değil fotoğraflarda görünüyor, umarım kötü huylu bir hastalık değildir. Kuşum hala enerjik halsizlik durumu yok hala beraber oyunlar oynuyoruz, her gün uçuruyorum genel olarak kafesin kapağı açık kendi kafasına göre takılıyor giriyor çıkıyor 7 senede alıştı haliyle bize, dışkılamada olağan dışı bir durum yok gözlemlediğim kadarıyla, kaşınırken ayaklarıyla oluşan şişliğe vuruyor gagalıyor rahatsız oluyor sanırım.

Yine kuşlardan anlayan birisi görsün diye yakınlardaki bir petshop'a götürüm bakan arkadaş yaşadığı kadar bakarsınız diyerek içimizi kararttı herhangi bir ilaç vitamin vs. önermedi.

Sizlerin önereceği bir tedavi yöntemi var mıdır bu hastalık konusunda yoksa defalarca kazandığımız hastalık savaşında 7 senelik dostum artık sona mı yaklaştı..

2.jpg
1.jpg

sağolun hocam veterinere göstereceğim umarım kuşlardan anlayan veterinere denk gelirim
Bu duruma müdahale edilir, kuşunuz ur ile de yaşar ama gittikçe büyüyeceği için müdahale şart. Tekrardan çok geçmiş olsun. İyi forumlar diliyorum.

Bu duruma müdahale edilir, kuşunuz ur ile de yaşar ama gittikçe büyüyeceği için müdahale şart. Tekrardan çok geçmiş olsun. İyi forumlar diliyorum.
Hocam veterinerle görüştüm cerrahi müdahale gerektiğini söyledi Ankara Üniversitesi veterinerliğinden randevu almamı söyledi doktor önerdi randevu alıp götüreceğim inşallah sıkıntısız şekilde atlatırız. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Geri