Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun poposu şiş

• Konbuyu başlatan cenkren
  • Başlangıç tarihi
C

cenkren

Guest
Dişi muhabbet kuşumun poposu şiş nedeni nedir acaba ?bi de resim çektim ama ekleyemiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
birincisi kuşta ishal var galiba, kuyruk kısmı dışkı olmuş, dişinin şiş kısmına dokunun sert bir şey varsa ki buradan öyle görünüyor, yumurta tıkanması olabilir, önemli olan kaç gündür bu vaziyette olduğu, uzun zamandır bu şekilde ise ve şiş kısım sert ise müdahale etmek gerekebilir...

Aslinda yaklasik 1 aydir bu sekilde pek isal gibi degildi ama bugun biraz sulu yapmis. Sertlik ben hissetmedim :(

evet 1 aydır bu şekilde hatta daha fazla da olabilir maalesef şişlik

şişlik sermı yumuşak mı eğer sert ıse yumurta dönmesı olmuştyur ve kuşunu< öle bılır eğer yumuşak ıse yağ bağlamıştır ve yumurtlamaz

Ödeme benzettim elleyebiliyorsanız yumuşakmı ödmese veteriner temizler bence muayene ettirin geçen cennet papağanında gördüm son evresinde getirmiş kuş yerde yuvarlanıyordu

Üzerinde görülen yeşillik dışkımı şişlikten mi geliyor ?

kardeş kuşun yağlanmış o bölge yumşak değil mi? benim kanaatim kuş daha önce fazlaca yumurtada yatmış ve yıpranmış. kuş dışkısını yapa biliyor mu? yuvalıkta fazla vakit geçiriyor mu? daha önce yumurtaları boş çıktı mı?

Yumusak diski yapmasindada bir sorun yok. Aldigim kisi hic ucucurmamis hep kafeste tutmus simdi ben ucurmaya calisiyorum 5 10 cm yuksege ancak cikiyor yag bagladiysa cozum ne olabilir?

Kus 2 3 aydir bende yani o konularda cok bir bilgim kakasi da normal arada bir civik yapiyor resim cektigimdede civikti.

Kuşun yerden kalmamaz hale gelmeden veterinere gitsen iyi olur

Geri