Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun poposunda dışkı kalıyor

WhayBee

Meraklı Üye
İyi akşamlar herkese.
Arkadaşlar 2 gündür bir dişi kuşumun kanatları düşük, dışkısını zor yapıyor ve bazen acı çekiyor ama poposunda dışkı kalıyor. Biz sürekli siliyoruz. Kuş canlı yani halsiz değil ama hasta olduğu çok belli. İshal ilacı verdim, sonra vitamin koydum. Ama hala devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım?
7NVPdN.jpg

Kabız olma ihtimali var mı ? Dışkıları cıvık mı?

Kabız olma ihtimali var mı ? Dışkıları cıvık mı?
Zaten kabız olma ihtimalinden şüpheleniyorum ya da bağırsaklarında sindirim sorunu var sanırım.
Şimdi zeytinyağı verecem ağzına 1 damla ve poposunu ovacam zeytinyağıyla.
Dışkısı biraz cıvık ama yere düşmüyor ki. O yüzden tam emin olamıyorum

Bi kabız demişsiniz sonra da dışkısı cıvık demişsiniz. Bakteriyel bir hastalık olabileceği gibi parazit de olabilir dışkı resmini paylaşmanız gerek. İshal için hangi ilacı kullandınız ne dozda ve ne kadar süre

Son düzenleme:
Siz şimdiden avimec , vilmectin , baymec veya sitiraks isimli ilaçlardan hangisini kolay bulursanız alın ve ense derisine bir damla damlatın.

Bi kabuz demişsiniz sonra da dışkısı cıvık demişsiniz. Bakteriyel bir hastalık olabileceği gibi parazit de olabilir dışkı resmini paylaşmanız gerek. İshal için hangi ilacı kullandınız ne dozda ve ne kadar süre
Bakarmısınız ? poposu böyle şişti bugün. yağ ile ovaladık dün gece. Acaba ondan mı? Poposunda kalan dışkı bazen yeşil bazende beyaz oluyor. Acaba yumurtayımı eritiyor?

Ekli dosyalar

• FJIMG_20170610_101231.jpg
    FJIMG_20170610_101231.jpg
    196.5 KB · Görüntüleme: 192
  • FJIMG_20170610_101237 (3).jpg
    FJIMG_20170610_101237 (3).jpg
    238.7 KB · Görüntüleme: 175
Bi kabız demişsiniz sonra da dışkısı cıvık demişsiniz. Bakteriyel bir hastalık olabileceği gibi parazit de olabilir dışkı resmini paylaşmanız gerek. İshal için hangi ilacı kullandınız ne dozda ve ne kadar süre
Arkadaşım sorularıma cevap vermemişsiniz tahmin üzeri tedavi mi önermemizi bekliyorsunuz ? Önce sorulara yanıt verin ve şikayetlerin neler olduğunu söyleyin.

@Selçuk YÜKSEL
Kuş dışkısını zor yapıyordu, bugün yapamamaya başladı. biraz ıkınıyor poposu yumurta varmış gibi şişiyor ama çıkaramıyor.
Kanatları düşük ama halsiz değil zıplıyor yiyor içiyor. Büyük ihtimalle yumurtası var çıkaramıyor. Ben nası çıkaracağımı bilmiyorum, zarar vermekten korkuyorum

Geri