Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuna Meyve Suyu verilir mi?

Emre KARAN

Meraklı Üye
Bir Kaç Sorum Olacak Bakar mısınız?

Arkadaşlar 3 aylık kuşum bana çok yakın ağzıma falan kafasını sokuyor bu beni hem mutlu ediyor hemde düşündürüyor. Şöyle ki kumandaların düğmeleriyle oynamayı da çok seviyor ancak bunlar hep mikrop. Meyve yemiyor çok zorladım ama nafile. Suyuna meyve suyu katsam olur mu? haftada 1 kere falan? Yada ülker probis

probis_atistirmalik.jpg
versem onun içinde vitaminler falan var işe yarar mı? Bağışıklık sistemini güçlendirecek nelere yapabilirim? İlaçlara pek güvenemiyorum. Bide kuşum sürekli kafesin dışında olmak istiyor hiç içeride durmak istemiyor. Bana oyunlar yapıyor dışarı salmam için bende kıyamıyorum sabah akşam salıyorum. Bunun önüne nasıl geçebilirim çünkü misafir gelince o bana oyun yapınca içim yanıyor çok üzülüyorum salamayınca. Bide son olarak kuşuma meyveler nasıl yedirebilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

G

ü

n

c

e

l

Son düzenleme:
Meyve olarak ananas ve avokado dışnda hepsini yiyebiliyorlar diye biliyorm

Elma verebilirsiniz çok severler
Ben evde taze sıkılmış portakal suyu varsa tattırıyordum
Ancak veteriner hekimimz meyvenin posasının daha faydalı olduğunu söyledi

PRobis falan vermeyin bence
Neden derseniz hem çikolata kuşlara verilmez
Hem de bisküvi yeri karbonhidrat içeriyor
Karbonhidratı kuşların mideleri bazik olduğndan sindiremiyormuş ve birikip rahatsızlıklara yol açıyormuş; bu bilgi de direk hekim tavsyesiydi bize..

Son düzenleme:
Çok teşekkürler Semiha Hanım. Allah razı olsun.

Hazr meyve suyu olmadığı sürece verebilirsiniz. Ama portakal gibi meyvelerin suyu bol asitlidir zararldır

Geri