Muhabbet Kuşunu Eğitmeye Nereden Başlamalıyız ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  31
  Artık elinizde ve siz çok yavaşça elinizi yukarı doğru kaldırıyorsunuz. Zıplamaya kalkışırsa, ona yatışması için süre verin ve tekrar deneyin. Öğretmeniz gereken öncelikli terim ‘‘Yukarı’’ ve ‘‘Aşağı’’olacaktır. Aşağı-yukarı pratik eğitimini, kuşunuzu evcilleştirirken hiç değilse haftada bir kere kullanabilirsiniz.

  Muhabbet kuşlarına acı vermeyi denemeyin. Eğer çimdiklemeye, ısırmaya devam ediyorsa hafifçe yüzüne üfürün. Bir kuşu elinizden düşürmemeniz gerekir. Hele de bir muhabbet kuşunu! Ona vurduğunuzda ya da düşürdüğünüzde bu hiç zevk verici bir öğreti olmayacaktır. Özellikle ısırmaya eğilimli olduğunda, kuşu omuzlarınıza yaklaştırmamanız gerekir. Hayır kelimesini ona mutlaka öğretmelisiniz.
   
 2. Hilal Mutlu
  Çevrimdışı

  İlk aldığımda baya acıtarak ısırıyordu ama sonraki dönemlerde bunu yapmamaya başladı;özel bir şey yapmadım. Hayır kelimesi için de ama az önce uydu gözünü düşürmek için uğraşırken "hayır, yapma" dedim. Bıraktı;gerçi tam çakal kafayı taktı. İlla uğraşacak. Dikkatimi başka yere verince gene uğraş veriyor. :D
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş