Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunu Evde Bırakmak

Thy44

Yeni Üye
2 geceliğine şehir dışına çıkmam gerekli kuşu evde tek bıraksam sıkıntı olur mu ? Yemesi içmesi açısından problem olamaması için Akıllı yemlik + normal yemlik bide 2 tane suluk kullanacağım

İki gece çok uzun bir süre değil mi ? Ben dışarı bile çıksam bir kaç saatliğine aklım Haydar da kalıyor.Bırakabileceğiniz kimsede mi yok..Muhabbet kuşları çok hassaslar.İnşallah içinize sinen bir çözüm bulabilirsiniz.

2 geceliğine şehir dışına çıkmam gerekli kuşu evde tek bıraksam sıkıntı olur mu ? Yemesi içmesi açısından problem olamaması için Akıllı yemlik + normal yemlik bide 2 tane suluk kullanacağım
kuşunuz tek ise biraz canı sıkılacaktır. onun dışında bir sorun olmaz 2 gece birşey değil

Muhabbet kuşları yalnızlıktan hiç hoşlanmaz. Strese girebilir. En azından bir komşunuza emanet edin. Götürebilirseniz yanınızda götürün çok uzak değilse.

Bursa-Bandırma arası gideceğim yaklaşık 1 1.5 saat mesafe forumda okudum ortam değişikliği sıkıntı olabilir yazmışlar evde bırakmak daha mantıklı olabilir mi diye sorayım dedim. Bırakabileceğimiz kimse yok maalesef

Bursa-Bandırma arası gideceğim yaklaşık 1 1.5 saat mesafe forumda okudum ortam değişikliği sıkıntı olabilir yazmışlar evde bırakmak daha mantıklı olabilir mi diye sorayım dedim. Bırakabileceğimiz kimse yok maalesef
1-1.5 saat mesafe kısa bir mesafe götürseniz daha iyi olur bence. Yalnızlık daha strese sokacaktır.

1-1.5 saat mesafe kısa bir mesafe götürseniz daha iyi olur bence. Yalnızlık daha strese sokacaktır.
Geçen yaz Haydarı yazlığa götürmüştüm ama kişisel araçla gerek klima çalıştırmadım gerek cam açmadm gerek onun için mola verdik yanına dal darıda koymuştm yemesi rahat olsun diye çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamamıştık.İnşallah sizde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Geçen yaz Haydarı yazlığa götürmüştüm ama kişisel araçla gerek klima çalıştırmadım gerek cam açmadm gerek onun için mola verdik yanına dal darıda koymuştm yemesi rahat olsun diye çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamamıştık.İnşallah sizde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.
Ben de her zaman yanımda götürürüm. Gerekli tedbirleri alarak. 4-5 saat yolculuklara bile benimle gelir muhakkak. Başkasının yanında ya da yalnız evde olmadığım 3 saat bile olsa stres oluyor geldiğime durgun oluyor küsüyor. Zar zor barışıyor.
Havanın güneşli/rüzgârlı olması ihtimaline karşılık, kafeste gölgelik yer kalmazsa güneş doğrudan kuşunuza vurursa, ya da rüzgarlıysa rüzgarı kesmesi için, güneşten koruması için yanınıza yaz ayı bile olsa ince kafesi komple örtebilecek bir örtü alın.Kafesin size bakan yüzü açıkta kalacak şekilde örtersiniz gerektiğinde.
Küçük ve temiz bir fısfıs şişesine temiz su koyun. Kuşunuzu çok sıcak basarsa, kanatlarını açıp kendinden uzaklaştırmaya, ağzını açıp kapamaya başladıysa uzaktan bir iki fıs sıkabilirsiniz. Rahatlatır.
Araba harelet halindeyken su içemez, yem de yerken zorlanır belki yediremezsiniz.Yol uzunsa su için mutlaka durup içirin. Evden çıkmadan yem ve suyunu mutlaka yedirip içirin. Cereyanda kalmamasına özen gösterin. K
Kafes içerisinde kuşa çarpabilecek, üzerine düşebilecek şeyler varsa; salıncak, oyuncak vb. muhakkak çıkarın yanınızda götürün. Alışkın olduğu şeyleri yanınıza almanız gittiği yere daha kolay adapte olmasını sağlayacaktır.
İyi yolculuklar. Allah bebişinize uzun ömürler versin.

Anladım cevaplar için çok teşekkürler

Geri