Muhabbet Kuşunu Nasıl Seçeriz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  31
  [​IMG]

  Kişi gereksinme duyduğu bir şeyi alırken, özellikle kendine bir eğlence ve haz kaynağı olması amacıyla bir şey alırken, salt kendi beğeni ve eğilimlerini gözönüne almak ister. Bu son derece doğal bir davranıştır. Ancak kişinin, yaptığı seçimden sonra pişmanlık duymaması için bazı ön bilgilere sahip olmasında büyük yarar vardır. İşte biz bu bilgileri, aşağıdaki satırlarda çok özlü bir biçimde sunmak istiyoruz.

  Önce muhabbet kuşunu almaktaki amacınızı saptamalısınız ve sormalısınız kendinize: “Niçin alıyorum ben bu kuşları?” Düşünmeli ve yanıt vermelisiniz:

  • Evdeki yalnızlığımı gidermek, kendime eğlenceli bir iş güç edinmek, bir arkadaş bulmak istediğim için.
  • Onlara bazı beceriler kazandırıp kendime ve yakınlarıma eğlenceli ve zevkli vakit geçirtmek için.
  • Konuşan bir kuşa sahio olmak için.
  • Evimim salonunu süslemek ve özel bir hava kazandırmak için.
  • Bahçemi yalnızca bir bitki topluluğu olmanın ötesinde kılmak, ona canlılık ve hareket kazandırmak için.
  • Muhabbet kuşlarının renk özelliklerini, kalıtımla döllerine geçirişine ve yeni renk türlerinin oluşumuna duyduğum derin ilgi nedeniyle bazı deneyimlerde bulunmak için.
  • Muhabbet kuşu üreterek kazançlı ve zevkli bir uğraşıya sahip olmak istediğim için.

  Yanıtları artırabilirsiniz. Sizinki, yukarıda anlatılanlardan birisi, birkaçı, tümü veya daha bir başkası olabilir. Vereceğiniz bu yanıta göre alacağınız kuşların sayısını, niteliğini, onları besleyip yetiştireceğiniz yerin türünü, büyüklüğünü, özelliklerini, araç, gereçlerin biçim, özellik ve sayılarını belirlemelisiniz. Ancak tüm koşullarda, alınması gereken kuşun taşıması zorunlu bazı özellikler vardır. Bunları onda aramalısınız. Nelerdir bunlar sırasıyla görelim diğer konularımızda.
   

Sayfayı Paylaş