Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun iştahını arttırmak için ne yapmalıyız?

shinigamibird

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbet kuşum kısa süre önce rahatsızlık geçirdi. Poposundan kan gelmişti. İshal bağırsak ve ya idrar yolundaki bir sıkıntıdan olduğunu düşündük. Veterinere götürdüm poposundan örnek aldılar. Gayta testi (kültür testi) yaptılar bakteri ya da herhangi kötü huylu bir şey çıkmadı. Daha sonra başka bir veterinere götürdüm. poposundaki tüylerin patlamadığını ondan rahatsız olduğunu söyledi. Solisyon verdi kuş rahatladı. Antibiyotik ilaç verdi onu da 5 gün kullandık. Şu anda toparlandı. Fakat bildiğimiz karışık yemlerden yemiyor. 5-6 çeşit yem aldım. En sevdiği Budgies yemi bile yemiyor. Sadece ince uzun sade kuş yemlerinden yiyor. Ama iştahsız görüyorum. İştahını nasıl açarım? Bir tavsiyeniz var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.

o ince uzun dediğiniz yem aspur sade kanaya yemi diye geçer. En kolay kırılan ve besleyici olan yemlerden biridir. İştahla yemesini istiyorsanız kendini toparlayana kadar sadece o yemden ve yulaf içi verebiliriniz

o ince uzun dediğiniz yem aspur sade kanaya yemi diye geçer. En kolay kırılan ve besleyici olan yemlerden biridir. İştahla yemesini istiyorsanız kendini toparlayana kadar sadece o yemden ve yulaf içi verebiliriniz

Evet petshoptan yemi alırken kolay açılabildiğini söylemişlerdi. Herhalde o iyi geldiği için sadece onu yiyor. Diğer yemleri çok kurcaladığını gördüğüm için tedirgin olup aldım. Yulaf içi de aldım ama ona pek yüz vermiyor. Sadece Aspurdan yiyor. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Geri