Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun tüyündeki siyah sert tel gibi şeyler

emine.-

Yeni Üye
yaklaşık 2 aylık bir muhabbet kuşum var bugün tüylerine üfledim bit vs var mı diye bakmak için ve siyah bişeyler gördüm ensesindeydi elimle dokundum sertti üstelik. ayrıca tüy döküyo biraz ama neşesi yerinde. ne olabilir o siyah şeyler acaba?? sağlık durumuyla ilgili bi problem değildir diye düşünüyorum. kimileri yeni tüy çıkarıyo demiş öyle olabilir mi?

Merhaba. Kuşunuz tüy dönemine girmiş, sağlığıyla ilgili bir problem yok. O tel tel görünen şeyler tüy tüpçükleridir, zamanı geldiğinde tüyler onların içerisinden çıkar. Tüyleri büyüyene kadar koruyan bir kılıf gibi düşünebilirsiniz.

Merhaba. Kuşunuz tüy dönemine girmiş, sağlığıyla ilgili bir problem yok. O tel tel görünen şeyler tüy tüpçükleridir, zamanı geldiğinde tüyler onların içerisinden çıkar. Tüyleri büyüyene kadar koruyan bir kılıf gibi düşünebilirsiniz.
teşekkür ederim bilgilendirme için iyi günler
kötü bir şey olmadığına sevindim. bilgilendirme için teşekkür ederim iyi günler

Geri