petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Şırınga mamasi yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve soner.sevim tarafından 17 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. soner.sevim

soner.sevim New Member

Beğenileri:
    0
    Iyi günler dilerim. Ben 3 yavrulu muhabbet kuşu aldım ve kendi evime getirdim ancak anne 1 gün bakmadı.bende dişiyi ayırdım ve kuslar aciktigi icin şırınga ile kursaklarina mama verdim.ancak içleriden bi tanesi bugün ölmüş. Çok üzüldüm acaba yanlış birsey mi yaptım. Şimdi baba tek başına bakıyor. Ama benim icime sinmiyir . Kursaklari tam dolu değil yumurta mamasi da veriyorum.
    Acaba baba da bakmayı bırakır mi
    Yavru neden ölmüş olabilir.
    Şırınga mamasi ile takviye yapsam iyi olur mu.yavrular 17 günlük

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Dişiyi ayırmasaydınız keşke.

3. soner.sevim

soner.sevim New Member

Beğenileri:
    0
    Disiyi yuvaya koydum ama dişi yine yavrulara bakmıyor erkeğe bile bakmıyor. Erkek yavrulara çok ilgili .acaba çiftleşme olur mu tekrar dan...

4. levent b

levent b Member

Beğenileri:
    23
    Sıkıntılı bir durum. Siz yine de anne kusu kafese koyun. Yer değişikliği cifti strese sokmus belki ki. Ben de ankaradan yavrulu bir çift almıştım çok sukur dişi bakmaya devam etti. Erkegin tek başına bakma ihtimali yüksek ancak siz erkeği ve dişiyi birleştirin bence. Umarım diğerlerini kaybetmezsiniz.

5. soner.sevim

soner.sevim New Member

Beğenileri:
    0
    Buyuduler birkaç gün sonra yeme dusecekler inşallah. Birleştirdim ikisini inşaallah düzelir. Tsk ederim

6. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    ölen kuşa yemi ciğerlere basmış olmanız hortumun ne tarafttan ne tarafa verildiği önemli 2tane borusu var kuşun yemek ve soluk siz ciğere bastıysanız kuş elbette ölür insan bile 1tane pirinç tanesi soluk borusuna kaçıyor zor yetişiriyorlar hastaneye

7. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    153
    Diğer bir ihtimal ise kuşu beslerken şırıngaya fazla basıp içten kursağını patlatmış olabilirsiniz. Ezilmişte olabilir.
    Kuşlara biraz vitamin takviyesi yapmanızda yarar var. Hem yer değişikliğinden kaynaklı stresin etkilerini azaltır hem de bağışıklık sistemlerini uyarır ve güçlendirir. Eğer dişi bakmıyorsa ayırın zira yuvadan atlayan yavrulara zarar verecektir. Son yavrunuz da yem yiyip ayrı kafese aldığınızda erkekle tekrar birleştirin.

Sayfayı Paylaş