Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Sevda papağanımı ömrümü yedi ömrümü :) cıyk coyk öter alışmaz insana gözünün içine bakarsın şışışık diye bağırır kafesin kapısını açık unutunca gece olana kadar girmez kafese her yeri batırır :) bütün çekirdek kabuklarını kafesin dışına fıydırır :) tanıdık bir petshop tarafından yavru diye kandırıldım o alışmayınca Muhabbet kuşu da aldım ayrı odalarda baktım 1 yaşında yok tahminen 10 aylık çok iyi anlaşıyoruz 39 kelime öğrettim şimdiden sabrı öğrenmiştim Sevda papağanından :) ama muhabbet kuşuda Sevda gibi ötüyor o ayrı :) ondan öğrendi Muhabbet kuşu ötüşü nedir bilmiyor hayvancağız :)

mesajınızı yeni gördüm, sevda papağanını nasıl eğitmek lazım??? en merak ettiğim bu. elime alıp seviyorum, uslu uslu duruyor, aaa bir bakıyorum ki elime pislemiş :( sonra ilk fırsatta kaçmaya çalışıyor... benim muhabbetlerimle çok iyi anlaşıyor, hatta erkek muhabbetin kafesine koyduğumda erkek buna çiftleşmek için saldırdı, gaga falan vurmadı yani üstüne çıkmaya çalıştı, çıkardım kafesten. elimi hiç ısırmıyor, sizinki de öyle mi? muhabbetler hep ısırıyor o nedenle acaba genel bir şey mi yoksa benimkisi mi uslu merak ediyorum. sesi için aldım ben, tüm mahalleyi inletiyor :D

mesajınızı yeni gördüm, sevda papağanını nasıl eğitmek lazım??? en merak ettiğim bu. elime alıp seviyorum, uslu uslu duruyor, aaa bir bakıyorum ki elime pislemiş :( sonra ilk fırsatta kaçmaya çalışıyor... benim muhabbetlerimle çok iyi anlaşıyor, hatta erkek muhabbetin kafesine koyduğumda erkek buna çiftleşmek için saldırdı, gaga falan vurmadı yani üstüne çıkmaya çalıştı, çıkardım kafesten. elimi hiç ısırmıyor, sizinki de öyle mi? muhabbetler hep ısırıyor o nedenle acaba genel bir şey mi yoksa benimkisi mi uslu merak ediyorum. sesi için aldım ben, tüm mahalleyi inletiyor :D
Valla Benimki eşşek kadardı alıştıramadım çünkü büyüktü aldığımda isteyen bi abla vardı bende ona verdim

sevda papağanı duvara çarpınca fena oluyor, ben bırakamıyorum o yüzden :(
Bizimki hiç çarpmadı ele hiç gelmedi genel de tül tepesinde avizede dolap tepelerinde gezerdi ama konuşmuyorlarda yani konuşan var ama çok Zor nasıl öğretmeye çalıştıysam aynıçaba ile muhabbet kuşuma 8 ayda 39 keliöe öğrettim

Bizimki hiç çarpmadı ele hiç gelmedi genel de tül tepesinde avizede dolap tepelerinde gezerdi ama konuşmuyorlarda yani konuşan var ama çok Zor nasıl öğretmeye çalıştıysam aynıçaba ile muhabbet kuşuma 8 ayda 39 keliöe öğrettim
sevda papağanları öyleymiş ya :( ama çok şirinler o da ayrı bir durum :)

Hey millet ne yapiyirsunuz sesiniz çıkmıyor

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Sonunda kuslati catiya taşıyabildim görselleri suraya bırakıyorum [emoji116]
96ada7ce7ba4477c6228d60a8f35367b.jpg
84c69353e9d9d17a7d843d4c774c0580.jpg
3171cf0ec7d979c886c29adab4cc6185.jpg
e4d9b8e92c9cc840e131b05e65230957.jpg
5ea419ed5fbb26373bddda71f93c4071.jpg

Merhaba