Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

bende güncel bişey yokki foto çekip atayım :D

Çok güzel bi haberim var 6 aylık çiftim sarı ve beyaz sarı yüz olan çiftim sabah ciftlesdiler once tünekde 15sanie kadar sonra düşdüler tabana tabandada 20 25 sanıe ciftlesdiler yumurta oldunda suphe ediordum artik eminim ınsallah 2 haftaya yumurtalar gelmeye başlar ınsallah yeni gelen çiftinde dişisi önünde yattı erkek cikiordu dışı bozdu benden dolayı sanırım ama kanatları acayip düşdü kusun kuyrukta düşdü sirti kanbur gibi çıkdı kuyruğuda atıo ben yokken ciftlesmis olabilirler dier sari mavi çiftinde dişisi yuvada yatmaya başladı hazırlama işi bitti artık pek kazmio içinde yatıo 3 4 haftaya ınsallah cok guzel haberler vericem size nasipse 4 gün sonrada ilk yavrum çıkıcak ınsallah onuda paylaşıcam :)
Benimkiler 13 aylik ama daha tık yok

Burda iyi kus bulmam imkansiz gibi birsey en olmadi yanlarina serce koyarim

taamam unutmazsam şimdi telaşla çeker atarım :)
şakirrr demısdımya 1 bosdu 2 3 doluydu az once bakdım 4 de dolu masallah son yumurtada dolar ınsallah son yumurta 2 gunluk bıde 6.yumurta gelıcekmı yarın yapması gerekıor ınsallah oda gelır masallah kızıma ılk kuluckada 2 yavru vermısdı bılıon öldürmüşdü ezerek katil anne :D bunda 4 e tamamlıcaz ınsallah 6da gelırse 5 yavruya tamamlıcaz inşallahhh :) bıde 6 aylık dısım vardı bahsetmısdım 6 yumurtası cöp olmusdu onlarda sımdı cıftlesdıler dısı yuvayı hazırlamayı bıtırmısdı oda 10 gune yumurtlar ınsallah suan durumlar guzel gıdıor ınsallah bu kuluckalarda bol bol yavru alıcam nasıpse darısı basına kardesımm olmadı sana 1 cıft ben hedıe edcem yavrulardan saglam kan bakıcı onlardan yavru alırsın ınsallah ozamana kadar bısı olmassa yavrular yasarsa ınsallah 5 6 aylık olsunlar bı cıft hedıe edıcem unutturma :D

Allah razi olsun valla bu platformu yeni ogrendim baya guzel bi yer en azindan bilgi kirliligi yok
ricaederim kardesım burda aıle ortamı gıbı ortam var bos ınsan yok herkez ısınde gucunde temız dunguz ınsanlar bılgısı olan yardımcı olmaya calısıor elınden geldıgınce cabuk yazmaya calısıoruz hepımız :) yardımcı olabılıyorsak olabılıyorsam ne mutlu

şakirrr demısdımya 1 bosdu 2 3 doluydu az once bakdım 4 de dolu masallah son yumurtada dolar ınsallah son yumurta 2 gunluk bıde 6.yumurta gelıcekmı yarın yapması gerekıor ınsallah oda gelır masallah kızıma ılk kuluckada 2 yavru vermısdı bılıon öldürmüşdü ezerek katil anne :D bunda 4 e tamamlıcaz ınsallah 6da gelırse 5 yavruya tamamlıcaz inşallahhh :) bıde 6 aylık dısım vardı bahsetmısdım 6 yumurtası cöp olmusdu onlarda sımdı cıftlesdıler dısı yuvayı hazırlamayı bıtırmısdı oda 10 gune yumurtlar ınsallah suan durumlar guzel gıdıor ınsallah bu kuluckalarda bol bol yavru alıcam nasıpse darısı basına kardesımm olmadı sana 1 cıft ben hedıe edcem yavrulardan saglam kan bakıcı onlardan yavru alırsın ınsallah ozamana kadar bısı olmassa yavrular yasarsa ınsallah 5 6 aylık olsunlar bı cıft hedıe edıcem unutturma :D
hehe ömer saol :D unutma ama sözünü :D işler cok yoğun yılsonu diye pek bakamıyorum ve kısa yazıyorum kusura bakma. şimdi benimde yarışmadan kazandığım yem geldi 1kg gold wings yem. akşam bizim elemana vereyim de sevinsin :)

hehe ömer saol :D unutma ama sözünü :D işler cok yoğun yılsonu diye pek bakamıyorum ve kısa yazıyorum kusura bakma. şimdi benimde yarışmadan kazandığım yem geldi 1kg gold wings yem. akşam bizim elemana vereyim de sevinsin :)
unutturma tabı :D ıyı hayırlı olsun kardesım verde sevınsın adamsın :D

Aha kardesım bu cırkın ler :D ve yumurtalar

Ekli dosyalar

• IMG_20171226_204614.jpg
    IMG_20171226_204614.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20171226_204637.jpg
    IMG_20171226_204637.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20171226_205344.jpg
    IMG_20171226_205344.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20171226_205301.jpg
    IMG_20171226_205301.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20171226_204720.jpg
    IMG_20171226_204720.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20171226_205252.jpg
    IMG_20171226_205252.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20171226_204753.jpg
    IMG_20171226_204753.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20171226_211428.jpg
    IMG_20171226_211428.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 13
arkadaşlar cep telefonundan giriş yapma sorunu nedeniyle aktif olamıyorum,akşamda yorgun olduğum için giriş yapamıyorum,forum içi ve nette araştırdım ama net cevap bulamadığım soru var
1-benim çift kuşum var, erkek ev üretimi, dişi petshop kuşu, erkek 7 aylık,dişi sanırım 6 aylık,dişi kuş erkeğe fırsat vermiyor,ordan oraya kovalıyor,yem yiyeceği zaman erkeği kovalıyor kendi yiyor,erkekte diğer yemliğe gidiyor dişi bu seferde oraya gidiyor,en sonunda ayırdım, şimdi biri içerde diğeri dışarıda, ve birbirlerini arıyorlar buluyorlar,bu arada akşam eve gelince onları ben uyuyana kadar salık bırakıyorum,uyumaya giderken kafese alıyorum,gece uyumalarında sıkıntı yok,ne oluyorsa kafes içinde oluyor,,, bu soruya alıntılı yada direk mesaj atarsanız sevinirim

arkadaşlar cep telefonundan giriş yapma sorunu nedeniyle aktif olamıyorum,akşamda yorgun olduğum için giriş yapamıyorum,forum içi ve nette araştırdım ama net cevap bulamadığım soru var
1-benim çift kuşum var, erkek ev üretimi, dişi petshop kuşu, erkek 7 aylık,dişi sanırım 6 aylık,dişi kuş erkeğe fırsat vermiyor,ordan oraya kovalıyor,yem yiyeceği zaman erkeği kovalıyor kendi yiyor,erkekte diğer yemliğe gidiyor dişi bu seferde oraya gidiyor,en sonunda ayırdım, şimdi biri içerde diğeri dışarıda, ve birbirlerini arıyorlar buluyorlar,bu arada akşam eve gelince onları ben uyuyana kadar salık bırakıyorum,uyumaya giderken kafese alıyorum,gece uyumalarında sıkıntı yok,ne oluyorsa kafes içinde oluyor,,, bu soruya alıntılı yada direk mesaj atarsanız sevinirim
Erkek daha oncedenmı kafesdeydı yoksa dısı in kafesine mı attın ole ise yerını koruyor sahipleniyordur bı dıerı ıse birbirlerini tanımıyorlar ve alısma sureci lazım eger dısı erkeğe zarar veriyorsa ayrı kafeslerde yan yana koyun bır sure birbirlerine alıssınlar daha sonra birleştirin ciddi zarar vermiyorsa bırakın zamanla duzelırler alısdıkca

Benim disi yuvadaki talaslari yuvaliktan asagi atiyor. Disari cikariyor normal birsey mi?