Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

IMG_20171221_122158.jpg
IMG_20171221_122151.jpg

Ömer benim dişi habire kalamar kemiğini kemirmeye başlamış. ama öyle 1 günde bitirecek kadar değil. normalde tükettiğinin 2katı kadar :) of göbeğim çatlayacak artık kasmaktan
heheheh benım de dısı anasını aglatıyor kalamar kemıgının yumurtalarını aldımya cok fena kızdı heralde elımı ısırdı dun saldırıo bana boga gıbı tek ayagıyla bana bakarak yerı kazıo bogalar yapıorya aynı ole :D dusman kesıldı bana ama baya kızısmıs dun erkeyın ustune cıkmısdı erkek bagırıordu zor ayırdım cıftlesmek ıstıor gene yumurtlıcak 2 3 haftaya emınım cunku kuyruk tekrar atmaya basladı bıde kalamar kemıgınınden eser kalmamıs :D buarada yumurtlayan dısım vardıya yavrusu ölen onunda 2 yumurtası dolu dıerı daha 2 gunluk bellı degıl kalp atısını gordum yumurtaların cok guzel obur dısının yumurtasınıda buna vermısdım oda dolu damarlar var bakalım cıkıcaklarmı buyute bılıcekmı yuvalık kafes hersey tamam gene aynısı olursa onları kesıp yıcem bu sefer :D

:D hehehe ya ne bereketli adamsın ömer yaa :D tosunu da kurbanda keseriz artık demek yere ayak sürüyor sana bakarak. dikkat et kafayı sana fena takmış :D

hadı ınsallah be kardesım bende yumurtaları atmısdım 6. doluydu yasıordu o ona aralıksız yattı cunku onu dıer yumurtlayan kusun altına verdım dıe 5ını attım hepsı doluydu ama ölmusdu yavrular bı 3. bosdu nasıp kısmet ınsallah bıdahakı kuluckası ıyı gececek kızımın acemıydı kucukdu sımdı deneyımlı erkekde masallah ıyı dollemıs :D gene yuva hazırlında talasları komple atmıs yuvada yatıor bıde kalamar kemıgını yememıs bıldın kurutmus :D
2. yumurtamız geldi ama dolu mu olur boş mu bilemiyorum... Kuşun poposuna müdahale ettiğimden beri erkekle çiftleşmiyor, erkek çiftleşmek istediğinde dişi kaçıyor maalesef, bu da yeni yumurtalarda sıkıntı olmasına neden oluyor... Maalesef kuşu aldığım arkadaş sanırım kuşa kalsiyum takviyesi hiç yapmamış, ben 2 gündür takip ediyorum kalamar kemiği ve diğer ek gıdaları dişi inanılmaz yiyor. Bu kuluçkayı dişiyi kaybetmeden atlatabilirsek, dişiyi dinlendirip bakıma alacağım, geldiğim durum aslıdan komik düşünün arkadaşlar, dün yumurta beklerken bugün dişiyi nasıl kurtarırım diye düşünüyorum... Lafı uzatmadan @Şakircan Şenşakrak kardeşim yumurta almak çok güzel bir duygu Allah sana da yaşatsın inşallah :D selamlar...

2. yumurtamız geldi ama dolu mu olur boş mu bilemiyorum... Kuşun poposuna müdahale ettiğimden beri erkekle çiftleşmiyor, erkek çiftleşmek istediğinde dişi kaçıyor maalesef, bu da yeni yumurtalarda sıkıntı olmasına neden oluyor... Maalesef kuşu aldığım arkadaş sanırım kuşa kalsiyum takviyesi hiç yapmamış, ben 2 gündür takip ediyorum kalamar kemiği ve diğer ek gıdaları dişi inanılmaz yiyor. Bu kuluçkayı dişiyi kaybetmeden atlatabilirsek, dişiyi dinlendirip bakıma alacağım, geldiğim durum aslıdan komik düşünün arkadaşlar, dün yumurta beklerken bugün dişiyi nasıl kurtarırım diye düşünüyorum... Lafı uzatmadan @Şakircan Şenşakrak kardeşim yumurta almak çok güzel bir duygu Allah sana da yaşatsın inşallah :D selamlar...
kardesım holsn tekrar benımde dun 3.geldı ilk 2 dolu masallah bakalım 3. nolcak kalamar normal tuketmesı ben dısıme devamlı verıorum 6 aylık dısıye ılk kuluckasındada cok fena tuketıordu sımdı tekrar yıne delı gıbı tuketıyor yumurtlıcagı ıcın tekrardan yuva hazırlıor talası komple atmıs yuvadan ıcınde yatıor ole bakalım kısmet darısı sakır kardesımın basına

olmamış :) uzaktan çekmeniz gerek dibine girmeyin kuşun. kuyruk ve kanatlardan anlayabiliyorum ben. ama çektiğiniz fotoda kanat ve kuyruğu göremiyorum. mümkünse yandan kuyruğu tam alacak şekilde ve kanatları çekebilirseniz net söyleriz. ama dediğim gibi kuş çek yada yerli gibi görünüyor bence. uzaktan foto çekin en az 1-2 metre aranız olsun kafesle

Teşekkür ediyorum. Son olarak nasıl hızlıca evcilleştirebilirim?

bol ilgi ve sabırla. avuçlamayarak, ürkütmeyerek. google yazın bir sürü konu veya video çıkıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20171222_161913.jpg
    IMG_20171222_161913.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20171222_160713.jpg
    IMG_20171222_160713.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20171222_161751.jpg
    IMG_20171222_161751.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20171222_160718.jpg
    IMG_20171222_160718.jpg