Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

bu arada aldınmı sen dün söylediğin kuşları?
yok kardesım adam gelemedı bende gıdemedım o gelebılırse edıcez beklıom haber olmadı kalsın jumboya ırı lutıno es attım zaten tek kalan erkek lutınoyada yenı es aldım onlar aanlasmaya basladılar bıle erkek opuyor dısıyı ama jumbo ıle lutıno dısı daha ole seler yok yan yana duruorlar ama baska bısı yok ama en azından kavga etmıorlar oda bısı zamanla alısır es olurlar dıe dusunuorum erkek suan yasda esı gıttıya ara ara otuyor normalde hıc susmazdı o

beyler arkadasım dişi kuş vermişti emanet tırnagının birtanesi normal degil yay gibi dönük dibine fazla yanasmadan kessem olurmu kuş alışmış yurumede sorun yok
azıcık uc kısmından kesebılırsın ama dıkkat et derıne ınme

holsun kardesım cok sevındım masallah sıra sakırde :D
:D çok teşekkürler, şakir tek seferde 8 yavru alacak inşallahhh :D
ya çok mutlu oldum, kuş çok rahatsızdı, artık yuvada patırdıyordu çıksın diye, sonunda çıktı rahatladı, şimdi üstünde yatıyor arada çıkıyor erkek onu besliyor sonra tekrar nöbete devam :D bu arada bu çifti getirince benim diğer çiftler de aşka geldiler :D inşallah faydasını görürüm...

ooooooooooooo valla herkes şakır şakır yumurta alıyor ben neyi aldığımı burada yazamam :D sevindim valla gözün aydın..

bu ne ya konu ölüyor hee kimse yazmıyor artık.. @Omer3461 sende @renan gibi yok mu olacaksın yoksa? :eek:

:D çok teşekkürler, şakir tek seferde 8 yavru alacak inşallahhh :D
ya çok mutlu oldum, kuş çok rahatsızdı, artık yuvada patırdıyordu çıksın diye, sonunda çıktı rahatladı, şimdi üstünde yatıyor arada çıkıyor erkek onu besliyor sonra tekrar nöbete devam :D bu arada bu çifti getirince benim diğer çiftler de aşka geldiler :D inşallah faydasını görürüm...
hadı ınsallah be kardesım bende yumurtaları atmısdım 6. doluydu yasıordu o ona aralıksız yattı cunku onu dıer yumurtlayan kusun altına verdım dıe 5ını attım hepsı doluydu ama ölmusdu yavrular bı 3. bosdu nasıp kısmet ınsallah bıdahakı kuluckası ıyı gececek kızımın acemıydı kucukdu sımdı deneyımlı erkekde masallah ıyı dollemıs :D gene yuva hazırlında talasları komple atmıs yuvada yatıor bıde kalamar kemıgını yememıs bıldın kurutmus :D

Ömer benim kuşların çiftleştiğini düşünmüyorum artık. 1 kere gördüm birdaha görmedim biliyorsun ama o gördüğümünde verimli olup olmadığından emin değilim. eğer çftleşiyor olsalardı bu zamana kadar yumurta gelmesi lazımdı. acaba benim erkektemi iş yok? :( ben özellikle oğlumdan yavru almayı çok istediğim için bu yola çıktım zaten yoksa tek besliyordum. ciddi ciddi ümidim hiç kalmadı desem yeridir. diğer odayada aldım kuşları. kamerada taktım sürekli izleyebiliyorum işyerindeyken telefondan. hiç bir aktivite yok. sadece zaman zaman kurlaşıyorlar ve dişi yavruluğun girişindeki tünekte paso..

forumdan bi arkadaş konusunda paylaşmış şu videoyu mesela böyle bir görüntü hiç yok şu sıra. bir ara vardı ama bitti. normal kurlaşma yem kusma öpüşmeden başka bişey yok artık
şuna bak resmen eziyor dişiyi

Ömer benim kuşların çiftleştiğini düşünmüyorum artık. 1 kere gördüm birdaha görmedim biliyorsun ama o gördüğümünde verimli olup olmadığından emin değilim. eğer çftleşiyor olsalardı bu zamana kadar yumurta gelmesi lazımdı. acaba benim erkektemi iş yok? :( ben özellikle oğlumdan yavru almayı çok istediğim için bu yola çıktım zaten yoksa tek besliyordum. ciddi ciddi ümidim hiç kalmadı desem yeridir. diğer odayada aldım kuşları. kamerada taktım sürekli izleyebiliyorum işyerindeyken telefondan. hiç bir aktivite yok. sadece zaman zaman kurlaşıyorlar ve dişi yavruluğun girişindeki tünekte paso..

forumdan bi arkadaş konusunda paylaşmış şu videoyu mesela böyle bir görüntü hiç yok şu sıra. bir ara vardı ama bitti. normal kurlaşma yem kusma öpüşmeden başka bişey yok artık
şuna bak resmen eziyor dişiyi
erkekde ıs yok derken kısırlıkdan söz edıorsan kısırda olsa dısı yumurtlar bos yumurtlar yanı varsa dısıde sıkıntı var yada erkek acemı tam gerceklesmedı yada dısı hazır degıl cunku normalde cıftlesmeden dısı yumurtayı hazırlar sonrasında cıftleserek yumurtayı doller be yumurtlar yanı dısı hazır degıl demekkı zaman lazım daha

dişiyi ellediğimde iki bacak arasında elime bişey geliyor ama. şuanki dişime kadar diğer dişilere hiç dikkat etmemiştim onlardada öylemi değilmi... sem sert değil orası ama böyle nasıl desem böyle yarı sert o bölgenin içi. mesela oğlumda öyle değil. düm düz o bölge bununki hafif şiş ve dediğim gibi yarı sert bişey geliyor elime. dişi tam anlamıyla kızışık gibi görünüyor aslında. ne bileyim işte.. aldığım adam da daha bugun konuştuk bizim işyerinde çalışıyor zaten. daha önce kendim yavru almasam sorun dişide diycem de kendim 1 sefer yavru aldım o dişiden çokta iyi baktı büyüttü dedi. zaten yavrular yeme düşer düşmez dişiyi bana vermişti. belirti desen tüm belirtiler de var bir türlü olmadı gitti. dediğin doğru kızgınlık yumurtası da yapmadı henüz.. sabrımı deniyorlar işte... ama acaip kafaya taktım ve bu takış benim şevkimi kırmakta artık...

dişiyi ellediğimde iki bacak arasında elime bişey geliyor ama. şuanki dişime kadar diğer dişilere hiç dikkat etmemiştim onlardada öylemi değilmi... sem sert değil orası ama böyle nasıl desem böyle yarı sert o bölgenin içi. mesela oğlumda öyle değil. düm düz o bölge bununki hafif şiş ve dediğim gibi yarı sert bişey geliyor elime. dişi tam anlamıyla kızışık gibi görünüyor aslında. ne bileyim işte.. aldığım adam da daha bugun konuştuk bizim işyerinde çalışıyor zaten. daha önce kendim yavru almasam sorun dişide diycem de kendim 1 sefer yavru aldım o dişiden çokta iyi baktı büyüttü dedi. zaten yavrular yeme düşer düşmez dişiyi bana vermişti. belirti desen tüm belirtiler de var bir türlü olmadı gitti. dediğin doğru kızgınlık yumurtası da yapmadı henüz.. sabrımı deniyorlar işte... ama acaip kafaya taktım ve bu takış benim şevkimi kırmakta artık...
kardesım demekkı hala olusturuyor hazır hıssetmıor zamanı geldıgınde yapar bekle sabred benım o yumurtlıcak dedım dısıde hala yumurtlamadı poposu dev gıbı yuvalıkdanda cıkmıo ama 2 hafta oldu gecdı hala yumurta yok beklıorum napalım onların ınsafına kaldık :)

IMG_20171221_083714.jpg
Muhabbet Kuşum Tünedi Kalkmıyor Akşam 18:00 Civarından Beri Orda

tatlı bir kuşmuş maşallah. yavru kuşlarda bu durum sıklıkla yaşanabiliyor sıkıntı değil. kendini orada daha güvende hiisediyordur ondan orda duruyordur :) düzelir merak etmeyin

Ömer benim dişi habire kalamar kemiğini kemirmeye başlamış. ama öyle 1 günde bitirecek kadar değil. normalde tükettiğinin 2katı kadar :) of göbeğim çatlayacak artık kasmaktan