Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Maşallah bugün sabah benim bir küçük yavrum öldü üzüldüm ya allah inşallah diğerlerine birşey olmasına izin v3rmez

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
cok sagol kardesım. Senı cok ıyı anlıyorum bende 6 7 aydır bu ısdeyım 6 adet yavru kaybettım yumurtada ölenlerı saymıyorum bıle cok uzucu bı durum ama ınsallah kalanlar da sıkıntı olmaz Amin

Maşallah bugün sabah benim bir küçük yavrum öldü üzüldüm ya allah inşallah diğerlerine birşey olmasına izin v3rmez

cok sagol kardesım. Senı cok ıyı anlıyorum bende 6 7 aydır bu ısdeyım 6 adet yavru kaybettım yumurtada ölenlerı saymıyorum bıle cok uzucu bı durum ama ınsallah kalanlar da sıkıntı olmaz Amin

cok sagol kardesım :D Sanada masallah
bende cıftler hep yavru genc yumurtlayan 4takım var dıerlerı 3 u yenı es kalanlar 6 ay ve assagısı zamanları var daha yuva hazırlıgında bazı kuslar bakalım beklıoruz yumurtalar nezaman gelıcek benımde 6 yumurtadan 4 yavru cıkdı kalan 3u öldü 6 yumurtanın 4u bı kusa 2sı bı kusa aıttı 4 yavru cıkdı sonunda 2 sı malesef olmadı ama bunada sukur 4 u saglıkla buyuyor 3 tane tuylenmıs yavruda buyugu 27 gunluk oldu yakınday em duser ınsallah dıger 2 yavru aynı gun cıkdı onlar aynı gun yeme duserler sanırım :) onalrda 23 gunluk oldu anneyı ayırıcakdı mdınlendırmek ıcın ama dun gordum tekrar cıftlesıorlar sanırım ayıramadan yumurtlıcaklar.
hayırlı olsun yavru ınsallah kalan yumurtalarda cıkar hayırlısıyla :) benımkıler 18.gunde cıkdı hep 17dede cıkabılır normal nem ve oda sıcaklıgına baglı olarak sıkıntı olmaz
ben 2 gunde bır mama verıorum kuslara haftada 1 gun yesıllıklı bol malzemelı kalan gunlerde sade az malzemelı mama yapıorum aspur verıorum kuslara vıtamın lımonlu su elma sırkelı su probıyotık takvıyesı yapıyorum dal darı yenı vermeye basladım yavrular yeme dusmeye yaklasıor dıye ogrensınler sımdıden ısırmaya basladılar elıme saldırıo sarı olan yavru :D 2 dısı 1 erkek olucak gıbı duruor suan deısmezse ınsallah
baska verılecek bısı yok bunlar yeterlıdir
şakire mesaj attım ama donmedı en son gelıcem demısdı 2 ayı gecdı orata yok noldu bılmıorum ınsallah kısa zamanda donerler ozledık

haftasonu 4 lü kafes alıyorum :D ne yapayım her kafes bir yerde duruyor, hem toplu halde dururlar hem de temizliği kolay olur diye düşündüm, sıfır kafes yuvalık vs 100e mal olacak sanırım bana :)

haftasonu 4 lü kafes alıyorum :D ne yapayım her kafes bir yerde duruyor, hem toplu halde dururlar hem de temizliği kolay olur diye düşündüm, sıfır kafes yuvalık vs 100e mal olacak sanırım bana :)
ben dana yenı 150 tl harcadım kafes yuvalıklara cok para gıdıor ama gereklıydı yavrular buyuyor kafes lazım oluyor :D holsun sımdıden en ıyısını yapıorsun 4 katlı kafes daha az yer kaplıor temızlıgıde daha kolay :D

ben dana yenı 150 tl harcadım kafes yuvalıklara cok para gıdıor ama gereklıydı yavrular buyuyor kafes lazım oluyor :D holsun sımdıden en ıyısını yapıorsun 4 katlı kafes daha az yer kaplıor temızlıgıde daha kolay :D

bakalım nasıl olacak :) 2 yavru yuvada, 3. çıkmadı bugün diğer birisinin çıkması lazım, yumurtayı alıp baksam mı diyorum :(

baktım yumurtalar, 2si boş 1 tanesi dolu :) inşallah dolu olan içinde ölmemiştir... boş olanlar neden boş acaba..............

baktım yumurtalar, 2si boş 1 tanesi dolu :) inşallah dolu olan içinde ölmemiştir... boş olanlar neden boş acaba..............
erkek dolleyememısdır benımde ılk kulucka 6 yumurta 5 doluydu 2.de hepsı dolu olmusdu bıdahakı kuluckada dolu olur merak edme dolu olanın kacıncı gunu bugun flash ıle bak haraket edıormu yavru edıorsa yerıne koy bırazdaha bekle haraket yok dıbe cokmus kararmıs damarlar kaybolmus ıse yumurtada ölmusdur anlarsın zaten oldugunu kı İnsallah ole bısı yokdur sag salım cıkar Amin
assagıya yavruların ılk ve bugunkı hallerını koyuyorum :) renklerı sarı parcalı spangle mor ve spangle turkuaz mavı geldı :D spangle mor olan bunların uvey evladı babasının kopyası oldu annesı albıno oldugu ıcın assagıya öz babasınında fotosunuda atıyorum :D

Ekli dosyalar

• 28383261_1813929945577861_902311841_n.jpg
    28383261_1813929945577861_902311841_n.jpg
    41.2 KB · Görüntüleme: 12
  • 20180315_111638.jpg
    20180315_111638.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 11
  • page.jpg
    page.jpg
    133.8 KB · Görüntüleme: 10
  • 20180204_135046.jpg
    20180204_135046.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
erkek dolleyememısdır benımde ılk kulucka 6 yumurta 5 doluydu 2.de hepsı dolu olmusdu bıdahakı kuluckada dolu olur merak edme dolu olanın kacıncı gunu bugun flash ıle bak haraket edıormu yavru edıorsa yerıne koy bırazdaha bekle haraket yok dıbe cokmus kararmıs damarlar kaybolmus ıse yumurtada ölmusdur anlarsın zaten oldugunu kı İnsallah ole bısı yokdur sag salım cıkar Amin
assagıya yavruların ılk ve bugunkı hallerını koyuyorum :) renklerı sarı parcalı spangle mor ve spangle turkuaz mavı geldı :D spangle mor olan bunların uvey evladı babasının kopyası oldu annesı albıno oldugu ıcın assagıya öz babasınında fotosunuda atıyorum :D

Masallah

Ilk kuluçka ise erkek acemiliği ikinci üçüncü ise beslenme yetersizliği olabilir

ben 3. kuluçkasındayken satın aldım, bu 4. kuluçkası, maalesef yeterince dinlendiremedim kuşu, yeni yavruların bakımı bitsin iyice dinlendireceğim,

aman da amannn MAŞALLAHHH :D çok tatlılar ya :D
erkek benim erkek gibi valla :) çok benziyorlar... kuş biraz dibe çökmüş gibi :( bakalım 2 günü var, ya çıkar ya çıkmaz, ama yumurtaları kırmayacağım bir iki gün daha...

E dinlendirin artık bi

arada dinlenmiştir diye düşünüyorum ben aldığımda 2 yumurtayla kuluçkaya yatmıştı, yavru çıktı yine 2 yumurta yaptı yavru yuvadayken, tam ayırdım, yine başladı yumurtlamaya... elimde olmayan sebeplerle oldu diyebilirim...

arada dinlenmiştir diye düşünüyorum ben aldığımda 2 yumurtayla kuluçkaya yatmıştı, yavru çıktı yine 2 yumurta yaptı yavru yuvadayken, tam ayırdım, yine başladı yumurtlamaya... elimde olmayan sebeplerle oldu diyebilirim...
Bence sonlara doğru erkeği ayırın anca kızgınlık yumurtası yapar yivaligi da sökünce yatmaz bi dinlenir anne

Bence sonlara doğru erkeği ayırın anca kızgınlık yumurtası yapar yivaligi da sökünce yatmaz bi dinlenir anne

popo kısmında ur tarzı birşey olduğunu düşünüyorum, biraz sertlik var popo kısmında, bu dişi benim canım, ismi de yıldırım :) tüm kuşları satsam onu satmam, o derece seviyorum onu, belki bu turdan sonra tedavisi uzarsa tek başına da bakarım ona farketmez, ama müthiş bir kuş...

bu arada dişi kuşa yıldırım ismi neden konur demeyin, zira kuşu ilk aldım elimi elektrik çarptı sandım kafesi tutarken, bu gelip elimi ısırmış gözle kaş arasında :D acayip bir kuş, diğerleri benden kaçarken bu gelir elimi ısırıp geri gider :D koparacak düzeyde hem de...

aman da amannn MAŞALLAHHH :D çok tatlılar ya :D
erkek benim erkek gibi valla :) çok benziyorlar... kuş biraz dibe çökmüş gibi :( bakalım 2 günü var, ya çıkar ya çıkmaz, ama yumurtaları kırmayacağım bir iki gün daha...
cok sagol kardesım buyuk yavruda erkek buyuk ıhtımal sarı ve mavı spangle dısı olacak buyuk ıhtımal suan ole gozukuyorlar :D resmını at goreyım :D
ölmus olabılır ama yınede elleme 4 gun daha kalsın altında sonra alır atarsın ınsallah cıkar

cok sagol kardesım buyuk yavruda erkek buyuk ıhtımal sarı ve mavı spangle dısı olacak buyuk ıhtımal suan ole gozukuyorlar :D resmını at goreyım :D
ölmus olabılır ama yınede elleme 4 gun daha kalsın altında sonra alır atarsın ınsallah cıkar
çok rahatsız ediyorum kuşları, sürekli yuvaya bakıyorum, anne çok kızıyor bana :) ama elimde değil, tek yavru daha çıkar diye bir umutla bekliyorum. Bu arada benim vefasız dişilerden birini yuvada yakaladım eve geldiğimde :) belki de yumurtlar ama çiftleştiler mi hiç haberim yok....

Ben bülbülleri verdim bugün:( İnşallah gittikleri yerde daha iyi olurlar.6Inci yumurtayı kırdılar.Niye yapıyorlar anlamadim