Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

hmm evet doğru stres olayı aklıma gelmemişti. neden olmasınki diye düşünüyordum :D senin ilk yavru hangi gün çıkıyor şimdi. renandan da ses seda cıkmıyor

hmm evet doğru stres olayı aklıma gelmemişti. neden olmasınki diye düşünüyordum :D senin ilk yavru hangi gün çıkıyor şimdi. renandan da ses seda cıkmıyor
benım buyuk ıhtımal 2 . yumurta dolu ama yavru ıcınde olmus cunku yumurta cok karardı dıer 2 yumurta bırı 13 bırı 11 gunluk oldu az daha var cıkmalarına :)

ben yerinde olsam almam yumurtaları hepsi çıkanakadar. zaten yatıyor neden daha fazla yorulsunki. geçtiğimiz zamanda okumuştum adam yumurta boş zannediyor ama almamış... günü gelince ondan da yavru çıkmış çok şaşırmıştı

ben yerinde olsam almam yumurtaları hepsi çıkanakadar. zaten yatıyor neden daha fazla yorulsunki. geçtiğimiz zamanda okumuştum adam yumurta boş zannediyor ama almamış... günü gelince ondan da yavru çıkmış çok şaşırmıştı
yok ellemıom 3 yumurtası duruor altında bırı bosdu ondan aldım tak tak ses gelıodu yumurta cok ısıtmıs ıcınde haslanmıs dı resmen baya sertlesmısdı kaya gıbı kalan 3 e ellemıorum ama buyuk ıhtımalle 2. yumurtadakı yavru olmusy umurta cok karardı cunku yumurta catladı ıcın bence ıcınde olmus ama genede ellemıcem 18 gunluk oldu bugun o yumurta 3 4 gun daha dursun alcam

hadi bakalım inşallah kalanlar sağlam şekilde çıkar yaa.. tadalım şu duyguyu artık. bende sahibinden.com dan at bakıyorum :D almıycam ama bakıyorum işte :D çok seviyorum atları. yerim olsa dün paylaştığım gibi alan yapardım at filan off çiftlik gibi ne güzel olurdu varyua.. ne sinir ne stres hiç bişey kalmaz ozaman :S

hadi bakalım inşallah kalanlar sağlam şekilde çıkar yaa.. tadalım şu duyguyu artık. bende sahibinden.com dan at bakıyorum :D almıycam ama bakıyorum işte :D çok seviyorum atları. yerim olsa dün paylaştığım gibi alan yapardım at filan off çiftlik gibi ne güzel olurdu varyua.. ne sinir ne stres hiç bişey kalmaz ozaman :S
inşallah kalan 2 yumurta cıkar :/ suan dolu ıcındekı yavrularr yasıor ama bakalım ınsallah cıkarlar :/
aynen ole ben aksam oturup kusları ızlıorum cok ıı gelıor rahatlatıor bıde ole yerım olsa hayvan dolsa bıde sıkıntım sıtresım olmazdı vallahı :D

benimde evlenmeden önce evde akvaryumlarım vardı odamda. biri full bitkili, diğeri amazon nehrini birebir taklit ettiğim, biri karides akvaryumum... büyüklerdide. işten gelir saatlerce izler ilgilenirdim günün tüm yorgunluğu geçerdi. şimdi evimizde koyacak yer yok.. ama özlüyorum

benimde evlenmeden önce evde akvaryumlarım vardı odamda. biri full bitkili, diğeri amazon nehrini birebir taklit ettiğim, biri karides akvaryumum... büyüklerdide. işten gelir saatlerce izler ilgilenirdim günün tüm yorgunluğu geçerdi. şimdi evimizde koyacak yer yok.. ama özlüyorum

bende besledım balık 4 sene once ben esımı aradım kırık yumurtayı al dıe almıs ıcını kırmıs cok kotu kokuordu kahve rengıye donmus dedı ıcın ıcınde olusumu yarıda kalmıs yavru var dedı ırı boncuk boyutunda sanırım 12 13 gunluk ken yumurta catladıgı zaman ıcınde bozulmus olmus yavru cok uzuldum altında 2 yumurtası kaldı ınsallah onlar cıkar bı cıftınde kanadı dusuk olan dısı kuyruk atmaya baslamıs ııce sırtı cıkmıs kanada dusmus ona yakında salar yumurtayı heralde dıer cıftlerden beklıcem yavru yumurta bu cıft 2 tane yapabılıcek sanırım tabı cıkarabılırse :/

çıkar çıkar 2 yavrun garanti allahın izniyle.. demek benimkiyle aynı zamanlara denk gelecek senin diğer çiftin yumurtlaması

çıkar çıkar 2 yavrun garanti allahın izniyle.. demek benimkiyle aynı zamanlara denk gelecek senin diğer çiftin yumurtlaması
aynen olabılır ınsallah garantıdır cıkar kalp atısını flashla bakarken gordum cok guzel mucızevı bırsey annelerı yatıor devamlı ınsallah bozulmaz saglıklı sekılde cıkar bebeklerım cok uzuldum o yumurtanın bozulmasına 6 7 gunlukken olmus o yavru nette bakdımda resımlere tarıfe gore o gunlerdeyken ölmus yumurta catlamasaydı suan belkı yumurtadan yavru cıkmısdı :/ ınsallah barı kalan 2 cıkar oda cıkmazsa uzuntuden ıntaar edıcem :/

sen ondan bugün durgun konuşuyosun demek

:D intaar etme hemen bak diğer kuşun yumurtalarıda geliyo :D

sen ondan bugün durgun konuşuyosun demek

:D intaar etme hemen bak diğer kuşun yumurtalarıda geliyo :D
moralım sıfır oldu korkuom dıerlerıde olur dıe 2 saattır hatim ettım burda yumurtadan cıksınlar ölmesınler dıe suanlık ıyı gıdıor bakalım 1 hafta sonra ılk yavrunun cıkması lazım beklemedeyız
aynen suan 3 cıft var yuva hazırlında onlardanda beklıorum bısıler bakalım kısmetımızde ne varsa o olucak :)

ya moralini ne sıfırlıyosunki. bak işte üreyen çiftin var en azından biliyosun bunda olmazsa bidahakinde kesin olacak.. hem 1 çiftinde yok 1-2 ay nasıl bekleyeceğim diyesin... boşver çıkarsa çıkar çıkmazsa diğerleri yapacak bunlarda yine yapacak yani.... boşversene.. o 2 yumurta çıkacak aha buraya yazıyorum

ya moralini ne sıfırlıyosunki. bak işte üreyen çiftin var en azından biliyosun bunda olmazsa bidahakinde kesin olacak.. hem 1 çiftinde yok 1-2 ay nasıl bekleyeceğim diyesin... boşver çıkarsa çıkar çıkmazsa diğerleri yapacak bunlarda yine yapacak yani.... boşversene.. o 2 yumurta çıkacak aha buraya yazıyorum
ya bozma moralini diyer ikisi cıksın yeterki sonucta ilk kulucka dişi acemi bidakine daha cok cıkartır ben birtaneye de razıyım az olması da iyi anne baba daha güzel besler pozitif konuşalım benide korkutuyonuz ..kalan sağlar bizimdir:)

hadı ınsallah beklıorum saol kardesım destek cıkdıgın ıcın sende renan burdan aıle olduk resmen <3 :)

ya bozma moralini diyer ikisi cıksın yeterki sonucta ilk kulucka dişi acemi bidakine daha cok cıkartır ben birtaneye de razıyım az olması da iyi anne baba daha güzel besler pozitif konuşalım benide korkutuyonuz ..kalan sağlar bizimdir:)
haklısın kardesım aıle gıbı olduk saolun desteklerınız ıcın :)

he ya ben sizi çok seviyorum. resmen bekliyuorum akşamdan sabah olsada bizim çocuklarla yazışsak diye :D acaba ne gelişmeler oldu vs...

bende dün onu diyordum 1 yavru çıksa büyüse yine yeter bana valla. tamam nekadar çok okadar güzel ama 1 hiçten çok daha iyidir

haklısın kardesım aıle gıbı olduk saolun desteklerınız ıcın :)
hemen moral bozmak olmaz yılmadan devam arkadaşlar ilk kulucka olmadı iki olmadı üç olmadımı yine sonunakadar gidelim ben durmayacağım kafaya koydumu yaparım ben gecenin ikisinde petrolün bahcesinden gül araklamış adamım iki kuş beni yıldıramaz :D

he ya ben sizi çok seviyorum. resmen bekliyuorum akşamdan sabah olsada bizim çocuklarla yazışsak diye :D acaba ne gelişmeler oldu vs...

bende dün onu diyordum 1 yavru çıksa büyüse yine yeter bana valla. tamam nekadar çok okadar güzel ama 1 hiçten çok daha iyidir
valla bende ole sızı cok sevıorum hemen musaıt oldum gıbı foruma gelıorum sızle konusmak bılgı vermek almak ıcın guzel oluyor bende suan dıorum 2 yumurta dolu ve saglıklı suan ıyı gıdıor 3. yumurta 12 4.yumurta 10 gunluk bakalım ınsallah bole devam eder ve yavrular cıkar o fotografları sızınle paylasmak ıcın sabırsızlanıyorum :)