Karadeniz Pet

Muhabbettem Kuşum 2 gündür ishal,halsiz ve kaşınıyor

kerem yavuzsan

Yeni Üye
Merhaba,
Muhabbet kuşumun dışkısı iki gündür baya sulu, gözleri kapanıyor ve halsiz. Akşam tüyleri sürekli kabarıktı ve gagasıyla sürekli tüylerini yoluyor. Cumartesi günü hava güneşliydi 5 dk. balkona çıkardım rüzgar yoktu ama üşütmüş olabilir mi. Bir de suluğuna 10 damla vitamin damlattım fazla gelmiş olabilir mi. Akşam kalarifer peteğinin yanına koydum kafesini kabarması bugün daha az gibi. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• muhabbet1.jpg
    muhabbet1.jpg
    126.1 KB · Görüntüleme: 49
  • Muhabbet2.jpg
    Muhabbet2.jpg
    165.4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Usutmus kucugum öyle görünüyor ya
Profosyonel arkadaşlar yardimci olurlar sabırlı olun gozlemlemeyi birakmayin

Tekrar selamlar. Bu konularda yeniyim. Çok aceleci davranıyorsam kusura bakmayın. Yardım rica ediyorum.

Vitamini uzun süre vermeniz ishal yapabilir dikkat edin. Haşlanmış patates yedirin, ishale iyi gelir. Sıcak ortamda tutun. Bu geçici çözüm. Veterinere götürme imkanınız yok mu? Geçmiş olsun.

Vitamini uzun süre vermeniz ishal yapabilir dikkat edin. Haşlanmış patates yedirin, ishale iyi gelir. Sıcak ortamda tutun. Bu geçici çözüm. Veterinere götürme imkanınız yok mu? Geçmiş olsun.
İlginize teşekkür ederim. Dün akşam verdi belirtileri veterinere götüremedim açıkçası. acil müdahale için bilgi almaya çalıştım bu gün. Sirke vermeye gerek var mı acaba ? Ya da probiyotik.

Kerem Bey hastalık konusunda uzman biri değilim yanlış yönlendirme yapmak istemem sanırım kuşunuz tüyde ve ceryanda kalması onu çarptı ortamı sıcak olsun direkt Peteğe yakın koymayın ayrıca kanarya yemide verin geçmiş olsun

kuşunuz tüyde B vitamini takviyesi yapın sirkeli su ile banyo yapmasını sağlayın tabiki siz yaptırmayın banyoluk veya hafif çukur kaba ayaklarına gelecek miktarda sirkeli su koyun banyo yapsın

cereyan olan veya hava akımı olan yerlerden uzak tutun bulunduğu ortam sıcak olsun soğuğa yada dışarıya balkona falan çıkarmayın

kuşunuz tüyde B vitamini takviyesi yapın sirkeli su ile banyo yapmasını sağlayın tabiki siz yaptırmayın banyoluk veya hafif çukur kaba ayaklarına gelecek miktarda sirkeli su koyun banyo yapsın
B vitamini takviyesini sirkeli suyla banyo yaptırarak yapmış mı oluyorum yoksa bir vitamin mi katmalıyım içeceğine tam anlayamadım kusura bakmayın.

B vitamini takviyesini sirkeli suyla banyo yaptırarak yapmış mı oluyorum yoksa bir vitamin mi katmalıyım içeceğine tam anlayamadım kusura bakmayın.
estağfurullah. sirkeli suyla banyo yapmasını sağlayın sirke oranı 1 çay bardağına 3-4 damla olacak şekilde. B vitamini takviyesini toz olarak satılanlardan ise mamasına 1 çay kaşığının ucunda 2 mercimek tanesi kadar, damla olanlardan ise 100 ml suluğa (1 çay bardağı suya) 7-8 damla olacak şekilde

estağfurullah. sirkeli suyla banyo yapmasını sağlayın sirke oranı 1 çay bardağına 3-4 damla olacak şekilde. B vitamini takviyesini toz olarak satılanlardan ise mamasına 1 çay kaşığının ucunda 2 mercimek tanesi kadar, damla olanlardan ise 100 ml suluğa (1 çay bardağı suya) 7-8 damla olacak şekilde
çok teşekkürler. probiyotiğe gerek yok anladığım kadarıyla

çok teşekkürler. probiyotiğe gerek yok anladığım kadarıyla
probiyotiğe her zaman gerek vardır bir nevi antibiyotiktir probiyotik her zaman sağlık katar imkanınız varsa verin unutmadan sirke olarak elma sirkesi veya beyaz sirke temizlik sirkesi olarak da bilinir başka sirke kullanmayınız

probiyotiğe her zaman gerek vardır bir nevi antibiyotiktir probiyotik her zaman sağlık katar imkanınız varsa verin unutmadan sirke olarak elma sirkesi veya beyaz sirke temizlik sirkesi olarak da bilinir başka sirke kullanmayınız
Çok teşekkür gerçekten ilginiz için.

Geri