Karadeniz Pet

Muhabet kuşu üretimine başlamak istiyorum

Ali sarikaya

Yeni Üye
Selamun aleykum foruma yeni katildim. Biraz once cek ve hollanda turunden 2 cifr sahiplendim. Ev ortamında uretmek istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz ? Fazla bilgim yok

Merhaba bu konu altinda istediginizi sorun zaten bunun icin aileyiz

2 tanr cift sahiplendim biri cek biri Hollanda cekler oncden yavru yapmis hollandalilar 6 aylik ama adam daha yumurta yapmaz bekle dedi ceklere yuvalik takiyim mi? Kuslar yumurta yaptiginda nasi davranmaliyim ve yavru bakimi nasildir

kuşların resmini atarsanız daha iyi olur ona göre de yorum yapan ustalar olur. Öncelikle kafeste kullanacağınız tünekler ahşap olsun kafeste kalamar kemiği gaga taşı ve kuş kumu mutlaka bulunsun kafeslerinizi güzel bir yere sabitleyin fazla yerlerini değiştirmeyin daha önce yavru vermiş olan takımı bakıma alırsanız iyi olur 1 ay kadar dinlensinler mama verebilirsiniz iki günde bir 1 adet haşlanmış yumurta yarım havuç bunları rendeleyip yarım çay kaşığı da keçi boynuzu tozu katıp karıştırın onlar afiyet ile yerler :)

inşaAllah ileriye doğru dinlenen takıma yumurtalığı takıp beklemeye geçersiniz yumurta da gelir yavruda gelir inşaAllah ama sabır çok önemli

mLy2By.jpg
3oZEbO.jpg
qBkG7W.jpg
ARKDASLAR BEN KAFESİ BOYLE İKİYE AYİRDİM ORTADAN AMA İYİ Mİ KOTU MU BİLMİYOM SİZCE NE YAPAYİM Bİ TANE DAHA SULTAN PAPAGAN KAFESİ VAR TEK CİFTİ ONA Mİ GECİRSEM? GAGA TASİ FALAN ALİCAM DAHA ALMADİM YNİ GELDİLER TUNEKLER PLASTİK OLSA NE OLUR?

şuanlık bir problem olmaz ama yumurtalık taktığınız zaman ortadan ayırmayı bir birlerini görmeyecek şekilde yaparsınız çiftleşme döneminde plastik tünek sıkıntı olur sarsıntıdan dolayı tam çiftleşme gerçekleşmez.

Bence de yapılması gerekenler tahta tünek, kafes telinde takılı boncuk tarzı şeyleri çıkarılması ve salma kafesi ayırmada birbirini görmeyecek şekilde tedbir almanız. Tabi kuşların kemirebileceği petrol ürünü malzeme de kullanmayın ayırmak için. Mama yapın, arada bir yeşillik verin salatalık gibi...

Unutmuşum :) SABIRLI olmayı da unutmayın.

Bnde birr kafes daha var 45x45x45 lik tek ciftimi oraya alsam mi? Salmanin hepsini ceklere ayiriyim diye dusunuyorum cekler buyuk ve onceden yavru alinmis

Üretim yapmak istiyorsanız Salma yapmayın kuşlar ortama alışsın evet eğer yer uygunsa ona ayırın çek takımı daha iyi olur.

Arkadaslar yumurta yaptiklarinda mama vermesem ne olur? Bide simdi yuvalik taksam ne zaman yumurtlarlar acaba?

biraz bekleyin derim ortama alışsınlar. Dişi kuluçkada iken ona besin takviyesi lazım o yüzden mama gerekli

Maşallah kuşlarınız gayet güzel yalnız çiftler bir birini görmemeleri ona göre bi bölme ayarla ortaya ve direk konuyu açmak yerine bu konuda forumda sayısız konu var biraz araştırma yapsan senin için çok faydalı olur... neler kullanılmalı vitamin-mama takviyeleri vs... biraz araştır derim

Arkadaslar 1 yas civari ciftime yuvalik taktim vitamin blogu aldim kum ve yem vs herseyi tamamladim. Simdi bekliyicem heralde onlaeri yanliz birkicam ne kadar beklemek lzm? Suanda mama vermek mi lzm yoksa yumurta olunca mi vermek lzm