Karadeniz Pet

Muhhabbet kuşlarım 1aydır kavga ediyor şiddetli :(

• Konbuyu başlatan Oğuzhan YAZMAN
  • Başlangıç tarihi
O

Oğuzhan YAZMAN

Guest
irislerinden belli ettiği kadarıyla ikiside +4 aylık üzeri
Sarı renkte olan en az 1 yasında çünki bir yıl oldu alalı (12-15 ay arası)
mavi renkte olan size 8aylık falan

Geldiğinden beri çok iyi anlasıyolardı.son 1 -1.5 ayda cok siddetli gecimleri oldu

ilk kavgalarını gördügümde elimle zor ayırdım sarı yatırmıs mavi olan üstündeydi ayaklaryla kitlenmiş baya yolusmuslardı.mavinin göz altları kırmızı kanlıydı sarı olanda baya korkmustu

Vizeler yüzünden bu hafta pek ilgilenemedim sabah baktıgımda mavinin burnu kanamıs belli ki tüylerinde kan vardı zaten burun delikleri belli ediyor

ikisinide dişi almıstım sarının cinsiyeti erkek belli ediyor zaten
maviş icinde bazısı disi olur bazısı erkek olcak diyor

cok iyi anlasıyolardı sarı maviyi agzından besliyodu kur falan yapıyodu kocagün kafeste birbirlerini yiyolar kavgadan kafesleri ayırınca ikiside kıyameti kopartıyo susmuyolar

Bana bu konuda yardım edecek varmı :(

Resimleri yüklüyorum smdi

m6p0q.jpg

m6p7y.jpg

m6p8l.jpg

m6pbx.jpg

m6pch.jpg

m6pdy.jpg

m6pfu.jpg

Bu arada mavişi aldıgımda masmaviydi sarının yanında oda sarardı :D

buda eski günlerden :p

m6pkr.jpg

m6pld.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oguz bey, ayırın isterseniz bi süre.. bir kuşun yanına dişi veya erkek atmak onların illaki eş olacakları anlamına gelmez, bazı kuşlar zor eş tutar bir süre ayırın sorun devam ederse eş değişikligi yapın. Ayrıca ilk resimlerde erkeğe benziyor.

Oguz bey, ayırın isterseniz bi süre.. bir kuşun yanına dişi veya erkek atmak onların illaki eş olacakları anlamına gelmez, bazı kuşlar zor eş tutar bir süre ayırın sorun devam ederse eş değişikligi yapın. Ayrıca ilk resimlerde erkeğe benziyor.

Ezel bey suan ikiside karsımda yan yana duruyorlar sorun yok ama bazen bi başlıyolar helede ben yoksam okula gittiysem bi geliyom kavga etmisler arkalarnı dönmüşler.Ayırıyorum kafesleri kıyameti kopartıyolar karsı karşıyada olsa kafesleri ayrı odalardada olsa birbirlerine sesleniyolar.Garip yani

Bir sorum daha var mavişin cinsiyeti erkek mi oluyor 4-8 aylık dönemde tam netlemiyo mor kaldı öyle.Bir ara yuvalık taktım mavis icinden cıkmıyodu:D Garip kuslar beni buluyo ya :D

Ezel bey suan ikiside karsımda yan yana duruyorlar sorun yok ama bazen bi başlıyolar helede ben yoksam okula gittiysem bi geliyom kavga etmisler arkalarnı dönmüşler.Ayırıyorum kafesleri kıyameti kopartıyolar karsı karşıyada olsa kafesleri ayrı odalardada olsa birbirlerine sesleniyolar.Garip yani

Bir sorum daha var mavişin cinsiyeti erkek mi oluyor 4-8 aylık dönemde tam netlemiyo mor kaldı öyle.Bir ara yuvalık taktım mavis icinden cıkmıyodu:D Garip kuslar beni buluyo ya :D

Valla, olgunlaşmadan cinsiyetten pek anlamıyorum tahmin yürüttüm sadece.

bence ayır hocam hatta hangsindn hoşlanmyorsan onu degştir derim

maşallah kuşların 2side çok güzel ama .s maviyi ver güzel damızlık bi dişi al derim...

Valla, olgunlaşmadan cinsiyetten pek anlamıyorum tahmin yürüttüm sadece.

teşekkürler hocam

bence ayır hocam hatta hangsindn hoşlanmyorsan onu degştir derim

maviş iyleşsin burnu falan hem petshopcu degistirirmi ki 8 9 ay oldu alalı :)

o kavgaların sonu gelmez

şuan sakinler bazen öyle bi başlıyolarki napcamı bilmiyorum

maşallah kuşların 2side çok güzel ama .s maviyi ver güzel damızlık bi dişi al derim...

bende öyle düşünüyorum hocam alırsa maviyi vercem birde kafesi büyütcem

reklama girebilir die linki böyle veirm tıklarsınız yazıya

kafesi alıp üretime geçmeyi düşünüyorum hocam :D

hocam 2 side erkekbuna eminim hemen ayır ölümle sonuçlanan kavgalar olur gidin birini dişiyle değiştirin yazzık hayvanlara...

petshopu değiştirir ama once ayrı bırkafese alın yaraları iğileşşin günah hayvana :(

hocam 2 side erkekbuna eminim hemen ayır ölümle sonuçlanan kavgalar olur gidin birini dişiyle değiştirin yazzık hayvanlara...

havalar düzelsin petshopa gitcem cocugu üşütmek istemiyorum bi güneş açsın adamla konuscam degistirirse güzel olcak kafes siparis verdim birde genis kafeslerden kücücük kafeste duruyodu cocuklar :D

suan ayrı kafeste 2 kere kavga ettiler büyük.bu ara vizelerim vardı ptesiden hic bakamadım sabah bi dikkat ettim burnunu kanatmıs ayırdım yine iylessin dişi bakcam

birdaha da yanyana koymayın iyileşince değiştirin onlar zaten sizinki erkek olduğu için seve seve değiştirirler merak etmeyin yeterki hasta olmasın geçmiş olsun :)

birdaha da yanyana koymayın iyileşince değiştirin onlar zaten sizinki erkek olduğu için seve seve değiştirirler merak etmeyin yeterki hasta olmasın geçmiş olsun :)

m734m.jpg

teller arasında aşk yasıyolar :D ya bunların tercihleri baskamı acaba :D ayırıyorum sarıyı salıyorum mavişe gidiyor kafesin arasında birbirleriyle konusuyolar :D kafesin girisi nerde die aranıyo üzülüyosun yan yana getiriyosun 1sn gecmeden gagalıyolar birbirlerini.babam söyledi sabah mavis sarıyı yatırmıs dövmüş sarıda kurtulmak icin mavisin burnunu gagalams yolmus kanatmıs falan suan ayrı yaraları gecine degistirirse degistirtcem

Arkadaş şakamı yapıyorsun? bu kuşların ikiside ERKEK! ilk mesajlara bakıyorumda facia gibi. Çok sinrlendim şu anda. Bu kuşlar birbirlerine yem kusabilirler , birbirlerini kaşıyabilirler fakat hemcins olduklarından sorun çıkması çok şaşılacak bir durum değil. Aynı muhabbet kuşu sana kur yapınca garip gelmiyorda hemcinsine yapıncamı garip geliyor ben bunu anlamadım...

Neyse bu kuşlar anlaşamıyor, iki erkek kuşun yada dişinin birbirleri ile münasebeti aşktan değil yalnızlıktandır. Seni erkek arkadaşınla aynı odaya kapatsınlar nekadar kankada olsanız kavga kaçınılmazdır.
Kuşlar resmen eziyet çekiyorlar. Kavga olduğu halde erkek 2 kuşu ayırmamanız gerçekten üzdü beni...

Edit: iki kuşta 1 yaşından büyük, cinsiyetin anlaşılamaması söz konusu olamaz.

Arkadaş şakamı yapıyorsun? bu kuşların ikiside ERKEK! ilk mesajlara bakıyorumda facia gibi. Çok sinrlendim şu anda. Bu kuşlar birbirlerine yem kusabilirler , birbirlerini kaşıyabilirler fakat hemcins olduklarından sorun çıkması çok şaşılacak bir durum değil. Aynı muhabbet kuşu sana kur yapınca garip gelmiyorda hemcinsine yapıncamı garip geliyor ben bunu anlamadım...

Neyse bu kuşlar anlaşamıyor, iki erkek kuşun yada dişinin birbirleri ile münasebeti aşktan değil yalnızlıktandır. Seni erkek arkadaşınla aynı odaya kapatsınlar nekadar kankada olsanız kavga kaçınılmazdır.
Kuşlar resmen eziyet çekiyorlar. Kavga olduğu halde erkek 2 kuşu ayırmamanız gerçekten üzdü beni...

Edit: iki kuşta 1 yaşından büyük, cinsiyetin anlaşılamaması söz konusu olamaz.

Bir dakika ya eziyet falan cektirdiğim yok tamam mı ? bi kere tartıstıalr sonra bisey olmamıs gibi devam ettiler sonra ne olduysa bu sabah olmus suan ayrılar eziyet cektirdiğim falan yok sabah ayırdım gözümün önüne tuttum salıklardı yan yana sorun cıkarmadılar suan bile ikisi ayrı kafeste.Bilerek bi eziyet cektirme durumu falanda yok çunki ikisinede kıyamıyorum geri vermeye bile alıstım cunki ikisinede neyse yeterince yanlıs anlasılmısım size karsı ama bilin ki kasıtlı bisey yok bu ciddi olarak kavgayı sabah ettiler bende vizeden gelince ikisini bir araya koyup resim cekip foruma size danısmak istedim cünki ilk defa geliyodu basıma bu.kuslar kavgadan itibaran ayrıydı kafesleri sadece ev icinde serbest iken yan yana geldiler ondada kavga etmediler

Bunların ikiside erkek kavga etmelerinin temel sebebi de çiftleşme içgüdüleri başladığı anda 2 erkek kavga eder tabiki çok normal bir durum birsinden vazgeçip bir dişi alın derim... yada işi büyütüp 2 dişi alın kafeslerini ayırın :D

Resimlere dikkatli bakarsan mavi disidir kardesim kavga sebebler es tutmamistir benim ilk erkek kusta boleydi alirken kendi secdi bi muddet sonra cok kavga etmeye basladilar yeni erkek aldi suan 5 yumurtam var insallahta dolu cikar hepsi...

Geri