Karadeniz Pet

Muhhabet kuşum galiba mutsuz

PikachuMm

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar.Benim bi muhhabet kuşum var pikaçu 4 aydır falan bizle eşi vardı maalesef öldü aslında bir birleriyle pek anlaşamıyordular maviş öldükten bir zaman sonra pikaçu ötmeye başladı eskidem hiç ötmezdi ve ele alıştıramıyodum 1 aydır yalnız ve günün 4 5 saati onunla ilgileniyorum.Sabahları ötüyo mutlu mutlu ama gün içerisinde kafestem çıkmıyor.Ben elime geliyo çıkartıyorum ama kendisi hiiiç çıkmaz.Mesela şu anda çıkarttım ole kapıya kondu ben almadanda düşmez omzuma falan duruyo kendim koyduğumda.Merak ettim nasıl mutlu edeyim neden kafesten kendisi çıkmıyor? 2 yaşı var şu anda bu arada bilgi verirsenız sevinirim😀

Kuşunuz eş istemiyor anlaşılan, yanına tekrar eş almanıza gerek yok. Kuşunuza üzerinde ayna olmayan oyuncaklar alabilirsiniz. Gün içerisinde mutlu olması için ona müzik dinletin, kuşlar müzik dinlemeyi çok severler, öterek müziğe eşlik edeceğini göreceksiniz. Kuşunuz daha önce hiç müzik dinlemediyse, ilk başta müzikleri kısık seste açın, daha sonra yavaş yavaş ses seviyesini artırın. Unutmayın kuşlar bizden çok daha iyi duyarlar, yüksek seste müzik dinlemek kuşunuzun kulağına zarar verebilir.

Yorumunuz ve yardımıniz için çok teşekür ederim.Bunu deniyicem ve oyuncak almayıda düşünüyodum.Yorumunuz için teşekkür ederim😄😃
Kuşunuz eş istemiyor anlaşılan, yanına tekrar eş almanıza gerek yok. Kuşunuza üzerinde ayna olmayan oyuncaklar alabilirsiniz. Gün içerisinde mutlu olması için ona müzik dinletin, kuşlar müzik dinlemeyi çok severler, öterek müziğe eşlik edeceğini göreceksiniz. Kuşunuz daha önce hiç müzik dinlemediyse, ilk başta müzikleri kısık seste açın, daha sonra yavaş yavaş ses seviyesini artırın. Unutmayın kuşlar bizden çok daha iyi duyarlar, yüksek seste müzik dinlemek kuşunuzun kulağına zarar verebilir.

Ne tür müzikler dinletebiliriz reis

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne tür müzikler dinletebiliriz reis

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her kuşun müzik zevki farklıdır, kulağa ilginç geliyor ama durum böyle :D

Benim eskiden tek olarak beslediğim kuşum yabancı müzik seviyordu, şimdikiler yerli müzik seviyorlar. Yani sevdikleri belirli bir müzik türü yok, müziğin tınısına göre tepki veriyorlar. Siz de kuşunuzun sevdiği müzik türünü, farklı türlerde müzikler açarak bulabilirsiniz. Verdiği tepkilerden, ötmesinden veya konuşmasından hoşuna gittiğini anlayabilirsiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim eskiden tek olarak beslediğim kuşum yabancı müzik seviyordu, şimdikiler yerli müzik seviyorlar. Yani sevdikleri belirli bir müzik türü yok, müziğin tınısa göre tepki veriyorlar. Siz de kuşunuzun sevdiği müzik türünü, farklı türlerde müzikler açarak bulabilirsiniz. Verdiği tepkilerden, ötmesinden veya konuşmasından hoşuna gittiğini anlayabilirsiniz :)
Şu anda gittim klassik müzik dinlettim mutlu mutlu ötmeye başladı.Yeniden teşekkür ederim😄😁

Şu anda gittim klassik müzik dinlettim mutlu mutlu ötmeye başladı.Yeniden teşekkür ederim😄😁

Rica ederim, müzik dinletmenin işe yarayacağını biliyordum ☺️