Karadeniz Pet

Müjde 9 ay Sonra Kuşlarım Çiftleşti-Foruma Teşekkürler

Adana da olduğunuzu gördüm :) Sıcaklığı onun için sormuştum
biz de kışın soğuk değil de yazın sıcaklık problem, haziran ve eylül sonu bizim kuşlarda mecburi dinlenme zamanları ve sıcak ishale neden oluyor çoğu zaman kaybımız oluyor ne yazık ki, sen nerdesin kardeşim?

benimde 2 çift kuşum var salonda besliyorum. 1 sene oldu bir çifti eşleşir gibi oldu tüye girdiler bir dahada eşleşmediler. Başta bahsettiğin ayırma yöntemini tam anlayamadım Dişileri ayrı kafeslere koydun erkekleri birlikte bir kafese mi koydun. Bende erkekleri yuvalıklı kafeste bırakıyorum dişileride elimde kalan tek küçük kafese koyuyorum 10 gün kadar bekledim bir şey olmadı yine, senin yöntemi biraz daha açarmısın.

biz de kışın soğuk değil de yazın sıcaklık problem, haziran ve eylül sonu bizim kuşlarda mecburi dinlenme zamanları ve sıcak ishale neden oluyor çoğu zaman kaybımız oluyor ne yazık ki, sen nerdesin kardeşim?

Ben de Tekirdağdanım kardeşim :)
Bizdede kışın problem oluyor. Nisan başı ile ekim sonu iyi 30 - 40 derece . Aralık 15 ile şubat 15 arası bazı geceler kuru soğuk ve don oluyor eksi 10 - 15 .Gerçi bende kışında problem olmuyor doğal gaz kullandığımızdan Evin sıcaklığı 23 derece sabit ,nem %50

Ben de Tekirdağdanım kardeşim :)
Bizdede kışın problem oluyor. Nisan başı ile ekim sonu iyi 30 - 40 derece . Aralık 15 ile şubat 15 arası bazı geceler kuru soğuk ve don oluyor eksi 10 - 15 .Gerçi bende kışında problem olmuyor doğal gaz kullandığımızdan Evin sıcaklığı 23 derece sabit ,nem %50
evdeyse hiç sıkıntı olmaz, yazın sizde de nem var ama problem olur üretim açısından, dinlenme iyi gelir.

evdeyse hiç sıkıntı olmaz, yazın sizde de nem var ama problem olur üretim açısından, dinlenme iyi gelir.
Evet yazın nem oluyor .Ben hiç üretim yapmadım. 2003 yılında bir kuş almıştım. 14 yıl hiç problemsiz baktım. Hastalık nedir bilmedim.Solunum yetmezliğinden kaybettim. 3 yıl aradan sonra 2 ay önce bir kuş aldım şimdi ona bakıyorum.

Evet yazın nem oluyor .Ben hiç üretim yapmadım. 2003 yılında bir kuş almıştım. 14 yıl hiç problemsiz baktım. Hastalık nedir bilmedim.Solunum yetmezliğinden kaybettim. 3 yıl aradan sonra 2 ay önce bir kuş aldım şimdi ona bakıyorum.

daha iyi, 1 kuş en güzeli, ele alıştırın yeter ki; biz de 1 kuşla başladık da önünü alamıyoruz şu an :D

35276

Maşallah :) İlk kuşumu tek bakmıştım mecburiyetten ( kuşumu kısırlaştırmışlar caniler. :mad: ) Onu daha fazla üzmemek için eş almadım.:( Ama buna eş alıcam İnşallah.

Maşallah :) İlk kuşumu tek bakmıştım mecburiyetten ( kuşumu kısırlaştırmışlar caniler. :mad: ) Onu daha fazla üzmemek için eş almadım.:( Ama buna eş alıcam İnşallah.
Hocam geçmiş konu ama kısırlaştırma için üreme organını almıyorlar mı. Muhabbetlerde üreme organı yok diye biliyorum. Bunu nasıl anladınız.

Hocam geçmiş konu ama kısırlaştırma için üreme organını almıyorlar mı. Muhabbetlerde üreme organı yok diye biliyorum. Bunu nasıl anladınız.

Ameliyatla yapılabiliyor. Epey riskli bir operasyon, kuşlarda üreme organı olmadığı için diğer hayvanların aksine dişilere müdahale ediliyor (dişi kuşun yumurtalık bölgesine).

Genelde kısırlaştırmayı ilaç veya iğneyle yapıyorlar.Kuşun yumurtalıklarını kurutuyorlar. :mad: 13 yıl boyunca kuşum ne kızgınlık yumurtası yaptı.Ne de kızgınlık belirtisi gösterdi.Kuşum bana alışıktı ve bir kere bile olsun kur belirtisi gösterip yapmadı.
Şimdilerde bilinçli ve vicdanlı üreticilerin olması böyle canilerin önünü kesti.

7 8 yaşında m.kuşum var bu işeri yapan anlayan burada yetkili biriyle konuşabilirsem ve derdime çare bulursa kuşlarla ilgili. minnet duyuacağım. teşekkürler