Karadeniz Pet

Mükemmel kuş?

Ya aslen dedigin gibi bunu verip yeni yeme dusmus almak icimden siddetle gelen ama bunu verince ne olur hayvana bisey olsa kotu birine dusersa falan diye vicdan yapiyorum :(
insanın petshopa gidince hepsini alası geliyor kurtulsunlar diye ama sen alsan arkasından yenisi geliyor :D vicdan yapma bence bakabilir misin sabırla yoksa gösterdiğin ilginin karşılığını hemen almak isterim mi dersin buna karar ver.

konuşma meselesi senin sesini taklit etmesi. seni taklit etmesi içinde sana kendini yakın hissetmesi lazım. bunun içinde senin çabalaman lazım. olay yine sende bitiyor. konuşmasını istiyorum diyosun ama zor olacak bunu bil. o kadar uğraşıyorum bu niye konuşmuyor diyipte sinirleneceğine, allah göstermesin kuşa kızıp bağıracağına(yaparsın demiyorum istisnai durumlar ve kişilere sözüm) değiştir derim kuşu.

ha bunu deme sebebim 10 gün oldu neden tepki vermiyor demende ki evhamını görmüş olmam yanlış anlaşılmasın.
Yok yaaa ne hayvana çatacağım... Allahtan korkan hic kimse bir karincaya bile bilerek zarar vermez. Hee evham yapar miyim yaparim uzulur muyum uzulurum :)

konuşma meselesi senin sesini taklit etmesi. seni taklit etmesi içinde sana kendini yakın hissetmesi lazım. bunun içinde senin çabalaman lazım. olay yine sende bitiyor. konuşmasını istiyorum diyosun ama zor olacak bunu bil. o kadar uğraşıyorum bu niye konuşmuyor diyipte sinirleneceğine, allah göstermesin kuşa kızıp bağıracağına(yaparsın demiyorum istisnai durumlar ve kişilere sözüm) değiştir derim kuşu.

ha bunu deme sebebim 10 gün oldu neden tepki vermiyor demende ki evhamını görmüş olmam yanlış anlaşılmasın.
Yok yaaa ne hayvana çatacağım... Allahtan korkan hic kimse bir karincaya bile bilerek zarar vermez. Hee evham yapar miyim yaparim uzulur muyum uzulurum :)

kara seniin işte nasıl yaparsan. telefondan kuş videosu falan aç göster dinlet belki kuş cana yakın az hırpalanmıştır farkedersin

iyi bakalım inşallah alışırsınız birbirinize de değiştirmek zorunda kalmazsın. rica ederim

kuşu değiştirmek vicdan azabı yaratıyorsa onu birine sahiplendirin.kendiniz gidip yeme yeni düşmüş bir yavru alın.üretim yapmak isteyen veya ben uğraşırım diyen biri olur.kuşu olan yanına arkadaş arayan olur.o kuş artık gelmiş yani gidip petshopa vermeyin 60 tl için.sevaba da girersiniz.benim ikinci aldığım kuş 4-5 aylıktı eğer alışmasaydı çevremde kuşunun eşi kaçan birine verecektim.10 gün sabırsızlanmak için çok erken.şu dediğim yöntemi deneyebilirsiniz.akşam 22den sonra yemleri alın sabah erken saatte kuşa elinizden yem verin.aç olduğu için gelecektir.fakat bunu sabah yapın yoksa kuş gereğinden fazla aç kalır.bu yötem son çaredir bilginiz olsun.

Geri