Karadeniz Pet

Müzik sesinden sonra kuşların hali

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
K

kartall82

Guest
Selam arkadaşlar ben erkek kusu alalı yaklaşık 2 hafta oldugu için kusların birbirleri ile anlaşmalarını ve yavru yapmalarını istediğim için kuşların dogasını düşünmeden kus çiftleşme sesleri dinletmeye başladım 2,3 gündür sürekli gündüzleri dinletiyordum pc den 1 saat arayla ancak kuşlar hakkında biraz araştırma yapınca anladımki hata yapıyorum ve yuvalık takmıştım onu ckardım kızdırıcı lar vermeyi kestim çiftleşme seslerinide dinletmiyorum artık kuslara ben sabırsız davranıp her şeyin bir an önce gelişmesini ve olmasını istiyorum ama kuslar bizim istediğimiz şekilde olmuyor.

Benden diğer muhabbet kuşu besleyen arkadaşlara tasfiye kuşlarla ilgili her şeyi zamana bırakın yoksa istemediğiniz üzüntülerle karşılaşabilirsiniz çok şükür benim başıma gelmedi sizlerinde başına gelmesini istemem
Ama kuşların üremeleri ile ilgili araştırma yapmasaydım beklide gelecekti.

Doğrumu yaptım yanlışmı yaptım cevaplarınızı bekliyorum ?

Buda çiftleşme sesleri dinledikten sonra kuşların hali ..

sesler kesilince bizim erkeğin heveside kaçıyor kerata harem istiyor galiba :D:D:D

erkek hala kaçışta

bu arada ön taraftakı erkek meşur kaybolan kuşum :D:D

Nerde buldunuz bu bilgiyi bilmiyorum kaynak gösterirseniz iyi olur çünkü deneyen arkadaşlar var forumda araştırılsın fakat şöle bir durum var sizin kuşlarınızın çiftleşmesi için daha çok erken çünkü kuşlar küçük yaşında bile değiller

kardeşim kuşların yavru sayılır çiftleşmezler

Nerde buldunuz bu bilgiyi bilmiyorum kaynak gösterirseniz iyi olur çünkü deneyen arkadaşlar var forumda araştırılsın fakat şöle bir durum var sizin kuşlarınızın çiftleşmesi için daha çok erken çünkü kuşlar küçük yaşında bile değiller

bilgiden kastın eğer kuşların çiftleşme seslerini dinletmek ise sans eseri oldu ama gerçekten işe yarıyor 3 gündür dinletiyorum ve harekelerini gözlüyorum cok farklılıklar var sizde demeyipte gözlemle yapabilirsiniz

bende bunu bilmiyordum daha doğrusu erkek lerin 3,5 aylık dişilerin 6,7 aylık olmalari gerektiğini biliyordum yanlis olduğunu öğrenince herşeye yeniden başlamaya karar verdim ve sıfırdan herseyi araştırıp 3,5 yerden toplacagim bilgileri bir araya getirip ona göre kuşları gözlemleyecegim doğrulari ve yanlışlari da tam anlamıyla öğrenmiş olurum

3,5 aylık dişilerin 6,7 aylık olmalari gerektiğini petshop ta söylemişlerdi

buda siteden okuduklarimdan bir kısmı
Muhabbet kuşları 8-12 aylık
arasında erişkin olurlar, dişilerin
erişkinliğe ulaşması erkek muhabbet
kuşlarından daha uzun sürer. 6 aylık
bir çift muhabbet kuşunun kafesine
yuvalık takmak doğru degildir. 9 aylık
olduklarında çiftlerinizin kafesine
yuvalık takabilirsiniz.
Dişinin yuvalığa ilgi duyması ve
yumurtlaması 2-3 ay sürebilir.