Karadeniz Pet

Nasıl yapabilirim??

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar bugün 4.kuşumuda alarak 2 çift kuşum oldu ve onlar için çifthane kafes aldım onları oraya koymadan önce ortadaki ızgarayı neyle kaplayabilirim birbirlerini görmemeleri için çünkü forumda görmüştüm bazı arkadaşların kuşları kavga etmişlerdi ve sonuç hüsranla bitmişti bende aynı şeyi yaşamak istemiyorum nasıl kaplayabilirim ızgarayı şimdiden sağolun :)

Mukavva karton veya normal karton işini görür. İnce kontra da olur.

marketlerde satılan alüminyum folyo yada kırtasiyecilerde satılan kendinden yapışkanlı folyo lar la ara teli sarıp kaplayabilirsiniz.

Flexiglass kestirebilirsiniz dayanıklı ve kemirmeleri mümkün olmaz.

Flexiglass kestirebilirsiniz dayanıklı ve kemirmeleri mümkün olmaz.

hocam sorunu hallettim ama şimdiki sorunum diğer çiftin erkeği yani maviş diğer kuşlarımı üstteki aradan izliyor :D dişimde bundan rahatsız oluyor o sorunu nasıl çözeceğim hiç bilmiyorum ve bu arada tüm görüşler ve yorumlar için teşekkür ederim:)

Taner, kafesin fotoğrafını eklersen daha iyi olur.
Ayrıca o birbirlerine baktıkları yerleri kapatmalısın.
O bölüme göre ahşap veya plastik levha kestirebilirsin. Tam yerine göre olursa birbirlerini görmezler.

Çifthaneler 2 çift için çok kullanışlı değil aslında. :(

Taner, kafesin fotoğrafını eklersen daha iyi olur.
Ayrıca o birbirlerine baktıkları yerleri kapatmalısın.
O bölüme göre ahşap veya plastik levha kestirebilirsin. Tam yerine göre olursa birbirlerini görmezler.

Çifthaneler 2 çift için çok kullanışlı değil aslında. :(

abi kafes böyle bişi şuan tam yerini ayarlayamadım dün yerdeyken çekmiştim
Ylv5MA.jpg

j24YL9.jpg

lykzkB.jpg

Ara bölme görünmüyor ki.. :)
Neyle kapattın? Bok alan aralıkları da örtme şansın yok mu?

:D :D abi şeyle örttüm hani dolaplar için seriliyor ya rulo şeklinde bez gibi bişi onla sardım abi üst taraf boş kaldı işte çifthaneler de hep böyle oluyor illa bir yerinden sorun çıkıyor :D
vLgo4O.jpg

1kYnd1.jpg

L4po3J.jpg

Ara bölmeye koyduğunuz o kumaşa kuşların tırnakları takılabilir bu da ayak kırılmasına hatta ölüme kadar gidebilir , tavsiyem sert tırnak geçmesi olmayacak bir şey ile arayı kapatmanız . Bana sorarsanız arayı kapatmaya hiç gerek yok . Kuşlar bu şekilde daha şen olurlar mamaya alışmayan çiftler de bu şekilde alışırlar . Hem yavrulamada daha iyi olur , malum kıskanç hayvanlar kuşlar...

O örttüğün şeyi yerler zaten. Sen en iyisi plastik ya da kontra bir levha kestir tam boşluğa göre.

abi şimdi nerde olduğunu tam bilmiyorum plastik levha nerden kestirebilirim?? birde araya mukavva koysam işe yarar mı oda iş görür mü en azından boşluğuda kapatır ve tırmanamazlar oraya

Kartonu 1 günde yer bitirirler..
Bursayı bilemiyorum, İstanbul olsa yer tarif edebilirdim.
Bir nalbura gidip sor istersen. Plastik doğramacılar da bilir.

abi çok acayip bu kuşlar ya :D kemirebildiği herşeyi bitiriyor :D fiyatları ne kadardır acaba bir fikrin varmıdır abi

O yukardaki bosluğu iple baglayarak yukari cekerek kapatabilirsiniz. Bende de cifthane var bu sekilde. Genç olan çift sirf yan kafesle ilgileniyo. Rontgencilik yapiyorlar :D bence arayi kapatmak şart. Ben karton kullandim. Benim jumbolar tembel oldugu icin hic kemirmediler.

Çifti 120-150TL arası eder..

anlayamadım abi :D kuşlar hakkında mı diyosun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:39 -->-> Daha önceki mesaj 10:37 --

O yukardaki bosluğu iple baglayarak yukari cekerek kapatabilirsiniz. Bende de cifthane var bu sekilde. Genç olan çift sirf yan kafesle ilgileniyo. Rontgencilik yapiyorlar :D bence arayi kapatmak şart. Ben karton kullandim. Benim jumbolar tembel oldugu icin hic kemirmediler.

hocam o sarılı yeşilli olanlar acayip meraklı :D şuan 2side yerde ve orayı burayı kemiriyor dişisi aşırı meraklı tonton ama merakı için herşeyi yapar diğer eşlerinde mavi olanı yani erkek meraklı o başlattı röntgenciliği :D

Evet, kuşları sormadın mı?

yok abi kusura bakma açıklayıcı yazmadığım için :) şeyi sordum plastik plaka kaç tl civarı ediyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:41 --

Ara bölmeye koyduğunuz o kumaşa kuşların tırnakları takılabilir bu da ayak kırılmasına hatta ölüme kadar gidebilir , tavsiyem sert tırnak geçmesi olmayacak bir şey ile arayı kapatmanız . Bana sorarsanız arayı kapatmaya hiç gerek yok . Kuşlar bu şekilde daha şen olurlar mamaya alışmayan çiftler de bu şekilde alışırlar . Hem yavrulamada daha iyi olur , malum kıskanç hayvanlar kuşlar...

hocam ben normalde koymayacaktım araya bişi ta ki bir arkadaş denemiş forumda hayvanları sabaha kalktığında birbirlerini yemiş kan revan götürmüş ortalığı ondan korktuğum için örtüyorum yoksa hiç sorun olmaz benim için :D kumaş değil hocam o şey buzdolabına serilen bezler vardır ya süs için içine serilen ama dışa değil onlardan

Geri