Karadeniz Pet

Nasıl ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Şakir ağayı evden kovdular yine çatıya çıktık yer yaptım :) ama dişimiz hala yumurtlamadı ne eksik anlamıyorum ya herşeyi tam kaç ay oldu ya (nijer,mama,yuvalık,kalamar,sessiz ortam,karanlık,öpüşme,kusma) :(

"yine çatıya çıktık" sözünden anladığım kadarıyla yazın çatıya kışın eve alıyorsunuz kuşları, bu şekilde yer değiştiriyorsanız yumurta ve yavruyu unutun...

Muhammed kardeşim göründüğü kadarı ile plastik tünek kullanıyorsun,ahşap tünek kullansan daha iyi olur.
Kuşların yerini değiştirdiğinde her seferinde sıfırdan başlamış oluyorsun.Kafesin gayet geniş sen yapman gereken her şeyi zaten yapmışın.Dişide yuvaya girip,çıkıyor az daha sabır.

"yine çatıya çıktık" sözünden anladığım kadarıyla yazın çatıya kışın eve alıyorsunuz kuşları, bu şekilde yer değiştiriyorsanız yumurta ve yavruyu unutun...

ilk 4 ay evdelerdi sonra 3 ay çatıda kaldılar sonra tekrar eve aldık 2 ay falan heralde şimdi çatıdalar 3 ay yeterli bi süre bi sorun var yerle alakalı değil

ilk 4 ay evdelerdi sonra 3 ay çatıda kaldılar sonra tekrar eve aldık 2 ay falan heralde şimdi çatıdalar 3 ay yeterli bi süre bi sorun var yerle alakalı değil
bazı kuşlar ortama hemen alışırken bazıları 1 yılda alışabiliyor, bence 4 ay yeterli değil, siz kuşları evde bir yere alın, yerini yaz kış değişmeyecek şekilde sabitleyin, 1 yıl bekleyin, halen yavru vermiyorsa sorun var diyebilirsiniz...

arkadaşların dediği doru her yer değişiminde sıfırdan başlarsın ..kuşlar öyleki nijeri verin ce hemen yumurtlamıyorlar 5 ay 6 ay bile bekleme olabılıyor yuvaya girip cıkıyor eş tutmamış olma ihtimalleri zayıf biraz sabret derim..

bazı kuşlar ortama hemen alışırken bazıları 1 yılda alışabiliyor, bence 4 ay yeterli değil, siz kuşları evde bir yere alın, yerini yaz kış değişmeyecek şekilde sabitleyin, 1 yıl bekleyin, halen yavru vermiyorsa sorun var diyebilirsiniz...

muhammed kardeşim göründüğü kadarı ile plastik tünek kullanıyorsun,ahşap tünek kullansan daha iyi olur.
Kuşların yerini değiştirdiğinde her seferinde sıfırdan başlamış oluyorsun.kafesin gayet geniş sen yapman gereken her şeyi zaten yapmışın.dişide yuvaya girip,çıkıyor az daha sabır.

dediğinizi yaptım incir ağacının dalından tünek yaptım iki tane boydan boya kemiriyolar ağac daha yaş inşallah bişi olmaz.

Daha kuru bir ağaçtan tünek yapmanız iyi olabilir . Ayrıca havuç-bisküvi karma mamasının yararı olacağını düşünüyorum , en önemliside sık sık yer değişikliği yapılması kuşların psikolojilerinide bozabilir . En yakın zamanda yavru alırsınız inşallah :)

Daha kuru bir ağaçtan tünek yapmanız iyi olabilir . Ayrıca havuç-bisküvi karma mamasının yararı olacağını düşünüyorum , en önemliside sık sık yer değişikliği yapılması kuşların psikolojilerinide bozabilir . En yakın zamanda yavru alırsınız inşallah :)

mama falan yapıyorum zaten :) inşallah yavru alırız tek dileğim ya :)

Geri