petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nasıl ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Şakir ağayı evden kovdular yine çatıya çıktık yer yaptım :) ama dişimiz hala yumurtlamadı ne eksik anlamıyorum ya herşeyi tam kaç ay oldu ya (nijer,mama,yuvalık,kalamar,sessiz ortam,karanlık,öpüşme,kusma) :(

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    "yine çatıya çıktık" sözünden anladığım kadarıyla yazın çatıya kışın eve alıyorsunuz kuşları, bu şekilde yer değiştiriyorsanız yumurta ve yavruyu unutun...

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yer degıstırmenın etkısı olabılır fakat kaç aydır kuşlar sızınle

4. tttttt

tttttt Guest

Muhammed kardeşim göründüğü kadarı ile plastik tünek kullanıyorsun,ahşap tünek kullansan daha iyi olur.
    Kuşların yerini değiştirdiğinde her seferinde sıfırdan başlamış oluyorsun.Kafesin gayet geniş sen yapman gereken her şeyi zaten yapmışın.Dişide yuvaya girip,çıkıyor az daha sabır.

5. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ilk 4 ay evdelerdi sonra 3 ay çatıda kaldılar sonra tekrar eve aldık 2 ay falan heralde şimdi çatıdalar 3 ay yeterli bi süre bi sorun var yerle alakalı değil

6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bazı kuşlar ortama hemen alışırken bazıları 1 yılda alışabiliyor, bence 4 ay yeterli değil, siz kuşları evde bir yere alın, yerini yaz kış değişmeyecek şekilde sabitleyin, 1 yıl bekleyin, halen yavru vermiyorsa sorun var diyebilirsiniz...

7. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    arkadaşların dediği doru her yer değişiminde sıfırdan başlarsın ..kuşlar öyleki nijeri verin ce hemen yumurtlamıyorlar 5 ay 6 ay bile bekleme olabılıyor yuvaya girip cıkıyor eş tutmamış olma ihtimalleri zayıf biraz sabret derim..

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bazı kuşlar ortama hemen alışırken bazıları 1 yılda alışabiliyor, bence 4 ay yeterli değil, siz kuşları evde bir yere alın, yerini yaz kış değişmeyecek şekilde sabitleyin, 1 yıl bekleyin, halen yavru vermiyorsa sorun var diyebilirsiniz...

9. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    1 yıl neyine beklicen :D 2-3 ayda yavru vermiyorsa ya sende sıkıntı var yada kuşlarda :D

10. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dediğinizi yaptım incir ağacının dalından tünek yaptım iki tane boydan boya kemiriyolar ağac daha yaş inşallah bişi olmaz.

11. Hüseyin AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    Daha kuru bir ağaçtan tünek yapmanız iyi olabilir . Ayrıca havuç-bisküvi karma mamasının yararı olacağını düşünüyorum , en önemliside sık sık yer değişikliği yapılması kuşların psikolojilerinide bozabilir . En yakın zamanda yavru alırsınız inşallah :)

12. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    mama falan yapıyorum zaten :) inşallah yavru alırız tek dileğim ya :)

Sayfayı Paylaş