Karadeniz Pet

Ne aşamadayız ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Merhaba arkadaslar. Cifthanede 5 kuşum vardı (2 disi 2 erkek 1 yavru erkek) anlasan kuslari diğer kucuk kafese aldım yuvalik takılı. Kafese aldıktan 5 dk sonra ciftlestiklerini gordum. Bugun 5. gun ve nerdeyse 5 defa falan ciftlestiklerini gördüm ben.
simdi soracağım sey su : her çiftleşme ortalama 10-15 saniye suruyor cok kısa degil mi ?
bir de disi ara sıra yuvalıga giriyor ya da dışardan icine bakıp kenarını filan kemiriyor yumurta alma durumunda hangi aşamadayız ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

birincisi yumurta almanız yakın demektir 15 sn çiftleşmeleri bile fazla bence yeterlidir kuşunuzun resmini koyarsanız daha net cvb vebiliriz

15 saniye fazla değildir ortalama 45 50 saniye çiftleşmeleri gerekir. Ama bu da bir şey. Siz fazla ilgilenmeyin belki siz izliyorsunuz diye devam edemiyorlardır. Yumurta almanız yakındır.

tam ciflesme en az 1 dk. dır. bu eylemleri gösteriyorlarsa yumurta almanız yakındır ...

15 saniye fazla değildir ortalama 45 50 saniye çiftleşmeleri gerekir. Ama bu da bir şey. Siz fazla ilgilenmeyin belki siz izliyorsunuz diye devam edemiyorlardır. Yumurta almanız yakındır.

Ekincan bey yogun bir denge problemi yasıyorlar :D tünekte düşüyorlar sonra devamı gelmiyor zaten

İyi bir durum bede öle oluyordu günde en az 4 kere çiftleştiklerini gördüm 15-20sn idi 1 hafta sonra yumurtalar geldi şimdi 4.yumurtadayız :D

Tünekleri kontrol edin o zaman hiç kıpırdamaması gerekiyor

Sanırım problem tunekten degil de tecrübesizlikten. Erkek kus ustteyken dengeyi kuramıyor düşüyor yoksa tünekler saglam. ama sizin dediğinize gore yumurta beklemeyeyim cunku siz 45 50 saniye diyorsunuz ben maksimum 10 saniye gözlemledim şimdiye kadar :)

10 saniye gördünüz die yumurta gelmez diye bir şey yok. Siz 7/24 takip etmiyorsunuz ya o zamanlar çiftleşme gerçekleşiyordur büyük ihtimalle.

siz onları kendi haline bırakın onlar işlerini halleder merak etmeyin yaında yumurtlarlar

benım kus cıktımı tepesıne bırakmıyo :)

Kayıp düşüyorsa erkek, dişi kuşun sırtına bally sür kardeşim. :D
Şaka bir yana Sianan kardeşimin dediği gibi onlar sen bakmıyorken de pek çok bir araya geliyorlardır dert etme. Sanırım senin konuna yazmıştım ben. Yarım günlüğüne tünekleri çıkar, yerde kalsınlar. Denemiş olursun, düşüyorlarmı düşmüyorlarmı..

Geri