Karadeniz Pet

ne olur beni yanlış tanımayın sonuna kadar okuyun lütfen

• Konbuyu başlatan ayfer keskin
  • Başlangıç tarihi
A

ayfer keskin

Guest
oncelikle merhaba, kusumuzu 12gun önce panayırdan aldık, sırf hallerine uzulduğum için almak istedim cünkü hava yağmurlu vede soğuktu, biz sakarya merkeze 70 km uzaktayız, soğuk bir ilçe, o yavruları getirmeleri çok sacmaydı bence ama sadece 1tanesi kurtarmak istedim ama aldığımdan beri yavrucuğum hergun bir hastalık cekiyor, geldiğinde sadece dıskısı altında kurumus vaziyetteydi, ucamıyordu, az ötüyor birde kabarık duruyordu, tuneklere bile çıkmakta zorlanıyordu, yerlerde geziyor, saklanıyordu, birgun gezerken ucmaya calışıp yağlı tabagın içine düştü, dikkatsizlik diyeceksin haklısınız, sonra soba yanında ılık suya koudum olmadı, hala tuyleri yağlıydı, ertesi sabah, ılık suya sabun koydum, sonra sade su içine tekrar koydum, alt kısmı gelecek sekilde bir kac saniye sadece, sonra kurutmaya calıştık, biraz fönle, biraz bezle, kasıntı basladı, bende arastırmaya basladım netten, sprey bulamadım ilçede, bi tanıdığım veterineri aradım antalyada, sirkeli su yapsam fısfısa fayda olurmu dedim, bişey diyemedi, sonra birgun cocuklar kafesten cıkarmıslar, koyarken ayagını acıtmıslar sanırım, görmedim, ayagının üstüne basamadı, bu arada komsunun kusu ölmuştu, onun kafesini istedim, daha buyuktu, yıkadım ama onda bi sorunmu vardı bilmiyorum, ayagı için veterineri aradım, biz kuslara bakmıyoruz, tedavi için malzemem yok dedi, ayagını bantla sar dedi, dun gece bi yakınımız bir kac malzeme getirmiş, shower sprey, maxisol isadur yazan bi damla, kus kumu, yeni yem, birde gaga tası, kafesi değiştirdim, iyice camasır suyuyla yıkadım, guzelce duruladım, yemini suyunu kafesin dibine koydum, onlarıda sirkeli suyla yıkadım, vede duruladım, hergun, hatta sabah aksam kafesi temizliyorum ama alt bölgesi dıskıyla kaplı, artık yıkamaktan korkuyorum, ishal var geldiğinden beri, dun gece sprey sıktım, ayagına teramicyin merhem sürüyorum geceleri, kus kumuda koydum, damla 2damla koyuyorum suyuna, hergun değiştiriyorum suyunu, bu gecede sprey sıktım, ama sanırım 2 yada 3gun arayla kullanılıyormus, acaba bişey olurmu,iki gece ust uste olunca, kafesin dibinde gagasını kafesten tutunarak duruyor, dışarıdada gagasıyla kendini çekerek ilerliyor, bugun nesesi iyi gibi, kanatlarının vede boyun cevresinde tuyları az ,ayagını daha iyi kullanıyor düne bakarak burda eczanede yazılan hiç bir ilacı bulamadım, merkezede surekli gitme sansım olmuyor, esim seviyor ama almak istememişti, şimdi böylede olunca ona bişey diyemiyorum,kızacak diye,ne olur bu kadar da hata olmaz demeyin, caresizlikten acaba diyerek böyle hatalar yaptım, hatamıda bu siteden bilgileri aldıkça anladım ama ilaçları bulmak için zamana ihtiyacım olacak ama beyazım yani kuşum bu kadar bekleyebilirmi sadece dua etmekten baska elimden bişey gelmiyor rabbim dualarımı kabul eder inşallah bu damla vede spreylerin faydası olurmu shower sprey, maxisol isadur,kaç damla damlatmalıyım isadurdan, birde kusun altındaki dıskısınındanmı bilmiyorum kötü koku var yıkasam üşürmu kakası sıvı vede beyazı daha cok cevap yazarsanız sevinirim foto yuklemeyi bilmiyorum profil resmimde olan görunuyorsa o son hali kuşumun şimdiden tesekkürler

ablacım napıcaksın biliyormusun bu kuş kesin bayadır ishal ve ağır bir ishal normal ishal ilaçlarıyla geçmez eğer varsa imkanın coxidin ilacı var ishal ilacı onu kullanın 1 pirinç tanesi kadar atacaksınız suluğuna içmezse zorla içirin elinizle tutup cıyaklıyacaktır ama siz onun için iyi birşey yapmış oluyorsunuz eziyet olmuyor yani şimdi ilacı alana kadar bebe aspirini varsa bebe aspirinini çay kaşığında 1 2 damla suyla ezin ağzına tutturun içittirin onu oda toparlatır kuşu ben hep öyle yapıyorum ayağı içinde krem sürmeye devam edin hastalığıda geçne kadar asla yıkamayın geçmiş olsun :(

havalar soguk eger eger sıcasa evın ıcı bebe sampuanı ile yakayın yok olmadı dışkı yapısan yerlerı makasla kesin
yem olarak aspue kullanın ve bebe biskuvisi ve yumurtanın sarısını karıştırın verin suyuna 4-5 damla elma sirkesi koyun 24 saat de degıştırıp taze su koyun yani bir gün normal su bır gün sirkeli su 5 gün yapın bu işlemi
geçmiş olsun

Aspur alma imkaniniz varsa aspur verin ve elma sirkesini yapin mutlaka murat demir in dedigi gibi ishal kusa iyi geliyo o tedavi tez zamanda iyilesir inşallah

cok tesekkür ederim Allah razı olsun kafayı yemek üzereyim acaba yaptıgım doğrumu yoksa daha kötülükmü oluyor diye careyi sonra burda buldum herkese cok tesekkür ederim gercekten

cok tesekkür ederim Allah razı olsun kafayı yemek üzereyim acaba yaptıgım doğrumu yoksa daha kötülükmü oluyor diye careyi sonra burda buldum herkese cok tesekkür ederim gercekten
Bilirim o sikintiyi bende ayni duruma dusupte burayi bulanlardanim :) burdaki insanlar bu isi biliyolar gercekten umarim tez zamanda iyilesir sıkıntı yapmayın kendinize

Aspur verin Murat ağabey doğru söylemiş hem rahat kırar hem ishali geçirir artık elinzle yıkamayın ve kuşu sıcak yerde tutun rüzgar vs almasın

Söyelenenler katılmakla beraber şunu söyleyeyim kuşu bidaha sakın bebe şampuanı vs. yıkamayın. Suyuna sadece sirke katın yeter. Bebe aspirinin tamamını 110 cc lik normal bir suluğuna katın. Suluğu yarısına kadar dolduracaksanız yarısını katın.

Merhaba dun gece sadece alt kismini olmak uzere yikadim yikama suyuna az miktarda ev yapimi elma sirkesi koydum epeyce temizlendi ayni ev yapimi elma sirkesinden dediginiz gibi suyuna bikac damla koydum bugun diskisi baya koyulasmis neseside daha iyi gibi ama simdide sabah kafesin dibinde tuyler vardi bugun elime aldigimda bebeklerde bas kisminda konak olurya ayni ona benzer derisi ufak tabaka gibi yara kabugu gibi sanki olmus tuyleriyle birlikte kasiyarak dokuyor tuyleride yapisik dokuluyor sizce bu iyi biseymi tuylerini vede derisini yeniliyor olabilirmi boyun vede gaganin alt kisminda daha yogun yoksa yeni bir hastalikmi ne olur yeniden bilginize ihtiyacim var simdiden tesekkur ederim tabakalar mercimek kadar buyuklukte diyebilirim sarimtirak renkli

Merhaba dun gece sadece alt kismini olmak uzere yikadim yikama suyuna az miktarda ev yapimi elma sirkesi koydum epeyce temizlendi ayni ev yapimi elma sirkesinden dediginiz gibi suyuna bikac damla koydum bugun diskisi baya koyulasmis neseside daha iyi gibi ama simdide sabah kafesin dibinde tuyler vardi bugun elime aldigimda bebeklerde bas kisminda konak olurya ayni ona benzer derisi ufak tabaka gibi yara kabugu gibi sanki olmus tuyleriyle birlikte kasiyarak dokuyor tuyleride yapisik dokuluyor sizce bu iyi biseymi tuylerini vede derisini yeniliyor olabilirmi boyun vede gaganin alt kisminda daha yogun yoksa yeni bir hastalikmi ne olur yeniden bilginize ihtiyacim var simdiden tesekkur ederim tabakalar mercimek kadar buyuklukte diyebilirim sarimtirak renkli

Rastlayanlar var mı bilmiyorum ama ben nasıl bişey olduğunu kafamda canlandıramadım. Bi fotoğraf atarsanız daha iyi olur

Oncelikle merhaba fotoda gorunurmu bilemiyorum tuylerin arasinnda vede kucuk belki gorunur ama ben foto yayinlamayi malesef beceremedim ilk defa boyle bir yere uye oldum telefondan baglaniyorum zorlandim denedim ama olmadi cok haklisiniz

Hızlı resim veya tinypick'e yükleyip linki kopyalayabilirsiniz

Geri