Ne zaman yeme düşüp yuvadan atlıcaklar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CNK TC tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. CNK TC

CNK TC Profesyonel

Beğenileri:
    4
    Yer:
    MUĞLA / Milas
    Selamun Aleykum öncelikle arkadaşlar en büyüğü 33 günlük olmak üzere 3 tane yavru muhabbetim var hala yuvalıktan dışarı çıkmıyorlar anneleri babaları besliyor ,ben yuvalıktan çıkartıp kafesin içine koymama rağmen kendileri yuvalığa tekrar giriyorlar tırmanarak , fakat hala ne bir uçuş gördüm ne de bir yem kırma , yeşil olan alıyor ağzına yemi fakat kıramıyor şimdi yem kırmasını öğretmek için ne yapmalı veya ne zaman yem kırar tamamen yuvadan atlarlar cünkü ben bunların 2 sini arkadaşa verip bir tanesini yeşil olanını kendime ayırdım ve konuşturmak istiyorum şimdiden ele alıştırmak ne yapmam gerekli bunlar ne zaman yem kıracaklar . ?

Yavru Muhabbetlerim

Maşallah ı Esirgemeyin.

Küçük Hobihanem

#1 CNK TC, 23 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Profesyonel

Beğenileri:
    187
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Maşallah yavrucaklara..
    Hepsini al, koy kafese yuvalığı çıkart.
    Kafes tabanına aspurla karışık yem koy, takibet bakalım..

3. CNK TC

CNK TC Profesyonel

Beğenileri:
    4
    Yer:
    MUĞLA / Milas
    Abi yuvalığı çıkartıyorum bu sefer söyle bir durum oluyor yine babası yerde besliyor fakat , yem kırmaya calısıyorlar fakat kıramıyorlar ağzına alıp öylece oynuyorlar yemleri yerdeki dışkılara odaklanıyorlar bu sefer onları yemeye calısıyorlar. Ayrıca anne kuş eşini dövmeye başladı yaklaştırmıyor yanına .

Dediğin gibi 2 - 3 gün kafesin içinde tutup yuvalığı söksem nasıl olur acaba sonuçta taklit ederek öğrenmeleri lazım yuvalıgın içinde göremezler annelerini babalarını.

#3 CNK TC, 23 Ağustos 2014
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Profesyonel

Beğenileri:
    187
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
  5. CNK TC

CNK TC Profesyonel

Beğenileri:
    4
    Yer:
    MUĞLA / Milas
    Aynen abi cıkardım artık yuvalgı söktüm geniş çifthanede geziyorlar ortaya kavanoz kapagı koydum içine de yemleri koydum ordan ağızlarına alıyorlar ama tam kıramıyorlar sadece taklit ediyorlar :) Su da koydum tatlı kabının içine 40 güne kadar öğrendi öğrendi öğrenmediler ben ayıracağım konuşturmam lazım kuşu ne kadar erken bana alışırsa o kadar konuşturması kolay olur.

#5 CNK TC, 23 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş