Karadeniz Pet

Ne zaman yeme düşüp yuvadan atlıcaklar.

CNK TC

Emektar Üye
Selamun Aleykum öncelikle arkadaşlar en büyüğü 33 günlük olmak üzere 3 tane yavru muhabbetim var hala yuvalıktan dışarı çıkmıyorlar anneleri babaları besliyor ,ben yuvalıktan çıkartıp kafesin içine koymama rağmen kendileri yuvalığa tekrar giriyorlar tırmanarak , fakat hala ne bir uçuş gördüm ne de bir yem kırma , yeşil olan alıyor ağzına yemi fakat kıramıyor şimdi yem kırmasını öğretmek için ne yapmalı veya ne zaman yem kırar tamamen yuvadan atlarlar cünkü ben bunların 2 sini arkadaşa verip bir tanesini yeşil olanını kendime ayırdım ve konuşturmak istiyorum şimdiden ele alıştırmak ne yapmam gerekli bunlar ne zaman yem kıracaklar . ?

Yavru Muhabbetlerim

Maşallah ı Esirgemeyin.

X2gLD0.jpg

images

lBDvyE.jpg

images

Küçük Hobihanem

V27v6R.jpg

images

Son düzenleme:
Maşallah yavrucaklara..
Hepsini al, koy kafese yuvalığı çıkart.
Kafes tabanına aspurla karışık yem koy, takibet bakalım..

Abi yuvalığı çıkartıyorum bu sefer söyle bir durum oluyor yine babası yerde besliyor fakat , yem kırmaya calısıyorlar fakat kıramıyorlar ağzına alıp öylece oynuyorlar yemleri yerdeki dışkılara odaklanıyorlar bu sefer onları yemeye calısıyorlar. Ayrıca anne kuş eşini dövmeye başladı yaklaştırmıyor yanına .

Dediğin gibi 2 - 3 gün kafesin içinde tutup yuvalığı söksem nasıl olur acaba sonuçta taklit ederek öğrenmeleri lazım yuvalıgın içinde göremezler annelerini babalarını.

Son düzenleme:
Geveleye geveleye öğrenecekler işte. :)

Aynen abi cıkardım artık yuvalgı söktüm geniş çifthanede geziyorlar ortaya kavanoz kapagı koydum içine de yemleri koydum ordan ağızlarına alıyorlar ama tam kıramıyorlar sadece taklit ediyorlar :) Su da koydum tatlı kabının içine 40 güne kadar öğrendi öğrendi öğrenmediler ben ayıracağım konuşturmam lazım kuşu ne kadar erken bana alışırsa o kadar konuşturması kolay olur.

Son düzenleme:
Geri