petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne zaman yeme düşüp yuvadan atlıcaklar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CNK TC tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Selamun Aleykum öncelikle arkadaşlar en büyüğü 33 günlük olmak üzere 3 tane yavru muhabbetim var hala yuvalıktan dışarı çıkmıyorlar anneleri babaları besliyor ,ben yuvalıktan çıkartıp kafesin içine koymama rağmen kendileri yuvalığa tekrar giriyorlar tırmanarak , fakat hala ne bir uçuş gördüm ne de bir yem kırma , yeşil olan alıyor ağzına yemi fakat kıramıyor şimdi yem kırmasını öğretmek için ne yapmalı veya ne zaman yem kırar tamamen yuvadan atlarlar cünkü ben bunların 2 sini arkadaşa verip bir tanesini yeşil olanını kendime ayırdım ve konuşturmak istiyorum şimdiden ele alıştırmak ne yapmam gerekli bunlar ne zaman yem kıracaklar . ?

Yavru Muhabbetlerim

Maşallah ı Esirgemeyin.

Küçük Hobihanem

#1 CNK TC, 23 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Maşallah yavrucaklara..
    Hepsini al, koy kafese yuvalığı çıkart.
    Kafes tabanına aspurla karışık yem koy, takibet bakalım..

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Abi yuvalığı çıkartıyorum bu sefer söyle bir durum oluyor yine babası yerde besliyor fakat , yem kırmaya calısıyorlar fakat kıramıyorlar ağzına alıp öylece oynuyorlar yemleri yerdeki dışkılara odaklanıyorlar bu sefer onları yemeye calısıyorlar. Ayrıca anne kuş eşini dövmeye başladı yaklaştırmıyor yanına .

Dediğin gibi 2 - 3 gün kafesin içinde tutup yuvalığı söksem nasıl olur acaba sonuçta taklit ederek öğrenmeleri lazım yuvalıgın içinde göremezler annelerini babalarını.

#3 CNK TC, 23 Ağustos 2014
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Aynen abi cıkardım artık yuvalgı söktüm geniş çifthanede geziyorlar ortaya kavanoz kapagı koydum içine de yemleri koydum ordan ağızlarına alıyorlar ama tam kıramıyorlar sadece taklit ediyorlar :) Su da koydum tatlı kabının içine 40 güne kadar öğrendi öğrendi öğrenmediler ben ayıracağım konuşturmam lazım kuşu ne kadar erken bana alışırsa o kadar konuşturması kolay olur.

#5 CNK TC, 23 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş