Karadeniz Pet

Neden 25 tl ye kuş satmıyorsun diyenlere ;)

Aynı tünekte olduklarını herkes görüyor, ancak iri kuş tüneğin kameraya bakan tarafında, diğerine göre olduğundan daha iri duruyor. Öyle de olsa diğerinden iri olduğunu da belirtmiştim yazımda. Maşallah..

Daha iri demek haksızlık olur gayet iri 4 katı. ;) kafalar bir kere ortada. Ben açıklama gereği hissettim. Teşekkürler

Son düzenleme:
Küçük kuşta en yakın zamanda iri kuş gibi olur inşallah :)

yok aslında birbirlerinden farkı bence aynı tür kuşdaki farklılıklar sadece yapılan bakımla alakalı..zira hobici özen gösterir..ama bu iş profesyonel ticarete döküldüğü zaman kimse kusura bakmasın ne yerlisinin kalitesine,ne cinsine,nede türüne bakar o satıcı yeterki hangisi para ederse,hangi kuşu beğenirseniz beğenin mutlaka o kuşa mutlaka bir kaliteli yafta vururlar en kötü kuşu bile iyi bir cins diye adama kakalarlar..

Avcılarda her yerde shop var adam serçe kadar ise yaramaz pakistan kuşları 40 liraya satıyor o da yeme yeni düşmüş diğer ırk yeme düşmüş yavrular 60 liradan aşa bulamazsın. 25 liraya tane kuş mu satılıyormuş nerde satılıyorsa bende alim hakikaten kuş var kuscuk var fotodan anlaşıldığı üzere

Son düzenleme:
ÜŞENMEDEN OKU LÜTFEN .!!!

Kardeşlerim Abilerim tüm yorumlarınızı sonununa kadar kısa uzun demeden okudum. Ve Ercan beye katılıyorum. Hemde sonuna kadar. Bikere ulaşım kolaylığı diye petshoptan kuş almak yanlış. Abicim onlar birkere kar amaçlı yapıyorlar bu işi Ki.. (Sonuna Kadar Haklılar) Bi petshopa giriyorsun nerden baksan 80 tane 100 tane muhabbet kuşu var. Tabi orası muhabbet kuşu dükkanı değil ki bildiğimiz petshop sıf muhabbet kuşu satarak o dükkanın çarkı dönmez onun yanı sıra papağanımı dersin akvaryumumu dersin balığımı dersin diğer kuş türlerimi dersin sağa sola göz gezdir nerden baksan en aşşağı 300-500 tane canlı var. Adam hangi birisine baksın? Yani bi yandan onada hak veriyorum aslında. Sadece hak vermediğim tek yönleri şu hasta olan kuşu hemen ellerinden çıkarmak isterler ve size bu kuş süper diye kakalamaya çalışırlar. Bu çok olağan birşey yanılıyormuyum ? Şimdi üreticilerimize gelelim... Petshoptakiler gündelik yem veriyorlar sonra ne halleri varsa görsünler diyorlar üretici öylemidir? Tabi üreticininde adisi vardır. Yani şöyle söyliyimn 1 çift kuşu var diyelim sadece suyunu yemini koyar gider vitaminle mamayla cartla curtla uğraşmaz. Üreticiden üreticiye fark vardır. Şimdi ben elimdeki kuşu 20 TL Ye petshopa sattım adam 30 tl kar koydu 50 tl ye sattı Sadece dükkana geliş ve gidiş karı bu kuşa ne bakar ne özen gösterir. Ben kuşumu temiz ve elden size taktim ediyorsam sabah akşam demeden mamasını hazırlıyorsam benim o adamdan daha fazla kar koymam hakkımdır. Bikere benden kuş alıcak olan birisinin ileride yavrusu (Yumurtası) Olmama ihtimali yok. Bakın hani derler ya hiçbirşey için kesin konuşma diye ben kesin konuşurum Çünkü boncuk ile maviş yani yavrularımın annesiyle babası ikiside elimde büyüdü ve inanırmısınız 1.5 2 senedir veteriner yüzü görmediler 1 kere dahi hastalanmadılar.

Yavrularada aynı şekil iyi bakıyorum. Ve maşallah çiftimden pasyo yumurta alıyorum şuan 3. kuluçkasında çiftim kümesin içinde yatıyorlar 6 yumurta vardı 2 yumurta kırıldı ve 2 side dolu çıktı biri boş biri doluda çıkabilirdi? Tabi bu konuda kesin konuşamıcam mutlak 1-2 tane çatlak çıkar bu olay ne kadar özen gösterirsen göster başına gelecektir. 8 yumurta yaptıysan 8 i de çıkıcak diye bir hali yok ? Garanti 3 tanesi Çatlak/Boş Çıkar...

Ben iyi bir hobiciyim ve benim kuşlarım çok iyi bir bakıcı. Okadar yorum okudum işte yok kuşum yavrusunu dövüyor yok kuşum yavrusunu öldürdü yok annesi yavrulara bakmıyor yok yumurtaları kırıyor vs vs birkere bile başıma gelmedi bu olay 2 tane 2 aylık yavrum var çiftimin dışında çiftimden aldım o yavrularıda 3 tane vermişlerdi birini verdim hediye olarak Şimdi ben bu çıkan yavrulara özen gösterdiğim kadar maviş ile boncuğa yani çiftime özen göstermemişimdir bunu açık açık söyliyim. Tabi vitamin takviyesi felan yapıyorum çiftimede ama ilk defa yavrularım oldu yani 0 dan büyütüyorum bu olay ilkdefa başıma geliyor ve size açık ve net söylüyorum 7 ay sonra yavrularıma bi erkek ve eş alıyım güzel bi üreticiden veya diğer çıkan yavrularla belki çiftleştiririm ilk kuluçkasında en aşağı 6 yumurta almazsam ve 4 ü dolu çıkmazsa ben bu işi bırakırım. Ben size bu kuşu 20 tl ye niye satıyım ki? 2 aylık yavru bikere damızlıklardan daha pahalıdır bana göre. Atıyorum damızlık yani büyük muhabbet kuşları 1-2 yaşında 50 tl ise 2 aylık 70 tl dir misal veriyorum. Çünkü yetiştirmesi kolaydır ve sizin elinizde büyücektir. 2 Aylıkken yavru aldığınızda 6 ay babalar gibi misler gibi bakarsanız bol vitaminle 6 ay sonra size öyle bi yararı olucaktır ki çiftleştiklerinde siz bile şaşırıcaksınız bu duruma..

Offf ben yine uzattım gerildim ya laaa :))))

Üretici kardeşlerime son derece hak veriyorum size tavsiyem iyi bir hobi edinmek istiyorsanız muhabbet kuşu tek tavsiyemdir iyi bir üretici iyi bir hobici olmak istiyorsanız Damızlık çift yerine yavru çift almanızı tercih ederim çift almasanızda olur tek yavru alın büyütün hiç değilse geçmişini bilirsiniz neyle beslendiğini bilirsiniz Şuan 6 yumurtamdan 2 si kırıldı 2 tane yavru aldım dün ve bugün 1 gün arayla :) Geriye 4 yumurta kaldı inşallah 2 3 tane daha alırım.. Ve 1-2 tanesinide satmayı düşünüyorum tabi zamanı gelince önce annesi babası yem kırmayı öğretsin sonra satmayı düşünüyorum. Ve eğer ki bi kuş satmaya kalkarsam bu sitede 20 30 tl ye değil tabi 100 150 tl yede değil ama iyi bir fiyata bırakırım diye düşünüyorum Çünkü geleceği garanti altındadır hiç değilse bunu bilmiş olursunuz ;)

Neyse roman yazdım yine yahu :)))

İyi Forumlar...

Hayirlisi olsun tabiki de haklısın Usta biz hobimize keyfimize bakalım

Kuş görmek olsun derdin
arkadaş kümesime hoş geldin
nazardan korusun allah
sizde deyin maşallah
hiç kimse vermez kartları
biliyorsun kuşculuktaki şartları
düşünelim gelecekteki yarınları
kolay mı büyüyor yavruları
yumurtadan itibaren gözlersin
çıkacak diye yavruları özlersin
bedeva kuş isteyenlere
hadi gözüm allah versin
kolay degil kuş vermek
zira veriliyor çok emek
kolaydır boş laf söylemek
en önemlisi elini cebinde görmek
kuşcuysan begenirsin ilk bakışta
zevklenirsin sıgarayı her yakışta
bunlar gerçektir degildir şaka
alış veriş başka dostluk başka

[ALINTI YAPILMIŞTIR)

Her hangi bir çiftinin yumurtasını getir aynı annenin altına koyayım bakalım bu kadar oluyor mu ? Kuşun geninde irilik yoksa maksimum alacağı boyut anne Baba'nın 1 tık iriliğidir. Bu arada ufak yavruyu da iri Kırıklar bakmıştır. O zaman tüm yerlileri jumbolara besletelim jumbo olsun ;)

Bu arada fiyat konusunda en çok yakınanlar kuş bakmayan üretmeyenler. Imzanızda o kuş yazıyor. Daha üretmeden bir hobicinin sattığı kuşun ne kadar edeceğine nasıl karar verebiliyorsunuz. Hep derim önce bir üret yumurtaları bekle. Yavrular çıksın gece bile aklında olsun acaba ne durum da diye. Hergün yemlerini sularını tazele mamalarını hazırla sonra ederini Konuş ( genel olarak ) uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş

Sanırım beni tanımıyorsunuz Ercan Bey , ön yargılı bir şekilde imza da yazmış olduğum oyuna düştünüz , bu da sizin ne kadar dikkatli biri olduğunuzu gösteriyor. Ben allaha şükür bu pislik ortamından kurtuldum . 1 çiftten 7 ayda toplam 12 yavru aldım , ve çiftin yaşı max. 1.5 tu . hiç yavru alınamaz denilen tek tırnağı olmayan kuştan yavru aldım . Ve en önemlisi de ayrılan çiftin dişisinin altında 4 yumurta varken erkekle birleştirip 7 yumurtadan 5 yavru aldım .(Dişi 4 yumurtayı yapmadan 20 gün önce erkeğinden ayrılmıştır. ) Son dediğim olayı bugüne kadar yaşamış olan varsa çıksın ben üreticiyim desin. :)
Yani sonuç olarak ben üretimini de biliyorum hobisini de . Kimisi var bu canlılara mal gözüyle bakıp ondan gelecek 3-5 kuruş paranın hesabını yapar kimisi de bu işe gönül vermiştir yem parası çıksın yeter der. Üreticiler arasında ki farkı buradan da anlayabiliriz. :) Kuş aleminden bu yüzden çıktım , kuşçuların hepsi tanımadığı biri hakkında bu kadar ön yargılı konuşabiliyor ve çok basit ayakta 10 yalan atabiliyor. Tanıdığım tüm üreticiler birbirlerini tutar ve diğerlerini dışlarlar ki her yerde bu böyle işte bu yüzden bu kuş alemi kadar pis bir alem yok . Son olarak işte bu yüzden kuşçuya kız verilmez. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:19 -->-> Daha önceki mesaj 09:16 --

Avcılarda her yerde shop var adam serçe kadar ise yaramaz pakistan kuşları 40 liraya satıyor o da yeme yeni düşmüş diğer ırk yeme düşmüş yavrular 60 liradan aşa bulamazsın. 25 liraya tane kuş mu satılıyormuş nerde satılıyorsa bende alim hakikaten kuş var kuscuk var fotodan anlaşıldığı üzere

Gaziantep te petshoplar da 25-35 liraya iri kuşlara sahip olabilirsiniz . :) Tabi bu iri kuşların kaçı sağlıklıdır orası muamma. ;)

Sanırım beni tanımıyorsunuz Ercan Bey , ön yargılı bir şekilde imza da yazmış olduğum oyuna düştünüz , bu da sizin ne kadar dikkatli biri olduğunuzu gösteriyor. Ben allaha şükür bu pislik ortamından kurtuldum . 1 çiftten 7 ayda toplam 12 yavru aldım , ve çiftin yaşı max. 1.5 tu . hiç yavru alınamaz denilen tek tırnağı olmayan kuştan yavru aldım . Ve en önemlisi de ayrılan çiftin dişisinin altında 4 yumurta varken erkekle birleştirip 7 yumurtadan 5 yavru aldım .(Dişi 4 yumurtayı yapmadan 20 gün önce erkeğinden ayrılmıştır. ) Son dediğim olayı bugüne kadar yaşamış olan varsa çıksın ben üreticiyim desin. :)
Yani sonuç olarak ben üretimini de biliyorum hobisini de . Kimisi var bu canlılara mal gözüyle bakıp ondan gelecek 3-5 kuruş paranın hesabını yapar kimisi de bu işe gönül vermiştir yem parası çıksın yeter der. Üreticiler arasında ki farkı buradan da anlayabiliriz. :) Kuş aleminden bu yüzden çıktım , kuşçuların hepsi tanımadığı biri hakkında bu kadar ön yargılı konuşabiliyor ve çok basit ayakta 10 yalan atabiliyor. Tanıdığım tüm üreticiler birbirlerini tutar ve diğerlerini dışlarlar ki her yerde bu böyle işte bu yüzden bu kuş alemi kadar pis bir alem yok . Son olarak işte bu yüzden kuşçuya kız verilmez. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:19 -->-> Daha önceki mesaj 09:16 --

Gaziantep te petshoplar da 25-35 liraya iri kuşlara sahip olabilirsiniz . :) Tabi bu iri kuşların kaçı sağlıklıdır orası muamma. ;)

Sizi tanımak zorunda değilim bu dikkatle alakalı bir durum değil. Her Yazdığınız okunuyor sanıyorsunuz galiba. Bı pislik ortamdan birinin azalmasına sevinelim o zaman. Yem parası için kuş bakmıyorum. Hobimi ilerletmek için bakıyorum. O yüzden belirttiğim gibi ölücüye kuş yok bende.

Sizi tanımak zorunda değilim bu dikkatle alakalı bir durum değil. Her Yazdığınız okunuyor sanıyorsunuz galiba. Bı pislik ortamdan birinin azalmasına sevinelim o zaman. Yem parası için kuş bakmıyorum. Hobimi ilerletmek için bakıyorum. O yüzden belirttiğim gibi ölücüye kuş yok bende.

Öyle bir kaygım yoktu , saygı duyarım görüşünüze. Ben fikir beyan ettim sadece. ;)

Bu güzelliklere nasıl fiyat bicilir. Can bunlar caaan. Ben üretici olsam alicilardan psikolojik test, sicil raporu, ortam uygunluğu falan isterim. Sonrada iflas bayrağını dikerim