Karadeniz Pet

Neden eslesmiyolar

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
Sa arkadaşlar benim bi çift muhabbeti var ikisi de baya kizismislar ama yavru çabalarına girismediler dışı yuvaya bakmiyo bile kuşları alalı iki haftayı geçti eve de alıştılar ama bi türlü ciftlesmiyolar balkonda duruyor kapalı balkonda yerden bi metre fln yükseklikte duruyolar annem girip çıkıyor bende giriyom bi goruyolar acaba ondan mı yüksek bi yere mi assam kafesi kuşlara daha birkez mama ve marul ıspanak fln verdim.ne zaman ciftlesecekler yardım öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler fotoyu yarın ekliycem birde eşleşme belirtileri nelerdir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabretmelisiniz henüz çok erken ortama alismalari için sağlıkla besleyin

As arkadasim seni görmeye falan birsey olmaz kizgin diyosun zaten zamanla eslesirde yuvaya girerde belkide eslesme oluyordur ama sen görmüyorsundur ek olarak nijer tohumu ve mama takviyesi yaparsan eslesmeleri yakın olur

Teşekkürler herkese nijeri nerden bulacam fiyatı ne

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

Ortama en fazla kaç günde alisirlar

Yüksek ve sessiz sakin ortam önemlidir ona göre bir yer seç.Ve zaten şuan biraz erken.

Teşekkürler herkese nijeri nerden bulacam fiyatı ne

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

Ortama en fazla kaç günde alisirlar

Nijer tohumu kullanırken ölçüsüne çok dikkat edin. Çok verip çiftleşsinler diye düşünürseniz kuşunuz aylarca tüyden çıkamaz hatta bu süreçte direnci kırılır ve kayıp edebilirsiniz. Yemine karıştırarak verin. Yem karışımında %3-5 oranında sürekli verebilirsiniz. 1 kilo yemde 30-50 gram kadar bulunması yeterli. Elle verecekseniz eğer bir yem kabına çay kaşığı dökmeniz yeterli olacaktır.

kardeşim haftada 1 defa 1 çay kaşığı yemliğine nijer koy daha fazla koyma sakın tüye girmesine sebep olur..
2 haftada kuşlar anca birbirine alışabilir , 1-2 ay arasıda yuvalığa alışma süresi vs. 3 ayı belki 4 ayı bulur çiftleşmeleri bu kuşun karakterine bağlı..

senin tek yapmangereken onlara huzurlu bir ortam sağlaman onlar zamanı geldiğinde zaten kendileri yapar,

Herkese teşekkürler kafesi yükseğe asmalimiyim faydası olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:27 -->-> Daha önceki mesaj 10:25 --

Birde mama içerisine mısır ve buğday nişastası irmik katiyim mi

Nijer kuslarınızı zamansız tüy e yağlandırır sahsen önermiyorum. Vakti gelmedikten sonra ne yapsanız boş... Haftada 3 gün mama takviyesi haftada 2 gün mevsilsel doğal meyvelerle vitamin takviyesi yapın taze nane verin haftada 1 gün en önemliside günde 1 yem su vs.. değişimi dışında kusunuzu rahatsız etmeyin. Gerisi allah nasıp ederse gelir

Geri