Karadeniz Pet

Neden yabanileşti

akylozan

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar

Geçen cumartesi yani 10 gün önce daha yeme düşüli 1-2 günlük kuş aldım ilk 3 4 gün elimde uyuyordu kafesten çıkınca üstümüze konuyor bizimle uğraşıyordu ne olduysa 5 6. Gün oldu kuş kendi kafasına göre oldu dolapların üstünde durmaya başladı bize hiç gelmedi şuanda da aynı birde hiç ısırmazdı şimdi biraz gagalamaya başladı Cana yakın olacak die cok mutluydum ama neden böyle oldu yardım eder misiniz kuşu hiç ürkütmedik korkutmadık..

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    398.6 KB · Görüntüleme: 41
merhaba arkadaşlar

Geçen cumartesi yani 10 gün önce daha yeme düşüli 1-2 günlük kuş aldım ilk 3 4 gün elimde uyuyordu kafesten çıkınca üstümüze konuyor bizimle uğraşıyordu ne olduysa 5 6. Gün oldu kuş kendi kafasına göre oldu dolapların üstünde durmaya başladı bize hiç gelmedi şuanda da aynı birde hiç ısırmazdı şimdi biraz gagalamaya başladı Cana yakın olacak die cok mutluydum ama neden böyle oldu yardım eder misiniz kuşu hiç ürkütmedik korkutmadık..
Herzamam sizinle ilgilenmez hayvanın kendi istekleride var.uçar konar .gözü açılınca kendine suzin üstünüzden daha güzel biyer bulmuş demekki orası onun daha hoşuna gitmiş.sizlede oynar ama her dakka olmaz yani : ) kuş bu yahu

Daha yeni başladıniz :D

Ne kadar yüksekte olursa kendini o kadar güvende hissediyor , o yüzden dolap , avize , perde normal . 1 hafta kadar karışmayın. Daha sonra kafesi ve sizin omzunuz hariç konduğu her yerden kovalayin ama korkutmadan . Ben kağıt mendili buruşturup atıyordum . Omzunuza veya karesine konduğunda da ödül olarak yem verin . Ben kendi kuşumu bu şekilde alistirdim su an 7 aylik son 5 aydır benim üzerim ve kafesi hariç hiçbiryere konmadi . Mavis gel oğlum dediğimde de nerde olursam olayım gelir . Ödül olarak yemde vermiyorum son 4-5 aydır .

Mantık güzel deneyeceğim sağolun

Muhabbet kuşun varsa sabır şart öyle 3-5 günde hiçbirşey olmuyor . Kuşlar gerçekten çok narin dillerini anlamak zor o yüzden hiçbirşey beklemeden sabırla ve sevgiyle yetistireceksin

benim kuşumda aynıydı sürekli masa perde, üzerime gelmiyodu bende yulafla kandırdım üzerime geldikçe elime geldikçe verdim şimdi elimi görünce atlıyo kafamda omzumda zamanla alışıyo masaya nadir konuyo. En önemlisi sabır sürekli peşinde kotum sürekli parmağıma aldım 2 güne alışır

Geri