Karadeniz Pet

Nefes alıp verirken ses çıkartıyor

Dkvkslxlzl

Yeni Üye
Merhaba :) dişi kuşum kuluçkadan bir süre sonra nefes alıp verirken ses çıkartmaya başladı ve kısa mesafe uçsa bile hızlı hızlı nefes alıp veriyor ve ses çıkartıyordu bi süre geçti ve tekrar başladı bu sefer nefes alırken acı çekiyormuş gibi ötüyor astım veya solunum yolundan şüpheleniyorum ama bi tedavisi olmadığını söylüyorlar ne yapmalıyım

Merhaba :) dişi kuşum kuluçkadan bir süre sonra nefes alıp verirken ses çıkartmaya başladı ve kısa mesafe uçsa bile hızlı hızlı nefes alıp veriyor ve ses çıkartıyordu bi süre geçti ve tekrar başladı bu sefer nefes alırken acı çekiyormuş gibi ötüyor astım veya solunum yolundan şüpheleniyorum ama bi tedavisi olmadığını söylüyorlar ne yapmalıyım
Video sunu ekler mısın.

Video yüklemek için;

1. Adım :
https://streamable.com/ sitesini açıyoruz ve videomuzu seçiyoruz.

302Screenshot_1.png

2. Adım : Videomuzun linkini kopyalayıp forumda paylaşıyoruz.

Evet nesef aldıkça
O zaman kesin solunum yolları. Hatta baya ilerlemiş. Diğer kuşa bulaşır ayırman lazım kuşları.
Eczaneden Monodoks alman gerek. Doksisiklin etken maddelidir. Monodoks tablet halindedir. İçindeki tozdan bir pirinç tanesi kadar tozu tam dolu suluğa köy karıştır iyice. 7 gün boyunca günde 2 kere ilaçlı suyu yenile.
Elinde vitaform varsa o da olur.

Ayrıca nefes almasını rahatlamak için oda havasını nemlendirmek gerek. Kalorifer üzerine ıslak havlu köy. Evde varsa okaliptüs yağı veya nane yağı veya vicks. Havlu üzerine 5--6 damla dök.

Ayrıca nefes almasını rahatlamak için oda havasını nemlendirmek gerek. Kalorifer üzerine ıslak havlu köy. Evde varsa okaliptüs yağı veya nane yağı veya vicks. Havlu üzerine 5--6 damla dök.
Çok yardımcı oldunuz teşşekür ederim :)
Allahın izniyle inşallah en yakın zamanda bülbüllerinizden yavru alırsınız :)

Son düzenleme:
Geri