Karadeniz Pet

Nijer tohumu nasıl kullanılır

Adanali

Meraklı Üye
Arkadaslar nijer tohumu kullanacagım ama miktarı ne kadar yapayım yemle mı karıstırayım yoksa direk mi vereyim bide ishal olma durumları varmı nijer tohumundan cevaplarınızı bekliyorum.

İshal falan yapmaz ama çok fazla verirsen yağlanmaya sebeb olur.O yüzden yemle vereceksen 5 ölçek yem 1 ölçek nijer şeklinde, Ayrı bir kapta verirsende 1-2 çay kaşığı vermen yeterli olacaktır.

havucu denedim ama yemediler bende nijer aldım onu yiyorlar sevdilerde ölçegini bilmiyordum ögrendim teşekkür ederim keşke yeseler daha saglıklı havuc

Havuçu mamanın içinde yerler.Mama da kızışmaları için önemli bir etken unutma...

Beyler Bende Aldım Nijer Tohumu Günde mi Veriyim Nijer Tohumunu Yoksa Haftada Bİ mi Veriyim Birde sadece 1 yemlik kutusunamı 1 çay kaşığı koyuyum 2 yemlik kutusunadamı koyuyum ?

:) haftada bir verildiğini biliyorum. İki yemlikte kullanılıyor mu yoksa alışkanlıkları var mı? Mama veriyor musun?

Yemliklerinde veya mamalarinda kullanabilirsin..Yaz aylarinda fazla kullanmamaya dikkat edin..

Banada bi yardım edermisiniz ben yeniyimbugün yazmıştım ama cevap verildimi verilmedimi bilmiyorum
Benim dişi kuşumun gagası çok koyu kahve kızıl gibi erkekle çok güzel anlaşıyolar ama çiftleşmediler daha sanırım ve yumurtlamıyo 3 aydır beraberler artık yuvayı kemirme içini boşaltma faslı çoktan bitti ama hiç yumurta yok gagası niye öyle oldu acaba

Benim dişi kuşumun gagası çok koyu kahve kızıl gibi erkekle çok güzel anlaşıyolar ama çiftleşmediler daha sanırım ve yumurtlamıyo 3 aydır beraberler artık yuvayı kemirme içini boşaltma faslı çoktan bitti ama hiç yumurta yok gagası niye öyle oldu acaba
Kuşların evcilmi?Değilse şunları yapacaksın Kuşu Balkona koymanı şiddetle tavsiye ederim balkona koyamazsan fazla ses ve gürültünün olmadığı insanların az girdiği yere koyacaksın sularına yemlerine bol bol kızıştırıcı yem takviyesi yapmalısın ve kuşu günde 5 dk dan fazla görmeyeceksin eğer hala bu yöntem işe yaramıyorsa kafesleri ayırcaksın yuvalık erkekte kalacak her iki kafesede sana tavsiyem haşlanmış yumurtanın sarısını beyazını kabuğunu rendeliceksin bir kaba koyup kuşlara vereceksin sana tavsiyem 30 gün boyunca kafesleri ayrı kalsın birde bence kafesleri yan yana koy ki kuşlar birbirini daha çok özlesinler bunlardan hiçbiri işe yaramıyosa yeni kuş al

Geri