Karadeniz Pet

Nijer ve keten Tohumu Fazla Verilirse

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba,
Yaklaşık 2 aydır bir çift kuş için yemlere Nijer ve keten tohumu katıyorum. Ancak biraz fazla verdiğimi öğrendim. Bunun kuşlara bir zararı olurmu? ne kadar vermek en doğrusudur?

fazlası kuşları yağlandırıyor, sıcak havalarda kuşların tüye girmesine sebep oluyor diye biliyorum.

kardeşim aynı şeyi bende yaptım nijer tohumunu fazla verdim sanırım kuşlarım tüye girdi

Bencede doğru. Çünkü dişi kuşum tüye girdi. Ancak tamamlamak üzere. Bu arada yuvayada girip talaşları dışarı atıyor. Kritik bir süreç olduğundan danışmak istedim :)

Teşekkür ederim.

Bencede doğru. Çünkü dişi kuşum tüye girdi. Ancak tamamlamak üzere. Bu arada yuvayada girip talaşları dışarı atıyor. Kritik bir süreç olduğundan danışmak istedim :)

Teşekkür ederim.

Söylediğin gibi ise dişi yuva hazırlığında demektir...Nijer vermeyi kesebilirsin fazlası yağlanma yapacaktır...Sağlıklı yavrular almanız dileğiyle...

Arkadaşım kızıştırmak için nijer vb şeyler kullanmayın. Onun yerine yumurta+havuç+ballı bebe bisküvisi ile günlük mama yapın. Hem doğal hem besleyici hemde nijerden çok daha iyi kızıştırıyor. Birçok üretici bu yola başvuruyor.

Geri