Karadeniz Pet

nolur bılen soylesın

Furkan Yahya ÖZMEN

Paylaşımcı Üye
.Benım yavru bır muhabbet kusum var 1,5 aylık akrabalardan herkes onu elıne alıyor almayın degıncede küsüyolar ben hala o kusu egitebilir miyim:confused::confused:

sorun olmaz mı hep avucluolar ama ben yurtcuyum su an kus anneannemlerde onlarında onceden kusları varmıs kuşu avucluolar felan normal egıtebılır mıyım yanı

kuşu her zaman eğitebilirsin ama kolaylığı değişir. Senin duruma gelince kuşla gün içinde yeteri kadar ilgilen kuşun en çok gördüğü kişi sen ol bence çokda problem olmaz. Yeterki akrabaların kuşu avuçlamak gibi hareketlerde elden korkutmasınlar.

Eğitirsin meraklanma sen kuşa hep nazik ol. Bizim arkadaşta çift kuş vardı tutmadılar 1 yıldır insan eli görmedi hayvanlar. Geçen ayırdık şimdi parmağa gelmeye başladılar. Merak etme

olabilir. Benim denediğim ve başarılı olduğum yöntem şu: eğer kuş elden kaçıyorsa ve gelmiyorsa

elini kafes dışında 2-3 gün tut
sonra kafes içinde hareketsiz şekilde 2-3 gün tut
ardından kuşa elini yaklaştır ve tur

sonra parmağa gelmeye başlıyor.Hiç önermediğim ama tüm bunlara rağmen eğitemezsen 3-4 saat aç bırak eline yem dök kuşun yem yemesini bekle elinden yedikten sonra daha çok alışır.

Egitirsin de kuşu bu kadar tediğirgin olduguna göre kuşu ellerine almalarını istemiyorsun bence kafesi başka odaya koy misafir gelince kilitle odayı.

Tm çok teşekkür ederim peki egittikteb sonra avuclamalarinda sorun olur mu iyice alistirsam

Geri