Karadeniz Pet

Oda Sıcaklığı kaç derece olmalı...?

bymuhabbet

Yeni Üye
Üstatlar malum kış geldi havalar soğudu. Kuşalrın hastalanmaması için oda sıcaklığı kaç derece olmalı. Şimdiden teşekkür ederim.

en az 18 derece olmalı benikisis 23 derecede duruor

18 derecennii altı iyiy degil

10 12 yıldır kendi kuşları ma
bakıyorum hiç bir kere
odanın sıcaklığı ne kadar
bakmadım
çok eksiler felan tabiki olmazda
evin petekleri yanmayan odada duruyor lar
mesela yıllardır

kuşa göre değişir Aviary In Winter - YouTube izlemenizde fayda var hava akımı olmadığı sürece ve suları donmadığı sürece türkiyede en az bu hava şartlarıyla 6 ay geçirmiş kuşa iyi baıkılıyorsa sorun olmaz

Son düzenleme:
Kafesi peluş battaniye ile aksamdan sarın.bizde komurlu kalorifer var.sabaha kadar komur bitmis oluyo.oda soguyo.o yuzden batttsniye ile sariyom

benım kuşlar 21 derecede duruyor şuan , minimum derecede ise 19 'dan aşşagıya indirmiyorum

arkadaşlar 25 derece sıcaklık 19 derece sıcaklık sizin termometre ile ölçtüğünüz sıcaklıktır .. bu sıcaklığı ölçü alırsanız biraz yanıltıcı olur ... amacımkafanızı karıştırmak değil sakın yanlış anlamayın ... kuşunuzun durduğu yerin bağıl nemi ve hava akımı da sıcaklık üstünde etkili olur ...
size bir örnek vereyim :
25 derece sıcaklık %65 bağıl nem 0.7m/sn hava akımı ile
19 derece sıcaklık %80 bağıl nem 0.1m/sn hava akımı aynı sıcaklığı hissetmenizi sağlar

ısınma sorunu olan arkadaşlar ortamı nemli tutarsa bu sayede kuşlarıda daha fazla sıcak hisseder ...

buradan da bakabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fazla nem sıcağı daha sıcak, soğuğu daha soğuk hissetmemize neden olur..
Çok soğukta ortamın fazla nemli olması çok iyi bir şey değildir.
evet levent bey dediğim tam anlatmak istediğim bu ... sadece termometre ile ölçülen sıcaklık aldatıcı olur
eğer hava akımı ve nem varsa sıcağı olduğundan az
eğer hava akımı yoksa nem ve sıcak varsa sıcağı olduğundan fazla hissederiz

valla levent hocam yukarıda detay filan yazdık dilimiz döndüğünce ama sen son noktayı koymuşsun yalıtım ömre bedel :D

6-7 ay ortalama ısınmak için uğraşıyoruz bence evin konforu demek ısınmak demek ...

%50 lerde benim kümeste nem oranı sıcaklıkta 17-18-19 derece, nemi nasıl artıracağım ben :)

gerek yok bence 19 derece %50 nem gayet iyi ama velev ki artırmak gerekti su kaynatmak ıslak havlu koymak hep yöntem ... soğuk buhar makinaları vardı onları artık tavsiye etmiyorlar ama nedenini bilmiyorum

Geri