Karadeniz Pet

Ötmüyor Hareketsiz Duruyor

abayyni

Meraklı Üye
erkek olan sürekli durgun ötmüyor ama yem yiyor su içiyor. Diğer kuş ile kafeslerini ayırdım. Diğer kuş sağlıklı ve canlı hatta evin içinde geziyor gidip onun kafesine bakıyor onunla konuşuyor ağzına yem veriyor. Sularına Vitamin koyuyorum
dişi kuşumu alalı 1 ay erkek kuşumu alalı 15 gün oldu bana alıştılar omzuma uçup geliyorlar kafama konuyorlar oynurlar üstümde fakat sadece sabah saatlerinde ötüyorlar oda kuş sesi duydukları için galiba sonra birde balkona çıkardığımda ötüyorlar birde kafesin içinde durgun duruyorlar sadece meyve daldarı elimden beslediğime parmağıma aldığımda hareketleniyorlar onun dışında vazo gibi duruyor erkek olan dişi olan hareketli genellikle erkek olan hareketsiz fakat dışarı salınca klimanın üstüne gidiyorlar orda dişi olan yine hareketli geziyor erkek olan hantal hantal geziyor erkek olanı avucuma alınca bile tepki vermiyor öyle sakince duruyor dişi olanın gözünde gri halka var erkekde yok erkeğin poposunda tüy yok dişinin heryerinde tüy var aldığım yer bebek demişti erkek için dişi arada vuruyor erkeğe fakat kuvvetlice vurmuyor ikiside su içiyor ishal değiller kontrol ettim fakat erkek olanın tüylerine kakası yapışıyor ishal değil ama yapışıyor bugün avucuma alıp topladım kakaları 3 tane vardı haftada 2 gün vitamin hergün az dal darı limonlu su tarçınlı yem veriyorum sağlıklı olsunlar diye petshopa götürdüm bebek o sorunu yok bebek olduğu için öyle dedi veteriner çok uzak bize anlayan bir arkadaş lütfen yardım etsin erkekde dişide yemeklerini yiyor meyvelerini yiyor suyunu içiyor birbirlerine yem kusuyor arada kur sesi çıkarıyorlar onun dışında hareketsiz biblo gibi duruyorlar sesleride çıkmıyor anca dışarı salınca hareketleniyorlar ama yibe sesleri çıkmıyor sırtıma koyuyorum kafama koyuyorum orda oynuyorlar iplerle saçımla vs bilmiyorum dişide bir sorun g9remedim ama erkeğin seside ince dişi gür sesle cik diyor mesela erkek ince sesle tekrarlıyor kendilerini kaşıyolar ağızlarıyla eski tüyleri atıp yenileri çıkarıyorlar stresden tüy yolma değil dedi petshop bana tüy yenileme zamanlarıymış ve ayaklarını geriyor ve sağ ayağını gövdesine karnına doğru çekiyor kakaları sulu değil ishal değil kaka yaptıklarında fotosunu eklerim bilgili arkadaşlar lütfen yardım etsin iyi günler

Son düzenleme:
Kuslari gormek lazim tuy yeniliyorsa onun icin huysuz mutsuz olur

Kuş yavruysa da cok hareketli olmaz. Mesela benim kus yavruyken nereye koysam orda kalırdı şimdi büyüdü hareketlendi.benim erkek kusumda disiye göre daha az hareketli
Bence kuşun karakteri ile de alakali bir durum.

Sağolun arkadaşlar kuşlar yavru ve tüy yeniliyorlar ondansa iyi hasta değilse çok iyi en kısa zamanda kontrolünüde yaptırıcam

Geri