Karadeniz Pet

otomatik dimmer

Gürkan GÜLER

Paylaşımcı Üye
zaman ayarlı prizim var elektrik açıldığında yavaş yavaş yanan ve elektrik kesildiğinde yavaş yavaş sönen dimmer ihtiyacım var nerden bulabilirim satılık zaman ayarlı dimmerlar var ama o kadar para vermek istemiyorum kuşlar için kulanılacak

Bir arkadaş yapıyormuş bir ara ama bir süredir ilanı yok internette. 150 tl civarı ucuzu da yok malesef

Bende var bir tane kendimiz yapmistik suan kullanmiyoruz. Ama fiyat bilmiyorum. Sizin butceniz nedir. Bizim yaptigimiz bilgisyar kontrollu bu arad

Bu arada benim bahsettigim bilgisayar kontrolu otomatik zaman ayari icindi. Simdi tekrar okudumda siz sadece yavas yavas kapanip acilmasini istiyosaniz bilg. kontrolunede gerek yok. Bu arada audinlatmaniz led mi ? Bendeki cihaz led icin 220v uymaz. Adaptorle calisiyor.

dimmerdan vazgeçtim devamlı yanan gece lambası taktım zaman ayarlı prizde ışığın zamanı bitince sönücek gece lambası devreye giricek sizce bu sistem kuşlara zarar verirmi

dimmerdan vazgeçtim devamlı yanan gece lambası taktım zaman ayarlı prizde ışığın zamanı bitince sönücek gece lambası devreye giricek sizce bu sistem kuşlara zarar verirmi
Gözlemleyin. Işık söndüğünde kuşların korkmadığını görürseniz problem olmaz.

Gece lambasının sürekli yanması problem olmazmı acaba ?

Tamda istediğim bu ama fiyatı biraz pahalı geldi. @Kamen sana sorduğum cihaz bu işte ucuz yollusunu bulamazmıyız :)

Cok yakinda (birkac gune)daha uygun bir fiyata burada satisa sunucam. kendi uretimimiz kullanis ve performans olarakta gayet basarili. Biraz daha sabredin :)

Ben yine aynı devam ediyorum 3 led takılı prize devamlı yanıyor gece lambası gorevi goruyor zamanlı prizde 6:45 de lamba yanıyor 21:45 de lamba sönüyor

Ben yine aynı devam ediyorum 3 led takılı prize devamlı yanıyor gece lambası gorevi goruyor zamanlı prizde 6:45 de lamba yanıyor 21:45 de lamba sönüyor
Yaavrusu olan kuşlarda eğer içerisi zifiri karanlıksa böyle bir sistem zararlı olabilir yuvadan çıkan kuş içeri girmekte sıkıntı yaşayabilir bu nedenle yavaş yavaş yanıp sönen sistemlere ihtiyaç duyuyoruz

Söylediğim gibi bir kaç güne hazır olur. Daha doğrusu şuan hazır ancak son montajı yapılıyor. Bir kaç güne özellikleri ve kullanım videosuyla burada konu açıcam. Fiyat konusunda da yapan arkadaşıma en az işçilik ücreti ile ayarlamasını isticem. Kullanılan malzeme zaten sabit. Bir problem yaşandığında teknik destek de bize ait olacak. Hayırlısı bakalım. İnşallah işimize yarayacak bir ürün çıkacak.

Yaavrusu olan kuşlarda eğer içerisi zifiri karanlıksa böyle bir sistem zararlı olabilir yuvadan çıkan kuş içeri girmekte sıkıntı yaşayabilir bu nedenle yavaş yavaş yanıp sönen sistemlere ihtiyaç duyuyoruz
Gece lambası kullanıyorum o yüzden sıkıntı olmuyor yumurtalı yavrulu ciftim var şuan sağlıklı hepsi Maşallah

Arkadaşlar otomatik dimmer hazır. Şuan uygun bir kutu içine yerleştirilme aşamasında. Kullanım ve özellikleri ile ilgili videosunuda çekip yükleyeceğim.

Yaklaşık 1 ay önce çok kısa zamanda hazır olur demiştim. Ancak bazı problemler çıktı. O problemleri çözene kadarda biraz zaman geçti. Ayrıca ek bir kaç özellik daha ekledik. Şuan için kusursuz çalışıyor.

Özellikleri ile ilgili video paylaşıcam. Ama kısaca bilgi vermek gerekirse;

dimmer 3 ayrı şekilde kullanılabiliyor.

- Ayarladığınız saatte ışığı tek seferde açıp, ayarladığınız saatte tek seferde kapatabilirsiniz.
- Ayarladığınız saatte ışığı 60dk ya kadar gecikmeli açıp, ayarladığınız saatte ışığı 60dk ya kadar gecikmeli kapatabilirsiniz (60 dk ya kadar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz)
- İsterseniz bu ilk iki özelliği timer ayarını kullanmadan butona basarakta çalıştırabilirsiniz.
- Gün ışığı simülasyonu
Ayrıca bunların dışında loş ışık kullanmak isteyenler içinde ilk iki modda ışık miktarını istediğiniz loşlukta ayarlayabilirsiniz. Yani kapatma moduna geçtiğinde ışığınız tam kapanmayıp istediğiniz loşlukta kalabilir.

GPBEr2.png