petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Özel Kafes Yapma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hayro0 tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

İki kuşum var biri dişi diğeri erkek.

Bu kuşlarıma özel bir kafes yapmak veya yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim, hangi malzemeleri almam lazım bilmiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlarım varsa sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER.

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ahşap bir kafesmi tel bir kafesmi ? hangi boyutlarda ? birçok soru var kafamda :) en azından elinizde bir plan taslak olsun ona göre konuşmak daha iyi olacaktır :)

3. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım size soruyorum işte nasıl bir şey yapayım nasıl yapabilirim kaç boyutta olsa daha iyi olur 2 kuş için tel mi ahşap mı daha iyi gider neler lazım.

4. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Tel daha masraflı olur ahşap daha kolay yoldan olur yanlış anlamayın ikiside zordur el emeğidir sadece telden daha kolaydır ahsap'ı yapmak aşağıya malzemeleri yazayım..

Ahşap kafes yapımı için Çit teli yeterli boyutta ölcüde ,kafesin ana şeması için tasarımınıza göre ahşap çıtalar yeterli kalınlıkta ,tahta zımba makinası,çekiç , cam çivisi, vida ile yapacaksanız yeterli vida ve vidaları sıkmak için matkap..

Tel kafes yapımı ,kaynak makinası ile demir uygun genişlikte profillerden kafesin iskeleti çıkarılır,sarma tel alınıp uygun metrede , uygun ölçülerde kesilir punta makinasında ,plandaki gibi birbirine sabitlenir ,isterseniz bu yaptıklarınızı krom kaplatabilirsiniz bunları yaptıktan sonra alt tepsiyi uygun ölçüde demir saç alarak yanlarını yine punta ile kaynatarak yapabilirsiniz bunuda kaliteli bi spray boya ile boyayıp ,yaptığınız projeye görsellik katabilirsiniz tabi bu uğraşlar sonucunda çok sağlam görsel kaliteli bir kafes yapmış olucaksınız ..teşekkürler

5. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kendin yap bölümünde bir sürü örnek var zaten ve kafesler yapılırken ki kullanılan malzemeler fiyatları herşeyi konuların içinde mevcut.

6. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kardeşim bence git bir tane çifthane al olsun bitsin ama illa ben yapacam diyorsan mdf lam dan olsun ama çok uğraştırır bende yapacaktım boş verdim adamı uğraştırıyor :)

7. Mubiş94

Mubiş94 Guest

Katılıyorum zaten bütük çifthane yada salma yapılacaksa uğraşılır diğer türlü standart kafes yapıcaksa bencede hiç uğraşmasın fıstık gibi çifthaneler var yerli üretim uygun fiyata.

8. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ediyorum herkese çok yardımcı oldunuz.

Çifthaneyi araştırdım güzel bir kafes ama iki kuşada bir yer oluyor yani ortaları ayrı oluyor bu kötü.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:54 -->-> Daha önceki mesaj 12:52 --

Teşekkür ederim arkadaşım inşallah uğraşabilirsem yapıcam.

#8 Hayro0, 6 Aralık 2014
    Son düzenleme: 6 Aralık 2014

Sayfayı Paylaş