Karadeniz Pet

pasa hakkinda bilgi istiyorum

• Konbuyu başlatan Kadir Gocer
  • Başlangıç tarihi
K

Kadir Gocer

Guest
s.a arkadaslar pasayi alali yaklasik 8 gun oluyor elime geliyor hic isirmiyor surekli kafesinden cikip evin icinde ucmak istiyor sabahlari genelde... konusmayi ogretebilirmiyim surekli istedigim kelimeleri soyluyorum elime alip kac yasindadir bilmiyorum ne zaman sonra ogrenebilir konusmayi??

0k1wU.jpg

tUJK1.jpg

pek tatlı kerata yavru sanırım konuşmayı öğrenir bence her gün bir kelimeyi tekrarla bolbol öğrenince yenisine geç ben öyle alıştırdım :)

Bence kuş 1-2 yaşındaı ırkıda yerli gibi bence ama uzmanlar ne der bılemem :)

Cere rengi koyu olunca 1 yasını doldurmus fln oluyor die biliyorum ama 7-8 aylıkta olabılır

burun deliklerinin bulundugu kisma cere deniyor galiba orasi mor rengine yakin ilk gun pembe rengindeydi acik pembe rengindeydi simdi bu halde

Bu kuş daha yavru kafasındaki çizgiler bile duruyo hala :)

Bu kuş 4 aylık civarı. Çizgilerden 2-3 tanesi silinmiş, irisleri koyu gri. Aynı renkten bende de var benimkinin adı da Paşa :) Cinsiyeti erkek. Yani rahatlıkla konuşturabilirsiniz. İlk kelimeyi söylemeleri zor oluyor ama ilk kelimeyi öğrendikten sonra diğerlerini kolay öğreniyor. Irkı hakkında birşey diyemem ırklardan anlamıyorum maalesef...

Geri