Karadeniz Pet

Paşa için bir kaç soru ???

• Konbuyu başlatan yasinduran
  • Başlangıç tarihi
Y

yasinduran

Guest
merhabalar 1 ay önce aldığım muhabbet kuşumun ismini paşa koydum. şu anda alıştık birbirimize, özellikle ev kalabalık olunca benim başımdan aşağı inmiyor. ben paşa paşa dedikçe kelimeyi söylemeye bile çalışıyor diyebilirim tabi biraz öterek ritim veriyor o kadar. şu ana kadar sadece aldığım yem ile besledim. yem harici neler vermeliyim ve ne zamana kadar bir eş almalıyım. eşi almam geçikirse yada eş almazsam bir sıkıntı yaratırmı?

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Yasin bey eğitilmiş bir kuşun devamlılığını sürdürmesini ve sizinle ilgilenmesini ele omuza konmasını , konuşmasını vs tüm eğitimsel duygularının devam etmesini istiyorsanız eş almayın derim..Eş alırsanız kuşunuz direk eşe ilgi duyar ve sizden öğrendiklerinin büyük bir bölümünü unutur..bu konuda kararı siz verin..diğer yem konusuna gelince, kuşu sadece yem su ile beslemeyin..haftada 2 kez mama yapıp verin (forumda tarifi var ) ve suyuna haftada 1 kez süpervit eklerseniz kuşunuz canlı ve uzun ömürlü hayatını sürdürür..

Yasin bey eğitilmiş bir kuşun devamlılığını sürdürmesini ve sizinle ilgilenmesini ele omuza konmasını , konuşmasını vs tüm eğitimsel duygularının devam etmesini istiyorsanız eş almayın derim..Eş alırsanız kuşunuz direk eşe ilgi duyar ve sizden öğrendiklerinin büyük bir bölümünü unutur..bu konuda kararı siz verin..diğer yem konusuna gelince, kuşu sadece yem su ile beslemeyin..haftada 2 kez mama yapıp verin (forumda tarifi var ) ve suyuna haftada 1 kez süpervit eklerseniz kuşunuz canlı ve uzun ömürlü hayatını sürdürür..

++++++++++++++++++

çok teşekkür ederim peki temizlik bakımında neler kullanmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim birde tırnakları çok uzadı araştırdım kendim kessem bi sıkıntı olur mu?

Sizin kesmeniz sıkıntı yaratabilir özellikle kılcal damarlara denk getirirseniz kanama yapar ve o bölgenin kanını durdurmak biraz zor oluyor. Ayrıca ona zarar verdiğinizi düşünerek sizden korkup uzaklaşabilir güvenini kaybedebilirsiniz.Tüneklerini ağaç kullanın o kendi törpüleyecektir.

eyvallah peki temizliğinde nelere dikkat etmek gereklidir. ne gibi ilaçlar yada nasıl bir şekilde yıkamamı tavsiye edersiniz ?

İlaca gerek yok. kafes temizliğini ıslak bezle yapabilirsiniz. kuşun temizliğini kendisine bırakın. küçük bir kaba su koyun kendisi yıkansın

Geri