petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Pısırık Erkek Show Jumbo

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve alse tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Erkek kuş kızışmış durumda kendi ayağına kusuyor ayağına nameler yapıyor fakat 3 tane dişi değiştirdim üçün dende tırstı dişi yanına gelince kaçıyor yerli koydum yanına olmadı Jumbo koydum olmadı Show jumbo koydum gene olmadı hepsinde aynı sorun oldu hep dişilerden kaçıyor

ne yapmak gerek kuşuda değiştirmek istemiyorum güzel kuş zaten aldığım adamdada show erkek yok şu anda

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
    Attığın dişiler ne kadar süre durdular kafeste?
    Yanyana iki kafes koyup önce kuşları birbirine alıştırsan ?

3. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    kendimden örnek vereyim showlara daha fazla zaman vermelisin 3 ay kadar benim kuşlar tam 100 günde alıştı birbirlerine sanırım sabırsızsın biraz.

4. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kurban bayramından buyana 3 ay geçti galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

birisi yaklaşık 3 ay biri 15 gün biride çift hanenin diğer bölmesindeydi ve hepsi aynı ortamdalar bolkonda yanyana ve karşılıklılar

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    71
    Bazen olmayınca olmuyor işte :)
    Bende de oluyor aynı durumda kuşlar, yapacak bişey yok. Değiştirecen erkeği ya da sabırla bekleyecn alışmalarını. Bir sene bekleyenini bilirim. Bir sene sonra yavrulayanını duydum.

#5 Levent ACAR, 15 Aralık 2014
    Son düzenleme: 15 Aralık 2014
  6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Bendede var 1 erkek hic bir disiye yanasmiyor , ne opuyo ne kokluyo bende onu yalnizligina biraktim belki akillanir :)

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yahu 5 tane kuşa yaptığım masraf abartısız 1500 tl oldu kafesi yemi ilaçları cartı curtu deli nature en iyi yem dediler 5 kuş için 20 kiloluk paketten sipariş ettim getirttim haddinden fazla yem 1 kiloluk bira mayası aldıkmi buda 5 kuş için haddinden fazla bunun gibi işde ilaçlar dezenfekten falan filan aldım eksik hiç bişey yok bukadar masraf yapınca insan hali ile bişeyler bekliyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:31 -->-> Daha önceki mesaj 13:31 --

aynen buda öyle en sonunda kafasını koparım şiş kebap yapıcam sinirlendiriyor beni :D:D:D

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    71
    Başka bi kümese bakıyosun, pislikten geçilmiyor, yedikleri yemde mamada hayır yok ama üretimin dibine vurmuş yapan dimi?

İşte o adam yıllar içinde sağlam ve bakıcı kanları yakalamış, yaptığı bu.

9. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    :) geçmiş olsun bazen hakketen olmayınca olmuyor en iyisi sanırım çift almak bu kadar masrafa bi kaç çift alırdın muhtemelen şimdiye yavrucaklar olmuştu büyümüştü

10. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    aynen dediğin gibi oluyor işde ozamanda sinirleniyor insan bazen salayım gitsin diyorum sonra vaz geçiyorum :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

çift aldım zaten ama olmassa suni dölleme yoluna gidicem birde onu denicem bakalım ne olacak hele 1 - 1.5 aydaha bekliyeyim bakalım ne olcak

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    71
  12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    erkek kızışmış durumdamı ?

13. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ben şiş kebap yapıcam :D
    evet erkek kendi kendine kusuyor ayağını kaldırıp name yapıyor ayağına kusuyor

14. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    seninki iyimiş yine benimki evlere şenlik :) erkek oldugunu bilmiyor bence :D

15. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bide dişiye kussa tam olacak :D

16. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Az bilinen ama etkili olabilecek bir yöntem önerem sana. Ama kesin işe yarar demiyorum. Bir dişi bir erkek al eşle bu kuşları. Çiftleştiklerini gördükten 8 gün sonra ayır dişiyi bir kafese koy. Yumurtlayacaktır. Mecburen bu yumurtayı atacaksın. Yumurtladıktan sonra dişiyi pasif erkeğin yanına sal büyük ihtimal ilgi gösterecektir. İki yıl yavru alamadığım kuşumdan bu şekilde yavru alabildim

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:53 -->-> Daha önceki mesaj 03:51 --

Bu arada 4 kedi 17 tavuk 30 kovan arım var kedilerin hiçbiri muhabbet kuşunu yemiyor. Tavuk öneririm levent usta

17. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ama sorun erkekde ilgi göstermiyorki yumurtalı dişi yada yumurtasız veya kızışmış kızışmamaış fark eden bişey olmuyor erkek için hiç birine ilgi göstermiyor

normalde erkek dişinin peşinde dolaşır ama bende dişi koşuşturuyor erkeğin peşinde genede erkekte tık yok

#17 alse, 17 Aralık 2014
    Son düzenleme: 17 Aralık 2014
  18. baskentli06

Beğenileri:
    2
    kuşun resmini görelim bir bakalım nedir ne degildir görelim kuşun pısırık olup olmayacagını sölerim ben size

19. tempusfugit

Beğenileri:
    0

Hiçbişi anlamadım tık yok dışında

20. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yani erkek gay mıdır yada asexüel midir nedir hiç bir dişiye ilgi göstermiyor :D:D

Sayfayı Paylaş